Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui trischa
in varä a venit in vizitä la noi soacra.toate bune si frumoase pänä nu-si mai gäseate dintii.si nu ar fi fost o problemä dar trebuia sä mergem in vizitä la cumnatii ei,si färä dinti.....asa cä incepe faza,,unde i-ai pus?,, in baie pe dulap pe o pungä.dulapul e o comodä inaltä cu 3 sertare cam la vre-un metru si ceva.,,poate i-a luat copila,,copila mea la vremea aia de 1 an si 10 luni.,,päi ce sä facä copila cu ei?si copila nu ajunge pe dulap,,sigur i-a luat copila i-a aruncat in wc si a tras apa,,.la asta concluzie a ajuns soacra.ii zic femeii sä-si caute dintii cä nu avea cum copila sä facä asa o manevrä.ii mai zic sä-i caute sub pat,cä la ce nervi imi produsese...si ghititi unde erau dintii[:D][:D]??sub pat.
[:-)))][:-)))][:-)))] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
Hai sa ma bag io in seama p-aici...[:D] Sa va zic si eu de soacra mea...cred ca inca imi este soacra,cel putin mie asa mi se pare,chit ca fiul ei si sotul meu a murit acum 12 ani in urma.Cert este ca am avut cu ea o relatie buna,in conditii bune si,ca si in casnicie...am condimentat relatia asta a noastra si cu sare si piper,dar si cu miere si zahar.Oricum am ramas amandoua in relatii bune,cordiale si diplomatice si in zi de azi si...indiferent de vremuri si evenimente,indubitabil ea este bunica fiului meu.
Citindu-te m-am intrebat daca nu cumva esti cumnata mea. Situatia e identica. Diferenta e ca dupa 10 ani ea tot singura a ramas si-mi pare rau pt ea ca persoana si pt nepotica mea ca a crescut fara un model masculin in viatza. Asta a fost cea ce am sfatuit-o si eu, dar... banuiesc ca stia si ea asta... doar probabil ca pt ea n-a fost sa fie. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne,Multumesc Doamne,ca nu mai am nicio tangenta cu soacra-mea !Nu intru in amanunte ca iau foc,dar ...soacra mea NU SE SPALA !Puteti crede?!Pute ca unu care lucreaza la vidanjori !40 grade afara, 50 in casa si io o intreb: "da' nu te speli?" raspuns prompt: "mi-e frig"[bang][bang][bang][bang].2 zile cat a stat la mine,io am stat la mama ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu asta vara trebui sa plec in tara ca de,strainatatea... sotul ar fii vrut sa isi duca progenitura la "mamica"sa vada si ea cat a mai crescut!!!)ai mei il vad zilnic.TRAIASCA MESSINGERUL!!! eu fara prea multe intrebari i-am spus ca bebe e prea mic pt asa o calatorie(24 ore).el iubindu-si bebelu a afirmat si a zis ca mai bine mergem de craciun atunci se taie porcul.si le ce dor imi e de soacra incat de craciun o sa fie prea frig pt un bebe de 9 luni.dar sa prins si mi-a promis ca o sa-si infranga frica si o sa mergem cu avionul. SA VAD CE MAI BAG ACUM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor , citesc si ma amuz teribil. Cum gandim noi gajicile , despre soacrele noastre. Dar ma cutremur gandindu-ma ca am si eu 2 baietei....si voi fi soacra...si ce va gandi nora mea despre mine? pppfffooooaaaa , greu! Noi nu locuim cu ea , stam singuri , ne vedem doar atunci cand vrem noi , dar o respect si o admir pentru ca a crescut 2 copii , iar acum este la al 3-lea nepot si poate vor mai urma! Stie sa fie si buna in marea majoritate a timpului! Si stie sa si glumeasca decent.Vroiam sa va povestesc despre bunica ( mama soacrei) are 83 de ani si o minte brici.Bunica este cea care destinde atmosfera cat ai zice peste! La o petrecere in curte , lumea toata la mese facusera bisericute desi muzica era antrenanta , iata ca bunica striga:" aloo? pai ce-i aici? ia , fetele in picioare , bolta de vie are 8 stalpi , cate ina la fiecare si sa inceapa dansul!!!" bineinteles ca ea a exemplificat la bara , cu sortul de bucatarie pe post de cravata rotitoare si deschizandu-si nasturele la capot ( doar unul:)).Si uite-asa s-a dus vestea ca bunica Trufa( asa o cheama si credeti-ma pe cuvant e la fel de apetisanta ca si bomboana cu acelasi nume)danseaza la bara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca tare faza.... [pk][pk] Sorana [zana][gravi]30+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][Despre Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3"][foto][/url]sunt...lo1.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

try,uneori se potriveste "ce ti-e scris in frunte ti-e pus" si parca scenele de viata se potrivesc de la o persoana la alta de parca ar fi reloaded,ca sa fiu in ton cu topicul.[:)]Imi pare rau de cumnata si nepotica ta.Ma gandesc ca pentru fiecare e ceva pus deoparte,mai bun sau mai rau...si chit ca eu am fost genul care nu a facut ceva in scaldatoare la botez[:D],imi place sa cred ca ce am avut eu pus deoparte a fost ceva foarte bun.[:I] dennise...[:D]hehehehehe...eu de fooooaaaarte multe ori am mai zis pe ici pe colo ca toleranta si intelegerea trebuie utilizate la maxim,ca uneori radem amproasta,caci nu se stie ce iti rezerva viata si mai devreme sau mai tarziu si noi vom ajunge soacre...[:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cea mai tare perla care a putut sa o scoata vreodata soacra'mea.. "esti rea, nu te'ai gandit ca raman singura ca il iei pe fiu'meu de langa mine. Soacra'mea si acum imi striga ca l'am luat pe fii'su de langa ea, nu imi ajunge? Faceti bine si va mutati inapoi in Bz" [alcool] Deci ea imi reproseaza mie ce i'a reprosat soacra ei timp de 30 de ani.[:D] Si nu e singura. Are sot, frati, fratele sotului sta cu ei inca...[alcool] ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle) http://autenticradio.telnetcom.ro:8000/listen.pls Un radio pentru romani, de la inima la inima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...