Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui luny Doamne ajuta-ma sa n-o iau pe aratura, sa mor ca nu vreau sa fiu asa soacra, ca am baiat...[q][ruga][ruga][ruga] LUNY[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[bebic] Life is to precious to worry about stupid Shit!
[:-)))][:-)))][:-)))] cuscra, mesajul asta il pastrez sa il arat Amirei cand s-o marita cu muffy! ma duc sa pun legume la fiert si vin si eu cu povestiri din cripta soacrei[:D] ROXANA, mami de AMIRA[pk] (16.03.2008) _________________________ Too much love will kill you
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

na, stati pe faza, ca peste 2 saptamani avem programata vizita la socrii mei. A doua. La prima, inainte de nunta nu m'au primit in casa nici macar de curiosi sa vada cu cine se insoara fiul lor. [:D]

Oricum, deja m'au sunat sa imi transmita ca vor gati friptura de porc, eu sa imi aduc ce mananc (eu nu pot manca porc, si a mea soacra stie). Se aunta o vizita de 2 zile, de vis! (ca doar mi'a zis deja ca ea nu poate sa mai scuture covoare...) [bang]

 

-----------------------------------------------------------------------

„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

 

http://autenticradio.telnetcom.ro:8000/listen.pls Un radio pentru romani, de la inima la inima.id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce m-am amuzat/intristat de povestile voastre despre soacre, mi se pare corect sa va pove si eu de a mea soacra.

sa incepem cu inceputul...

eu il stiu pe al meu de cand avea 18 ani, deci era crud, si in prima noapte cand a vrut sa ramana la mine, o anunta pe ma-sa ca in seara respectiva nu vine acasa pt ca doarme la mine. ma-sa a crezut ca face mishto, a ranjit fasolea si n-a zis nik. eiiii, cine credeti ca suna la 11 noaptea dupa fi-so? ea, bineinteles. ca sa vina acasa, ca nu e normal sa doarma la mine etc etc, ca daca nu vine el, vine ea sa-l ia[:D]. bineinteles ca asta s-a dus acasa plin de spume si i-a facut scandal si s-a intors la mine[:D]. distanta era (si este in continuare[bang] de cateva blocuri. apoi la ceva timp incepuse sa-l frece la cap ca: "prea mult sex nu face bine", sa o mai rareasca cu intalnirile cu mine, mai ales ca el avea bacul de dat. dar ea si socra-miu presteaza la greu o data la 2-3 zile, cateodata si de mai multe ori pe noapte[xinpat] de se cutremura patul.

apoi timpul a trecut, eu m-am mutat la ei si bineinteles ca m-am apucat de curatenie ca era un jeg de nu se4 poate. de fiecare data avea ceva de comentat, culminand intr-o zi cu faptul ca sa nu-i mai pun folie de aluminiu pe aragaz ca ei nu-i place. eu ma saturasem sa frec la aragazul ala in fiecare zi, pt ca dupa ce ca nu facea curat, mai maergea si cu toate taras si in 5 min era ca si cum nu as fi facut deloc curat. de atunci nu am mai facut nik decat la noi in camera si in baie, ca nu se putea. de mancat mancam in camera la noi ca in bucatarie era groaznic. are obiceiul de al lasa mancarea cu zilele in frigider sau afara, mai ales branza si fructele sau legumele, pana fac mucegai.

apoi alta problema, cica are probleme cu sinusurile si tuseste intr-una si horcaie ca un [porc] injungiat, de mi se intorcea stomacul pe dos. ca sa nu mai zic de ragaituri sau parturi (prea frumos spus) de care nu se sinchiseste sa-si ceara scuze macar.

dar ea vrea sa para o intelectuala, ca doar are studii superioare deh. erau emisiunile alea inainte cand te intrebau diverse chestii pe strada, si o prinde si pe ea si o intreaba: "dvs ati mancat nabab?" bineinteles ca ea care a facut de toate a raspuns ca da, am zis ca mor de ras atunci cand am vazut-o la tv[:-)))][:-)))]. iar cand a auzit prima data de "metrosexual"...bineinteles ca era un pervers care face prostii in metrou, iar de "belicos"...nu mai zic.

cand au aflat ca sunt insarcinata ne-au zis: "si pastrati copilul?"

am zis ca innebunesc, dar uite ca am nascut si pare ca o iubesc f mult pe asta mica. sa nu mai zic de fapt ca ei au zis mereu ca e baiat, ca asa treb sa fie, asa e la ei in familie. ei uite ca nu a fost asa.

revenind in zilele noastre, si soacra-mea ca si cea a cuscrai se pricepe la fel de bine la tot ce inseamna cresterea copilului: cand ii e foame, sete, somn, caca, ce trebuie sa-i dau de mancare (inclusiv sare si citrice) stie ea ca lamaia nu e acida pt stomac, ce sa mai le stie pe toate. si am facut marea greseala de a-i face un rand de chei de la noi, si bineinteles ca ne trezim cu ea cand are chef.

sa nu mai zic ca atunci cand fi-so urla de durere din cauza ulcerului ea vroia sa-l duca la irisolog[:D]. noroc ca l-am dus eu sa-i faca o endoscopie si sa-i dea tratamnent un dr ca altfel...si acum al meu ar fi baut zeama de cartof si s-ar fi dus si la mama omida.

mai aveam de zis dar a venit al meu acasa...asa ca iau o pauza![:D]

 

ROXANA, mami de AMIRA[pk]id="blue">id="size3">id="Comic Sans MS">

(16.03.2008)

_________________________

 

Too much love will kill youid="Century Gothic">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bey frate, mor de ras!!! cu estrogene, Doamne fere!!! cu nababi???aaaa, rox, i-a placut lu' soacra??? s-a lins pe b..uze? era sa scriu b.t:) mama, de la mancare se trage prestatia socrului!!![:I]

luny, tu ai pisica parca, [olala], foloseste-o! ai citit bancul!

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

[:D] ADEVARATA MEA FATZA!!! INVITATIE LA VALS - IN CAMARAid="red"> [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] mda, Ariel, teoretic as putea, doar ca de cand am nascut a venit la noi doar o data, in rest am tot fost noi acolo cu copilul, iar ea, care are si ea motan, nici macar nu se sinchisea sa aspire casa si sa stearga praful putin[bang]...eu fac asta zilnic, chiar de 2 ori dak e cazul, la ea erau shomoioage de par de o luna cred...ii tot spuneam sotului sa-i spuna si astuia ii cam era tarsala sa n-o jigneasca..

eu de oboseala, nu mi-am dat seama, pana acum cand am venit din concediu...femeia e printesa, sa i se aduca nepotu' la nas, sa nu faca ea niciun efort!!

ei bine, gata! i-am spus sotului sa-o 'invite' pe la noi de cate ori are chef sa-l vada pe Mufa, sa stea cat vrea, sa-l ia afara, sa se joace cu el etc..si ce credeti, a venit? ash!...asa am scapat si eu!![:D]

 

LUNYid="limegreen">id="size3">[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)id="limegreen">[bebic]

id="green">

 

Life is to precious to worry about stupid Shit!id="teal">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

Roxana,cand ai timp mai povesteste de soacra ,ca e la fel de dusa ca si a a mea.si aia le stie pe toate ,da' de fapt e.......[alcool]

 

,,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">

 

Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green">

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[olala]Imi place tare mult subiectul asta asa ca m-am hotarat sa scriu si eu![:D] Socrii mei sunt niste oameni de treaba, ne intelegem bine si imi sunt tare dragi. Socrella e o femeie aranjata si eleganta chit ca are deja 80 de ani[8D], in primavara a fost operata si nu avea voie sa ridice bratele asa ca a stat vreo luna fara sa se spele pe cap si sa se coafeze. Era disperata saraca iar cumnata-mea (o panarama[alcool]) nu voia s-o ajute asa ca m-am oferit eu...deci iau copilu' si masina, mergem 150 km dus-intors ca stau in alt oras, bag socrella cu capul in jos in vana, o samponez energic, o usuc, ii vopsesc parul, iar o spal, pun bigudiuri (prima oara, habar n-avea cum se face), iar o usuc, scot bigudiuri...a iesit destul de bine zic eu, ne complimenteaza si socrul iar ea, soacra, se uita in oglinda si exclama fericita: "acuma pot sa ma duc la coafor!"[pk] Mie imi pica fatza, cum adica?! Pai acu' cica arata bine si poate sa mearga la coafor, doar nu putea sa iasa din casa cu parul in dezordine![:D] Teddy si [zana]Alyssa (05.05.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...