Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (cap.2)


Recommended Posts

Neata fetele, haideti la un ceai /cafea /cicoare sau ce beti voi dimineata. Claudia@ , cum asa pierzi dopul? e gelatinos? fugi la ginecolog de urgenta,nu e normal. sa-ti traiasca sotiorul neamtz, mie mi se par mai de treaba barbatii nemtzi decat femeile,ma rog e doar o parere[:D],in parc barbatii sunt mai vorbareti decat ele. Am spus ca nu am nimic cu ei,eu chiar ii respect ,doar ca nu-mi place mancarea lor c´est tout! ricea ,fetita ta are si diareea? daca da s-ar putea sa fie iar epidemie ca si anul trecut de gastrointerita, eu nu o duc in parc pe Sophia zilele astea,mai mult ne plimbam la marginea padurii pe unde mai apare si cate un iepure sau o caprioara,dar nu o pun in contact cu alti copii. Carmi ,mai da-ne si noua idei de retete italienesti. Am mancat acum cateva saptamani paste cu usturoi si ulei de masline incins, nu stiu cum le-a facut dar au fost delicioase,aah avea si busuioc si un pic de ardei iute. Sophia 2ani [gravi]+12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

anangel multumim[pup] ionica are si diaree dar nu tot timpul ,a primit antibiotic eu nu ma duc cu ea in parc ,inca baga tot ce prinde in gura si decat sa se apuce de mancat pamant mai bine nu mergem la anul [pup][pup][pup] teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut aseara un Humus Libanez ,a iesit delicios. Va scriu reteta: 2cutii de Naut ( gasiti la raionul de prod.libaneze), 4 linguri de Tahini( tot la raionul sus numit, sau 4 linguri cu ulei de susan) 2 iaurturi bulgaresti 2 catei de usturoi 4 linguri cu suc de lamaie sare si piper plus 4 linguri de ulei masline Se pune totul in blender si se amesteca pana devine o pasta alba consistenta. Se ajeaza pe un platou si se presara cu paprika ,curcuma si ulei de masline, se da la frigider cel putin 4 ore. Se serveste cu paine pita tot libaneza,o gasiti la brutariile din edeka. Pofta buna! Sophia 2ani [gravi]+12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Claudi@ tinem legatura pe PM. ai grija de tine Ionica, sarcina usoara in continuare. noi stam aproape una de cealalta [:D] ( intalnire? ) Mie imi place zwiebelkuchen doar cea facuta de soacra, dar nu pot spune ca ma dau tare in vant dupa ea. Anangel. la multi ani (cu intarziere) pt fiica ta. ce pofta mi-ai facut de placinte cu varza. In legatura cu nemtoaicele.....eu am cateva prietene nemtoaice cu care ma inteleg foarte bine ( le-am romanizat putin), restul...daca nu ma vor nici eu nu le vreau [:D].Iar barbatii nemti.....daaaa, sunt de treaba, pot discuta deschis cu ei, primesc sfaturi cateodata. Eu pot sa spun ca ma simt bine aici, poate si din cauza ca sotzul meu ( e neamtz) m-a ajutat sa ma integrez aici. Hai ca m-am intins destul. Ma apuc de trimis bewerbung online. Am nevoie de un nou job. Actualul ma termina. [pup] PS:Vine caldura? S-a incalzit tare la mine. Azi n-am mai avut nevoie de parka la pranz. Ciudat Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiriki, de la mine pana la dusseldorf fac 15 min. cu masina,astept sa iau carnetu si vreau la shopping pt. graviduzte ,azi am aranjat in dulap si nu mai intru in niciun pantalon. Daca conduci, vii tu la mine te invit la o placinta cu branza facuta de mama mea care este la mine pt. un sejour de 6 saptamani,ajutor pana imi trec starile de rau. Pe urma, v-a trebui sa-mi caut o menajera. Apropos, daca cunoasteti pe cineva si este aproape de mine sau disponibila sa locuiasca intern ,noi vom angaja din noiembrie full time o doamna/domnisoara care sa faca menaj . Ricea ,daca ti-a dat doctorul antibiotic ,inseamna ca are infectie , sper sa se faca bine cat de curand. Pitica mea,multumesc lui Dumnezeu e plina de energie si jucausa,iesim zilnic la plimbare si ne prinde bine la amandoua. Si la noi au fost azi 20°C ,nu-mi venea nici mie sa cred. Oseara frumoasa la toate. Sophia 2ani [gravi]+12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine. Pe mine ma chinuie in continuare tusea. Mi-am luat un sirop de la farmacie, da' se pare ca nici asta nu prea ajuta. Oricum, aseara s-a intors sotul din conferinta. De dimineata pitica nu vroia sa il lase sa plee la munca ... Mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107118&whichpage=14"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Ionica, interesanta reteta de humus dar in Kaufland nu as gasi ingredientele necesare iar Edeka e foarte departe de noi. Dar poate fac cand ajung in Ro in concediu. Eu aseara am facut o salata de peste afumat si conopida cu sunca si cascaval la cuptor, au iesit super. Azi cred ca fac niste clatite. [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url] [url="http://b3.lilypie.com/CmZlp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url] Pozele noastre din concurs sunt [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1"]ana1 si ana2[/url] Va plac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi! Aici e soare cu [:D]dinti,dar tot vom face o tura la marginea padurii. Angela_lexi ,incearca la Lidle sau la Real si ei au raion cu pd. Libaneze. Humusul este foarte bogat in fier ,este un aliment excelent in sarcina si alaptare. Imi suna bine conopida la cuptor, imi scrii si mie reteta te rog?[pofta] Eu, in continuare cu raul de dimineata,zi,seara, nu numai rau dar si vomit si este aiurea ca nu prea iau in greutate,desi burtica se vede ,am inceput sa port bluzite de gravidute si se vede sicos. Mama azi a gatit pilaf cu ciuperci la cuptor,avand in vedere ca e vineri,ea nu mananca carne ,tine post,dar miroase super bine!![pofta] Ce bine e sa ai o mamica ,o ador ,este o dulce![olala] Va urez zi buna si un weekend cat mai placut. Azi vine si sotul meu acasa, a fost plecat toata saptamana prin Elvetia,Franta si acum cred ca e in Germania, Sophia 2ani [gravi]+12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...