Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IASI, mandra cetate! (73)


Recommended Posts

Oana, Iulia, spunea cineva bine ca barbatii s-au nascut cu telecomanda in mana...si cand te gandesti Oana ca mai avem cate doi barbati mici in devenire acasa... Am inceput sa citesc carti despre adolescenti...ca ma paste acus... O saptamana frumoasa si mult spor la scoala, serviciu etc... Gabriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adevarat a inviat! Iulia si Dastefa: bafta, o sa fie totul bine. Poate o sa aveti surpriza ca nu mai vor acasa ci cu doamna lor si copilasii [;)]
quote:
Originally posted by GabrielaG spunea cineva bine ca barbatii s-au nascut cu telecomanda in mana... Gabriela si baietii[dual]
cu telecomanda si presa .......... o saptamana frumoasa tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Darria
quote:
Originally posted by GabrielaG spunea cineva bine ca barbatii s-au nascut cu telecomanda in mana... Gabriela si baietii[dual]
cu telecomanda si presa ..........
Eu as adauga si mouse-ul pe lista..[:D]
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AAAA...buna dimineata, al meu citeste presa la calc....asa e telecomanda si mouse....sa-l vezi pe al meu cand se uita la cate un film la calc cum isi ia laptopul in pat...hi, hi... Doamnele mele, va invit la o cafelutza...mai slabutza...M-am apucat iar si iau si vitamine sa nu mai ametesc. Pupici si o saptamana minunata, Gabriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata. [cafea] - pentru cine doreste. Miha, mouse-ul e al meu, telecomanda a sotului. Presa scrisa...a niciunuia. Deocamdata. Mai "muncim" cate un rebus la wc. Atat. Cat despre tv...anunt ca "astia de la cablu au scos toate posturile de desene". Asa ca de ieri suntem in sevraj. Urati-mi bafta. Nu stiu cum o sa ma descurc cu amandoi. Recunosc [alarusinattare] ca imi era comod sa-l las pe Stefan la Bibi Blogsberg (sau cum ii zicea) sau la Regatul cailor cat eu il adormeam pe Victor, dar...nu! Nu se mai poate! Plus ca mai daduse si de Gardienii mistici si totul era o lupta. Nu auzeam decat "Forta mistica..." Am crezut ca va merge daca retine ca "binele invinge mereu raul", dar am uitat ca "scopul nu scuza mijloacele" Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [bibe] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum sunt cu cresa. Am dus-o de dimineata. A inceput sa plinga cand a vazut doamnele cu halate albe, cum ma si asteptam de fapt. I-au dat niste jucarii de plus, a mai tacut. La jucaria ei de acasa nici nu s-a uitat. Am schimbat-o sa o i-a inauntru. Cand a venit asistenta sa vada daca are bubute, ceva, a inceput iar sa planga. a mai vazut alti copii a inceput sa alerge pe hol si cand a luat-o in sala cu copii a tras usa dupa ea si nici Pa n-a zis. Am ramas in urma ei si imi tineam lacrimile sa nu pling. Am iesit afara si m-a luat o jale.... Niciodata n-am stat asa mult fara ea. Abia la 12.30 pot sa ma duc s-o iau. Am lasat nr. de telefon, in caz ca nu vrea sa stea sa ma sune s-o iau, dar pe acolo pe langa cresa nu ai voie sa stai, sa nu te vada alti copii, ca plang si aia dupa parinti. Mi-a zis ca pot suna peste o ora sa-mi spuna ce face. Astept sa se faca 9 sa pot suna. Sper sa se acomodeze si sa nu se imbolnaveasca. Doamnele de la cresa mi s-au parut ok, ca se duceau copii de bunavoie la ele. Chiar si Stefy. Sper sa nu ineapa de maine, ca mi-au zis ca azi s-ar putea sa nu planga, ca nu stie ca o las acolo, dar de maine stie si s-ar putea sa inceapa abia atunci. Am sunat adineauri la cresa si mi-au zis ca nu plange, se joaca cu copii, dar se mai uita si spre usa si tot cauta ceva. Se tot uita dupa noi, dar se i-a cu copii si nu plange. Mai sun la 11 si la 12.30 ma duc s-o iau. Cred ca plec de acasa, ca mi se pare ca tare greu mai trece timpul. Am sa ma duc sa-mi cumpar ceva..... ca asta fac cand sunt necajitata. [url="http://community.webshots.com/album/562869389MKpgUL"] poze din Copou [/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2376792890103074785NCCYBh"] poze din februarie-martie [/url] [url="http://community.webshots.com/album/562542521yzIqfg"] Poze Stefy [/url] Lacramioara mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat! si bine v-am gasit! Iulia... In prima zi de gradintia a lui Alex m-am simtit singura si parasita, si imi venea sa bocesc continuu... sentimente care au durat si urmatoarele caetva luni... vorba ta, nu imi gaseam locul... pierdusem ceva important, locul nr 1 din inima si preferintele copilului meu. Sau cel putin asa am crezut pe atunci. De fapt inca suntem nr 1, pana la adolescenta locul ne e asigurat! Acum ce sa spun? Cum spunea un prieten bun, face parte din procesul dematurizare... al parintilor! E necesar... Fruntea sus, nu am facut copiii sa ii tinem in vitrina ci sa ii pregatim bine inainte de a le da drumul in lume! Bine v-am regasit. Subscriu la chestia cu telecomanda si mouse-ul.. eu deocamdata am gasit ac de cojocul lor - si la tata si la copil - insa si pe mine m-au sufocat. Care ac? Dau consultanta pe bani... doamnelor... [:D] Informatii complete pe www._____.ro!!! - mi-au mancat zilele dar merita![:D] Am revenit din vacanta, bronzati - ei, adica copilul si tat'sau - si obositi - eu, ca nu am dormit prea mult - dar cu bateriile incarcate. De azi gata... back in town... O saptamana frumoasa si plina de impliniri! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

-neata! in sfarsit a rasarit soarele si peste iasul nostru stefy-iulia la noi probabil va fi mai simplu pt ca daria a stat vreo 5 zile la mama la tara cat am fost eu in spital.oricum chiar daca era obisnuita cu mama si nu a plans tot ma mai striga din cand in cand sa va spun cum am scos noi televizorul din viata noastra vreo sapt:noi avem antena FCUS la care iti tb cartela ce se cumpara de la reprezentanta iar cum noi nu am avut timp sa ajungem pe acolo,iar cand am ajuns n-au avut vreo 2 zile cartele am stat fara el si zau ca nu a plans nimeni dupa el prea tare.....insa maria sa obisnuinta a fost mai tare pana la urma o zi buna ,cu mult soare!! dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...