Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Ralualexandrei, ce gloabe de oameni, ca altfel nu pot sa le zic! Imi miroase a coliva?? Ce expresie de mitocan pervers o fi si asta??!!! Doamneeee ce oameni! Iti sta mintea-n loc! Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007 [url="http://good-times.webshots.com/album/569518781LhGjKx"]poze Laurash[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut Nu am intrat de mult pe motiv de musafiri si concediu. Desiree, nu servesc nimic alterat. Este vorba de un tip de salam asemanator cu cel de sibiu, care in magazin il gasesti pe rafturi, si nu in zona frigiderelor. Aici era vorba de expresia: "mananci pana ti se apleaca". Sper ca m-am facut inteleasa acum. Alte chestii. Duminica am facut cheful feciorului de 1 an. Vineri noaptea am ajuns acasa din concediu, sambata am fost la cumparaturi si toit sambata am facut blatul pentru tort. Pe seara vine soacra la noi in vizita, si ii spune sotului ca are cumpatat un tort. Sotul ii explica situatia cu blatul facut deja, si ii spune sa nu il aduca. Duminica, ghiciti cine vine cu tortul? Asta dupa ce mi-a spus ca am facut multa mancare, insa ar trebui sa pun si tortul adus de ea pe masa. I-am spus sa il ia inapoi cu ea, si s-a suparat. Acum nu mai vrea sa vina miercurea pe la noi, si eu o sa ma supar taaaaaareeeeeeee. Oricum, sotul a zis ca bine am facut. Daca nu asculta ce i se spune, este treaba ei. Va pup, ca ma solicita baietelul mare. [url="http://good-times.webshots.com/myphotos?action=refreshPhotos&albumID=569841782&security=wnbOoS"]Robi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca dau si eu pe aici cu desi ca nu stiu cu care din soacre sa incep.Stiti povestea "soacra cu 3 nurori?" , no bine eu sunt nora cu 3 soacre[:D] Pentru ca am avut 3 soti , toti 3 cu acte in regula ..deci cu socrele oficiale. Prima soacra era din Iordania.Am stat doar 3 luni impreuna , cat am locuit acolo .Nu m-a deranjat niciodata , de vb nu vorbeam ca n-aveam ce ...eu nestiind araba , ea nestiind engleza. O data , tin minte am vrut sa plec in Aman ( noi locuind in Zarqa) si a inceput sa faca temenele la Alah , ca dece vreau sa plec asa pe nepusa masa , mai ales singura? Pai nu plec singura , incercam sa ii explic ..ca iau si copilul sotului cu mine.Ala mic avea 4 ani ..[:D] Acasa nu era decat o cumnata , cu engleza mai de balta ca a mea ..deci va dati seama ce traducere a iesit.Pana la urma m-am dus doar pe acolo prin imprejurimi.Noroc ca stia ala mic drumul spre casa ..altfel cine stie cand mai ajungeam . Da eu fata desteapta , am luat nr de tel de acasa si adresa in caz ca era groasa si ne rataceam. Asa ..cu al doilea sot ( roman ) am avut o soacra care erai buna ca nora doar daca aveai niste case si averi pentru progenitura de fisu.Care nici Fat frumos nu era , nici Einstein , nici Rockfeller ..era un om normal . Acum e mai rau decat era atunci ..da na , D-zeu nu face nani ..le mai vede cateodata . A treia , lady D ..e englezoaica madama ...putin sarita de pe fix , da na ce pretentie am , ca are 80 de ani ( btw sa nu uit sa ii trimit felicitare pe 2 iunie ) faceam numa tampenii cu ea. Mergeam la cumparaturi impreuna , la plimbare , il barfeam pe fisu la greu ca putoarea nici nu se misca sa se duca la munca , da las ca era buna Alexandra ca se ducea la munca . Cu mama astuia ( olandeza tipa ) inca n-am probleme.Locuim la 150 km distanta , si sunt asa de fericita ca n-o vad mereu .Duminica trecuta a fost ziua tatalui ei , a facut mosul 92 de ani.A masii ei va fi in 3 saptamani , si aia tot 92 face.Soacra-mii i-am dat un cozonac cu nuca si la al batran cu rahat.Zic: vezi ca ala cu nuca e al tau ca stiu ca nu-ti place rahatul.Sa nu le incurci. De vorbit o facem rarut , ca eu nu stiu olandeza ..iar din cat stiu nu schimbam multe cuvinte.Mai mult vorbesc cu socrul ca ala stie engleza.In schimb era foarte fericita ca pe 11 mai ma duc la scoala , la un curs pentru limba. Cand ne-am intalnit duminica a fost undeva in Haga , la un restaurant dupa care doar noi doi , socrii si parintii ei am plecat in alt loc , pentru o plimbare scurta. Eu intelesesem cand masa i-a zis lu al meu : vezi ca venim pe la voi daca nu aveti nimic de facut azi. Dar al meu n-a inteles bine si a crezut ca daca s-a facut plimbarica aia scurta , gata ai lui se duc direct acasa. Ajungem si noi acasa si al meu zice: pai atunci eu ma apuc de calcat .. Asa , apuca-te ca eu ma bag o ora la somn.Cand vii sa ma scoli sa-mi faci si o cafea .Se apuca al meu de calcat , cand peste o jumatate de ora cine suna la interfon? ai lui.. Vezi , ti-am zis io ca vin ai tai , da n-ai crezut ..a dreacu olandeza ta ..am priceput io care nu stiu o boaba si tu care te-ai nascut cu ea ioc! Intra ai lui si tasu ma intreaba ce facem .Pai eu dormeam [nani] si fitu calca rufe.[:D] Masa cand l-a vazut ca era cu fierul in mana zice : calci? las' ca iti calc eu .Da ? foarte bine zice al meu ..si ii mai aduce un munte de haine printre care si de ale mele.Eu sa pic de rusine si ii zic lu al meu : acu sa te duci la Shell sa ii iei matii un buchet de flori. Ei da , zice socrul meu , las ca sta bine si fara flori. Intreaba al meu : mancati la noi sau acasa la voi ? Pai ne multumim cu niste sandwichiuri zice masa .. Ei cum sa lasi oamenii pe sandwichiuri..mai ales ca noi cand ne ducem la ei nu stiu cum sa ne rasfete! Am incropit un aperitiv ceva , cu o salata greceasca si aia o fost. Oricum nu stiu cat ma au la inima ca ptr mine s-a despartit baiatul lor de doamna prof doctor in drept , care avea mare faima in familie ..Oricum anul trecut intr-o seara cand eram la ei , vorbeam cu masa si i-am zis ca imi pare rau ptr divortul fiului ei , dar daca o iubea pe aia de nu mai putea nu alerga dupa mine sau dupa altele .N-ar fi inselat-o ...si nici pe net cu noptile n-ar fi stat.Deci aia nu mai era demult o casnicie , decat una foarte comoda in care nu stiu cine era fericit. Poate doar parintii lor ca ii stiau impreuna , si nu ar fi dat rau in ochii lumii cu plozii divortati. Cu mine a vazut ca nu merge , am mai avut cateva discutii si le-am zis ca io provin din alta lume , cu alta mentalitate ..deci daca fac vre-o criza de nervi pe teme de gelozie sa nu se sperie.Asa e la noi la romani ..e ceva normal . A..si inca ceva : in septembrie ne mutam la casa noastra .Sper sa nu ii vina lu al meu sa le dea cheie la ai lui ..ca asa ramane cu ei de numa '.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[/quote] A..si inca ceva : in septembrie ne mutam la casa noastra .Sper sa nu ii vina lu al meu sa le dea cheie la ai lui ..ca asa ramane cu ei de numa '. [/quote] Eu nu inteleg ce-i asa rau daca-i da cheile? Si soacra mea are chile noastre si nu ma deranjeaza cu nimic..chiar eu am fost cu ideea [:D]. Din cate vad este o soacra buna , si ar trebui sa apreciezi asta . Putine avem norocul de o soacra buna[:)] http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui somnorica
Salut Alte chestii. Duminica am facut cheful feciorului de 1 an. Vineri noaptea am ajuns acasa din concediu, sambata am fost la cumparaturi si toit sambata am facut blatul pentru tort. Pe seara vine soacra la noi in vizita, si ii spune sotului ca are cumpatat un tort. Sotul ii explica situatia cu blatul facut deja, si ii spune sa nu il aduca. Duminica, ghiciti cine vine cu tortul? Asta dupa ce mi-a spus ca am facut multa mancare, insa ar trebui sa pun si tortul adus de ea pe masa. I-am spus sa il ia inapoi cu ea, si s-a suparat. Acum nu mai vrea sa vina miercurea pe la noi, si eu o sa ma supar taaaaaareeeeeeee. Oricum, sotul a zis ca bine am facut. Daca nu asculta ce i se spune, este treaba ei. Va pup, ca ma solicita baietelul mare. [url="http://good-times.webshots.com/myphotos?action=refreshPhotos&albumID=569841782&security=wnbOoS"]Robi[/url]
LA MULTI ANI ! ptr. baietelul tau. Daca ai baietel de un an, de ce nu esti in clubul nostru??? Uite aici link, daca vrei sa ni te alaturi. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136583 _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am inteles de la al meu ca pe aici isi dau cheile la vecini , cica sa le ude florile sau sa aiba aia un rand de rezerva daca le pierde el pe ale lui. pai daca tot vreau sa-mi stea cheile in vecini mai bine le agat eu cu mana mea de tocul usii ..ca ce mi-e sa le dau cu mana mea ..ce mi-e sa le expun, totuna imi e. si eu am o fobie cu straini / alte rude in lucrurile mele cand nu sunt p-acasa.stiu eu ce curiozitate o trasneste si pe soacra mea ...si nu de alta da sa nu faca vreun atac de inima, ca ea isi stie feciorul tare sfantulet.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MayanMistica si ce ii trebuie cheie? sa sune inainte sa vina si daca sunt acasa ii raspund ..daca nu sunt la ce sa vina?
Cu asta sunt PERFECT DE ACORD!!! _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MayanMistica
da stai sa mai traim si sa mai vedem ...ca mai toate sunt lapte si miere .. si ce ii trebuie cheie? sa sune inainte sa vina si daca sunt acasa ii raspund ..daca nu sunt la ce sa vina? sa-mi numere chilotii?
Nu ma refeream la numarat chilotii...[xx(], vroiam doar sa spun ca nu vad nimic rau in ai da chile . Ex: se intampla sa ne viziteze dupa ce isi face cumparaturile iar noi sa nu fim acasa , cu ocazia asta i-am dat chile ...sa nu stea pe la usa sau sa plece... cand pecam in Ro vine si imi uda florile. Nu este nevoie sa sune inainte sa vina , poate veni cand vrea cum si noi o vizitam cand se asteapta mai putin, avem o relatie foarte speciala ..nu o vad ca pe o soacra ci ca pe o a doua mama , o prietena pe umarul careia am plans , mi-am spus oful si am primit in schimb multa dragoste, caldura . Iesim in oras impreuna cu copii, facem cuparaturi ...imi face cea mai mare placere fiindca pot vorbi cu ea absolut orice ,este foarte deschisa [:D]. Imi pare rau daca m-ati inteles gresit dar la asta m-am referit cand am spus : cand ai o soacra buna ... merita toata stima http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MayanMistica
da stai sa mai traim si sa mai vedem ...ca mai toate sunt lapte si miere .. si ce ii trebuie cheie? sa sune inainte sa vina si daca sunt acasa ii raspund ..daca nu sunt la ce sa vina? sa-mi numere chilotii?
Adevarat graiesti,[pk]! 99.99% dintre soacre, se prefac a fi lapte si miere....pana scapa-n balarii si-si dau "arama pe fata".[:(] Si a mea, pana nu am ajuns sa stam cu ea in casa, era cea mai buna soacra, iar eu, cea ma buna nora. Zicea ca nu-si putea dori nora mai buna ca mine si eu, o laudam (ce fraiera am fost[bang]) peste tot, ca e super, ca nu e soacra, ci prietena. Maaare greseala...increderea in ea a disparut definitiv, cand mi-am dat seama de fapt ce se ascunde in spatele "bunavointei" ei. Chiar daca nu s-a amestecat si nu se amesteca intre mine si sot, are "grija" sa-mi "condimenteze" viata, sa simt ca am soacra, nu? Si eu, nerecunoscatoarea ne mine, in loc sa-i multumesc, pentru "grija" de a trai fiecare zi "altfel" decat cele de dinainte, ce fac? Ma infurii si imi vine sa o iau de cap.....ce rea sunt ....[haibat]. Am citit azi o chestie interesanta pe blogul cuiva si maare dreptate avea : oamenii nefericiti, isi "striga" neimplinirile, facandu-i pe cei din jur sa sufere....asa ca soacra mea, cu brio se incadreaza in categoria asta. [flo][flo2][floare3] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Povestea licuriciului EMMA ![/url] Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte! [8**] si [biz] " Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi" [url="http://tac.families.com/ezb/1184969.png"]Spre tzel![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poveste[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/564025284CxmmUk"][foto][/url] [url="http://da.daisypath.com/ZT4Np3.png"]Doi zapaciti![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...