Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maru
sunt multi copii care fac asta: isi iau parintii in concediu. Am avut prietena care nu pleca fara parintii ei in concediu, am un verisor care o ia pe mama (matusa mea) in concediu peste tot. Sincer nu ii inteleg! Si eu o iubesc pe mama, dar sa stea continuu langa mine, sa ma dadaceasca ce mananc, sa ma intrebe pe ce cheltuiesc banii , de ce ma duc la distractie seara, sau mai stiu eu ce...(toate astea le faceau respectivii parinti in concediu si stiu ca si mama sau soacra mea nu s-ar abtine) Eu nu mi-am luat niciodata nici parintii nici socri, si sa fiu sincera, nici ei nu ar fi dorit. Intr-un an ne-am intalnit la mare cu socrii, dar fiecare si-a vazut de ale lui, am luat masa impreuna de cateva ori si atat Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ViatainCanada"]POZE2[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Eu mi-am luat si parintii si socrii in concediu, si i-am luat si deodata![:)] Si ma bucur atit de mult ca am facut-o, pentru ca dupa cativa ani am pierdut-o pe draga de mama a sotului meu si anul trecut pe tati meu drag! A fost o vacanta minunata impreuna cu cele doua perechi de parinti, probabil avem noi noroc de parinti deosebiti. Nici nu a fost vorba despre cicaleala sau altceva, despre cheltuit de bani. A fost un fel de a multumi, din partea noastra, si o surpriza pentru amindoua perechile de parinti: am fost 4 zile superbe la Paris, si acum povestim cu mama si cu Pa despre minunatele momente petrecute acolo. Trebuie sa mentionez ca nici parintii sotului meu si nici ai mei nu au fost NICIODATA malitiosi, ironici, barfitori, etc la adresa celorlalti. Pur si simplu s-au placut de la inceput, s-au respectat, pe mine m-au primit ai lui ca pe o fiica (si mai au una) si ai mei l-au placut din primul moment pe sotul meu. Nici pe de o parte nici pe de alta nu au fost nemultumiri de nici un fel, si sunt recunoscatoare pentru asta. Pe langa asta am fost cu ai mei prin Germania, prin tara(Brasov, Cheile Bicazului), pe unde s-a nimerit, cu tot dragul, in concediul nostru. Si pe Pa, tatal sotului meu, l-am luat cu noi in Spania, in Romania (destinatia lui preferata[:)]) de citeva ori. Important de spus ca asta se intimpla cand nu aveam copil, nu i-am luat de babysitter sau altceva, ci de drag. Cu alte cuvinte: se poate sa mergi cu parintii in concediu si sa fie din drag, din dragoste, si sa fie o vacanta superreusita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

a mea soacra isi facea planuri de concediu p-afara ptr la anul...cu noi!!! am crezut ca mi se taie respiratia cand o auzeam cum batea apropouri lui fi-su de fata cu mine, dar fara sa-mi spuna mie personal...de parca era decizia lui daca o ia sau nu!! luny si a mea e cu batutul apropourilor. Batea seaua ca sa priceapa iapa,adica eu, cum ca tare ar fi bine sa vina ei, ea si socra-miu, sa ne viziteze, sa vada cum ne-am "asezat" si nu spunea ca ea e curioasa moarta ci ca socra-miu vrea sa vada cum stam. 7 ani am lasat-o sa bata apropouri si abia anul asta am invitat-o. Deja i-am spus lui barbata-meu ca urmatoarea invitatie e peste alti 7 ani [pk]. Acu a inceput cu apropourile cu cumnatii, ca tare ar fi bine sa vina si ei si copilul lor sa ne faca o vizita, evident pe banii nostri. No way Hose!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iris, comentariul meu a venit ca replica a unei postari in care o colega se vaita de soacra dificila care planuieste inca o vacanta cu ei...si despre acea vacanta pe care sufletul tanjeste sa o ai cu parintii macar o data in viata. Si noi planificam sa mergem si cu parintii mei si cu ai mei, pe rand, in vacanta in mexic sau cuba, dar asta nu inseamna ca nu plec in vacanta fara mama sau soacra, nu plec in weekend la piata fara ei, mi se pare absurd! Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ViatainCanada"]POZE2[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,dar imi place subiectul asta pt ca e asa cum s-a cerut,cu haz.

 

Aneid="red">,sper sa nu-ti fi gresit nick-ul,dar ce soacra de treaba,sa te indrume ea catre al barbat [flo]

 

Lorellay id="red">- bafta cu mutatul soacrei [:D]

 

Eu nu am asa povesti despre soacra,in mare ne intelegem,cu mici diferenete in gandire...Nu comenteaza ca eu nu gatesc sau ca o fac o data pe luna,au stiut asta de la bun inceput.Sotul e cu gatitul iar eu cu curatenia.De obicei cand vreau sa schimb ceva in casa ma sustine.Ideea e ca noi locuim separat si fiecare cu casa lui.

 

Vacante cu socrii,la noi se obijnuieste ca la implinirea unei varste "rotunde" (40,45,50,55...) se fac concedii in alta tara cu toata familia.Mie imi place cu socrii pt ca ziua se umbla fiecare pe unde vrea,dar ne intalnim seara la cina unde mereu platesc ei [:D] Deci daca vor sa mergem impreuna in concediu,eu nu am supar [8D]

 

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniyaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
iris, comentariul meu a venit ca replica a unei postari in care o colega se vaita de soacra dificila care planuieste inca o vacanta cu ei...si despre acea vacanta pe care sufletul tanjeste sa o ai cu parintii macar o data in viata. Si noi planificam sa mergem si cu parintii mei si cu ai mei, pe rand, in vacanta in mexic sau cuba, dar asta nu inseamna ca nu plec in vacanta fara mama sau soacra, nu plec in weekend la piata fara ei, mi se pare absurd!Doamne'ajuta! POZEPOZE2http://maru-incotro.blogspot.com/
align="right" id="quote2">Maru, evident ca nu se punea problema de a merge mereu cu ei in vacanta[:)]! Insa cand si cit se poate, si mai ales cand le putem oferi ceea ce altfel ei, probabil, nu ar avea ocazia sa vada, e minunat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen


amira-roxana,ia zi (daca nu te deranjeaza) cum /de unde ati ales numele Amira?[:D]id="size1">

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

Pozici
Noutati
Amira scolarita
la joaca si undokai
align="right" id="quote2">
dar tu cum l-ai ales?
e un nume pe care l-am auzit cand eram mica, pe la 10 ani cred, si mi-a placut mult. nu stiam exact ce inseamna dar stiam ca daca o sa am o fetitza o sa o cheme asa. apoi am aflat ca inseamna in araba conducatoare sau printesa, iar in ebraica e ceva de genul varf de copac...mi-a placut mult. daca as fi avut baiat l-ar fi chemat Armin, tot un nume auzit in copilarie, nu e vorba de Armin van Buren in nici un caz. asa am vrut eu, un nume mai deosebit pt copilul meu, sa nu se intoarca jumate din copiii din porc cand imi strig eu copilul. sper ca te-am lamurit, acum e randul tau. ti-am admirat si pozele, f frumosi copii ai, sa-ti traiasca si sa fie sanatosi![pup]

ROXANA, mami de AMIRA[pk]id="blue">id="size3">id="Comic Sans MS">
(16.03.2008)
_________________________

Doar dupa ce pierzi totul, esti liber sa faci ce vrei!id="Century Gothic">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic ultima bomba cu socrosenia...cica vrea sa-si ia calc!!! poate vede ce am scris despre ea[:D][:D][:D][:D]

 

ROXANA, mami de AMIRA[pk]id="blue">id="size3">id="Comic Sans MS">

(16.03.2008)

_________________________

 

Doar dupa ce pierzi totul, esti liber sa faci ce vrei!id="Century Gothic">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super subiect...am ras cu lacrimi dar am si recunoscut faze " de la noi de acasa"...Ma, voi o cunoasteti pe soacra-mea cumva? [bang]

M-am tot gandit sa va povestesc ceva vesel si a durat cateva zile sa rememorare de evenimente [bang] ca sa-mi amintesc...Eram la inceputurile "colaborarii" noastre , avea fi'mea vreo 3 luni...si ne-am mutat intr-un apartament nou asa ca a trebuit sa stau cu copilul la soacra-mea vreo 2 saptamani...buuun...toate ca toate, dar la soacra-mea locuia si Mishu, un canis negru f dragalas dar eu nu prea-s prietena animalelor in casa asa ca aveam unele retineri...adica, tot ziceam ca lasa par, sa nu intre la fata in dormitor, sa nu-i dea voie in bucatarie, etc...Intr-o zi, mancam ciorba la bucatarie...si-n farfurie, un fir de par scurt si negru [bang] Il iau demonstrativ , i-l arat si zic: uitati, ziceati ca Mishu nu lasa par [:D] La care ea, f intepata asa, zice: ei da, nu-i draga de la Mishu, mananca linistita, e de la Costica (socra-miu adica) [:-)))][:-)))] In speranta ca v-ati dat seama cu cine am de-a face de 16 ani incoace [bang] va las sa va bucurati sanatoase de soacrele voastre [:D]

 

Simona,mamica de Teo [hippi](15 ani) si[copil]Vlad Alexandru (18.02.2008)

Vladut si Teo

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mimoooo, bestial!!! [:D][:D], numai sa nu-mi zici ca socrul e tau era chel, ca mor aici!!! [soc][:-)))]

 

roxana, hahahha. o sa ai soacra internauta!!! las' ca o banam de DC! imi spui mie ce nick are si am eu grija de ea! [drac]

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...