Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Nelia, Las ca iese soarele si pe strada ta! Da chiar nu inteleg de ce il mai ajuti pe cumnat? Nu pare sa-ti multumeasca in vre-un fel. si... fetelor ma lamurii si eu ce fuse cu vizita socrelei de ieri dimineata: a venit sa-i aduca mancare baietelului ei, ca eu nu am grija de el. Acuma noi ne-am mutat impreuna de vre-o 10 ani, in primul an sotul s-a ingrasat 10 kg, daaaa, cred ca de la rabdat de foame. Si incearca sa-i explice sotul, om la 40 de ani, ca nu tb sa-l hranesc eu, ca se descurca f bine si singur. Da socrela nu si nu ca e datoria mea sa-l hranesc! astept momentul in care o sa observe ca eu nu-i spun sa-si schimbe lenjeria intima, da asa, mai peste vre-o 5 ani! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

las CRISTIAMA ca socrela mea a zis prin sat ca nu stiu sa fac de mancare...desi ii hraneam amandoi copiii si chiar si pe al 3-lea cand a venit in vizita.si mie cand am avut nunta i-a spus sotului ca a cam slabit de parca cum arata inainte cu burta arata mai bine... HAI SA LASAM TOATE CACARIILE DEOPARTE CA NU SUNT ELE DELOC IMPORTANT E IN VIATA MEA.AM UN BEBE MIC SI UN SOT DEZORIENTAT DE CARE SA AM GRIJA SI LA CARE SA MA GNADESC NU LA O FEMEIE BATRANA CARE VEDE CA A RAMAS SINGURA PE LUME SI NU INTELEGE A CUI E VINA... http://community.webshots.com/user/neliaCris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e ziua soacrei mele...Fir-ar sa fie.Am sunat-o sa-i zic LA MULTI ANI..si ea-mi povesteste ca vrea sa mearga la ravasitul oilor la Bran sambata..fir-ar sa fie si eu imi bat capul ca nu se muta.Ii arde de plimbare! Sorana [zana][gravi]30+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][Despre Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3"][foto][/url]sunt...lo1.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, Apropo ca o sa citeasca soacra ce-am zis despre ea! N-o sa se recunoasca, ea e soacra perfecta. Si nu-s ce sa zic, da parca cand devin soacre, femeile se schimba! Socrul meu s-a recasatorit de mult, si cu a 2-a nevasta am o relatie OK. a fost la nunta si ne-a laudat organizarea, muzica, etc. Ei, da vara asta s-a insurat fiul ei! si au facut o nunta f frumoasa, la un hotel la munte. Nimic n-a fost bine: masa socrilor nu le-a placut, au mutat toata lumea de la alta masa si s-au mutat acolo. Muzica era prea tare, mancarea prea multa. Ce se intampla cu ele? cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Le ia Dumnezeu mintile, asta se intampla. Sunt disperate si convinse ca nimeni nu e in stare sa ii faca plodul fericit sau/si sa il iubeasca in afara de ea. Ar vrea sa transforme nora intr-o clona de a ei ca sa fie sigure ca viata odorului va fi perfecta in continuare cum a fost si cu ele(imagine de cele mai multe ori departe de realitate). Eu stau si ma gandesc cum in unele culturi norele se duc sa traiasca cu familia sotului. Nebunie curata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O........despre soacre! La mine ar fi odisei intregi de scris...A mea are o parere atat de buna despre ea si atat de proasta despre restul lumii (inclusiv fiul ei, sotul ei, eu...ce sa mai zic)incat nu mai merita bagata in seama. Are mare noroc c-o tine barbat'su pentru ca altul ar fi dat-o afara in suturi de mult. Asa intamplari hazoase...pai odata pleca la tara si zice ca sa ne dea noua mancarea ramasa din frigider ca ea pleaca. Si ma trezesc cu...niste pungi cu legume stricate: cartofi gaunosi, morcovi si pastarnac uscati si inegriti...in fine al meu sot s-a dus cu ele direct la ghena. Dar ea cica ne-a ajutat pe noi[:D] Alta data desi i-am spus ca nu ne e foame ea nu ca sa ne faca un gratar. Si imi arata o bucata de carne si zice: uite miroase-o, a prins un pic de miros dar n-are nimic ca nu e verde... Insa cea mai tare faza e cu barfa: barfeste pe oricine, inclusiv familia ei, cu toata lumea posibila: vanzatoarea de fructe din piata, vecinii de pe strada, femeia de serviciu, muncitorii care repara o teava etc. Vorba sotului: daca asta vede ceva deosebit la noi in casa maine stie juma' de Bucuresti. Ei astea asa ca mi-au venit acum in minte...dar cum am mai spus as putea sa scriu o carte[:D] O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...