Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Alinuta,

 

ai si tu dreptate, de ce m-oi enerva asa rau? Stateam sa ma gandesc.

- pentru ca NU e la ea acasa. Nu te duci in casa cuiva sa incepi sa umblii prin dulapuri.

Daca ai nevoie de ceva ceri!

 

Imi povesteau doua prietene ca soacrele venite in vizita le-au facut ordine in sertarul cu chiloti!!!!!!

Una doar i-a pus in ordine, dar alta i-a sortat pe culori si i-a pus in pungi de plastic diferite.

 

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Haidi buei, ca na, eu am fost in vizita la socrii. A fost chiar binisor de dat asta, insa cand am citit pe aici m'a apucat un ras isteric. Soacra'mea m'a rugat sa o ajut sa isi faca ordine in dulapuri... [:D] ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle) http://autenticradio.telnetcom.ro:8000/listen.pls Un radio pentru romani, de la inima la inima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta,

 

Si ai ajutat-o???? Ma pastreaza hainele din anii 30? Ca soacra-mea are valize de-ale patratoase cum plecau baietii in armata, vre-o 3! Nu le mai foloseste de cel putin 20 de ani DAR le pastreaza.

 

A.... si daca tot sunt la capitolul dulapuri, sa va povestesc de frigiderul soacrei: pleaca soacra in concediu si i se opreste curentul, asa ca sotul ii goleste frigiderul si ce gaseste in congelator:

-20 pachete de unt

- branza congelata... eu nu stiam ca cineva congeleaza branza

- pastrama congelata

si statuse frigiderul fara curent vre-o zi, doua asa ca sotul evident arunca tot.

Si s-a suparat soacra.... de ce i-a aruncat mancarea ca nu se stricaaaaa!

A, si ouale expirate de o luna le pastreaza pt prajituri!

are probleme cu aprovizionarea: are o mare alimentara chiar la parterul blocului si sta langa CORA!!!!

 

La intrebarea daca mai mananc ceva la ea, raspunsul este DA, rosia care am mancat-o de Craciun a fost delicioasa... si dupa eram asa satula ca nu mi-a mai trebuit nimiiiic!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
Ancuta,Si ai ajutat-o???? Ma pastreaza hainele din anii 30? Ca soacra-mea are valize de-ale patratoase cum plecau baietii in armata, vre-o 3! Nu le mai foloseste de cel putin 20 de ani DAR le pastreaza.A.... si daca tot sunt la capitolul dulapuri, sa va povestesc de frigiderul soacrei: pleaca soacra in concediu si i se opreste curentul, asa ca sotul ii goleste frigiderul si ce gaseste in congelator:-20 pachete de unt- branza congelata... eu nu stiam ca cineva congeleaza branza- pastrama congelatasi statuse frigiderul fara curent vre-o zi, doua asa ca sotul evident arunca tot.Si s-a suparat soacra.... de ce i-a aruncat mancarea ca nu se stricaaaaa!A, si ouale expirate de o luna le pastreaza pt prajituri!are probleme cu aprovizionarea: are o mare alimentara chiar la parterul blocului si sta langa CORA!!!!La intrebarea daca mai mananc ceva la ea, raspunsul este DA, rosia care am mancat-o de Craciun a fost delicioasa... si dupa eram asa satula ca nu mi-a mai trebuit nimiiiic!cristiama
align="right" id="quote2">[:-)))][:-)))][:-)))][:)][:-)))][:)][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiama atunci iati tu mancare de acasa,dar nu de alta da e cam rau sa stai in zi de sarbatoare mare si sa nu mananci nimic si stiind ca tua ai bunatati acasa sau nu te mai duci la ea?[:)]

Soacramea acum mai nou e foarte interesata de nepotelul ei,si-i umple capul lui feciorusu cu toate prostiile;acum o intereseaza tare da cand am ramas insarcinata:"da ce va trebuie voua copiii acuma?lasati copiii si vedetiva de tinerete mai intai!"(sotul meu avand deja 30 de ani si-si dorea enorm un copil).

[pup][pup][pup][:)]

 

Irina,mamy de [bb]Fabian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...