Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Bine ca am gasit subiectul asta sa-mi "laud" si eu soacra. Am lasat fetita cu ea in weekend si... surpriza: am gasit-o tunsa. Pe fetita nu pe soacra. Explicatia a fost ca avea mult par si ii facea capul mare. Asta dupa ce ii repetasem de zeci de ori ca nu mai vreau sa o tund. Plus ca ii las scris pe hartie programul de masa si somn al copilului dar ea ii da ciorba la 10 dimineata. Si pentru ca nu a vrut sa mannce i-a dat cozonac si biscuiti. Si bineinteles ca este anti-tot: de ce trebuie neaparat scaun la masina, de ca carati patutul cu voi, etc. [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Tdi
[olala]Imi place tare mult subiectul asta asa ca m-am hotarat sa scriu si eu![:D] Socrii mei sunt niste oameni de treaba, ne intelegem bine si imi sunt tare dragi. Socrella e o femeie aranjata si eleganta chit ca are deja 80 de ani[8D], in primavara a fost operata si nu avea voie sa ridice bratele asa ca a stat vreo luna fara sa se spele pe cap si sa se coafeze. Era disperata saraca iar cumnata-mea (o panarama[alcool]) nu voia s-o ajute asa ca m-am oferit eu...deci iau copilu' si masina, mergem 150 km dus-intors ca stau in alt oras, bag socrella cu capul in jos in vana, o samponez energic, o usuc, ii vopsesc parul, iar o spal, pun bigudiuri (prima oara, habar n-avea cum se face), iar o usuc, scot bigudiuri...a iesit destul de bine zic eu, ne complimenteaza si socrul iar ea, soacra, se uita in oglinda si exclama fericita: "acuma pot sa ma duc la coafor!"[pk] Mie imi pica fatza, cum adica?! Pai acu' cica arata bine si poate sa mearga la coafor, doar nu putea sa iasa din casa cu parul in dezordine![:D] Teddy si [zana]Alyssa (05.05.05)
[:-)))][:-)))][:-)))] Tdi, da' stiu ca ai o soacra taaareeee cocheta! ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta Maria, Sa stii ca si socarei mele ii pasa f tare ce mananc eu! La masa de Craciun de anul trecut, pt ca nici eu nu prea mananc carne am mancat o f delicioasa ROSIE! Atat! si data trecuta cand ne-a invitat la masa, intreaba sotul: - si Cristina ce o sa manance? Iar facuse sarmale. - ei, la-s ca ne descurcam, mananca salata! Cate-odata chiar mananc doar salata dar din multe legume, eventual cu branza peste, la ea salata consta in cateva frunze de salata verde ce plutesc in apa cu mult otet. Si i-a zis sotul ca daca nu-mi face peste, mancarea mea favorita, nu venim. Si ghiciti ce: a comentat, a carait, ca n-are de unde sa cumpere - sta langa Cora, ca deja a gatit, ca-s mofturoasa, da cand a vazut ca fisu altfel nu vine la masa, s-a executat! Asa ca ati putea, daca tu nu ai ce sa mananci, sa mergeti AMANDOI sa mancati in oras! Cred ca a doua oara o sa fie mai atenti sa ai si tu ce sa mananci! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu aveam de gand sa scriu la acest subiect pt ca am o relatie buna cu socrii si simt ca ma iubesc,desi la inceput le-a fost cam greu sa ma accepte.daca m--as fi straduit gaseam cate ceva sa va spun despre soacra,desi ne intelegem bune si are un suflet maaare si ar face orice la orice ora pt noi,are un maaare defect,un IQ cam scazut si vorbeste fara sa gandeasca..din cauza asta,ca stiu ca nu o face cu rautate,am inchis ochii la anumite faze,dar puteam f bine sa ma leg de ele.de exemplu cand am ramas insarcinata era super convinsa ca voi face baiat,desi sustinea in gura mare ca ea adora fetitele.si argumentul ei era ca atunci cand esti insarcinata cu fetita trasaturile ti se indulcesc si esti mai frunoasa,pe cand atunci cand ai baiat,te uratesti si te aspresti.asta mi-a zis-o direct,clar in opinia ei ma urateam.numai ca norocul a fost sa fie fetita...si nici macar nu a parut sa se bucure cand a aflat sexul,se pare ca vroia baiat... ar mai fi,dar nu vreau sa ma mai gandesc,ca sa nu ma apuce nervii...o consider proasta si atat,ca intr-adevar este!si trec peste asta si apreciez partile ei bune ca are nenumarate! ceea ce m-a facut sa va scriu este insa MAMA mea,care e si ea soacra normal,si nici nu imi imaginez ce crede despre ea cumnata mea..prea multe nu stiu ca sunt departe de ei,doar cateva faze care mie imi erau de ajuns...cand era cumnata mea insarcinata ii zice,de fata cu mine,dupa ce nasti,sa iti faci implant cu silicon,ca si-asa nu ai sani!!noroc ca eram de fata si am luat-o la rost,normal ca s-a suparat si a iesit din camera...sau la botezul nepotelului meu ,ea are grija sa ii anunte pe toi invitatii ca probabil copilul(primul ei nepot!!!!) are ceva probleme psihice,vreun handicap ceva,ca prea e linistit.de mentionat ca au fost super norocosi cu un copil cuminte,mancacios si somnoros care acum are 2 ani si este un copil f desptept,sociabil si f normal!! sau alta faza,cand alapta cumnata mea,ii batea mereu la cap ,sa inceapa sa ii dea formula,ca copilul e slab si cumnata mea nu are lapte hranitor,"probabil e ca un zar"!!!copilul crestea normal si lua in greutate... sunt putine fazele de le stiu,ce imi mai spunea fratele meu sau eram si eu de fata insa cred ca sunt infinite,nu stiu cum suporta cumnata mea(care e departe de a fi o femeie perfecta dar e o fata buna,cu defecte si calitati ca orice om),ca mama mea nu are nici cea mai vaga idee cat e de deplasata,de pisaloaga si de dificila.ea se considera femeia fara defecte,pe care ar iubi-o oricine neconditionat.. sa va mai zic ca atunci cand am anuntat-o ca sunt insarcinata primul lucru care il zice este "si pastrezi sarcina???",fiind prima mea sarcina,eu avand 28 ani si fiind casatorita de 2ani,f fericita,bebeul era tot ce ne putea lipsi...soacra mea la aflarea vestii a inceput sa tipe si sa rada de fericire,propria mea mama ma intreba daca pastrez sarcina!!! http://i19.tinypic.com/87kqdcg.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristiama, sotul meu a spus deja sa nu imi fac griji, vom manca in oras sau imi va gati el. In ultima instanta nu vom dormi la socrii, ci la cumnat. Oricum, mi-e groaza ...

 

-----------------------------------------------------------------------

„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

 

http://autenticradio.telnetcom.ro:8000/listen.pls Un radio pentru romani, de la inima la inima.id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am niste socrii minunati, dar cateodata soacra mea mai are momente cand ma enerveaza. Daca vine vreun vecin sa ceara ceva , ii da, cand are ea nevoie nu gaseste la nimeni, la ea se gasesc de toate, magazin universal apoi se vaita ca o invidiaza lumea. Pai, in ziua de astazi nu se mai merita sa fii bun si sa faci pomana ca mai rau atragi dusmanii. Socrul meu o cam cearta si pe buna dreptate, ca acum este la pensie si mai munceste in loc sa isi "manace" pensia si normal ca omului nu prea ii convine sa munceasca si ptr vecini. Sambata trecuta am fost pe la socrii mei, intotdeauna am plecat incarcati de la ei, si printre altele imi strecoara soacra mea in geanta si o cutie de branza topita, dar sa am grija sa nu o vada... cine? Socrul meu, nu cred ca se supara doar manaca si fiul lui, cumnatul meu, nu da un ban in casa nu vad de ce s-ar supara. Eu am ajuns la o concluzie, ptr ca da pe ascuns cred ca s-a invatat asa, si cand ne mai strecoara cate ceva si noua in plasa mai mult probabil ca nu isi da seama ca de fapt da copiilor ei si nu vecinilor. Si mai este inca ceva, apleaca urechea ce spun vecinii. Acum cativa ani si-a cumparat sotul meu niste pantaloni cu niste dungi albastre pe un fundal alb, soacra mea i-a zis sa nu mai vina cu ei imbracati ca i-a zis lumea ca fiul ei se imbraca in pijamale, ce pantaloni sunt aia? Cand si-a pus ochelari, asta o stiu de la sotul meu, cu ani in urma, a incetat sa ii mai poarte ptr ca isi dadea lumea coate pana s-a dus la doctor fiindca mai avea nevoie de niste dioptrii in plus. Prefera sa ramana oarba decat sa isi dea lumea ghionturi si nu inteleg de ce ptr ca are gusturi nu isi pune ramele cele mai ieftine sau cele mai urate, in general este cocheta. Ia zis sotul meu ca ea traieste cu lumea.

 

AURA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crede-ma,i-am spus si nu doar o data,in nenumarate randuri!!! insa ea considera de fiecare data ca "am ceva cu ea",ca doar ea e mama si soacra si femeia(si ...si ...si...)perfecta.pur si simplu nu ajungi la nici un consens cu ea..ea stie cel mai bine,si face numai ce vrea ea... http://i19.tinypic.com/87kqdcg.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

 

Stateam sa ma gandesc daca am ceva amuzant de spus despre soacra, ei bine....

 

avem noi o petrecere acasa, masa mare. Cand a ajuns soacra deja erau o parte din musafiri si masa era complet aranjata.

Soacra mea arunca o privire, si cum ei nu-i place risipa, ia o foarfeca si incepe, de fata cu musafirii socati, sa taie fiecare servetel frumos pe din doua, sa nu facem risipa!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...