Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacrele...reloaded!


Recommended Posts

Ooof,anp,ma gandeam,ca mai e cineva in situatia de care imi aminteam eu,imi pare taaare rau ca nu s-a rezolvat!Trebuie sa faci ceva! Numai bine iti doresc![flo] "La vita e bella" [url="http://good-times.webshots.com/album/554112020rwFQkV"]De mancare[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/565172161pMqtFs"]Dulciuri[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562608582PcVExE"]Din gradina mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria
cea mai tare perla care a putut sa o scoata vreodata soacra'mea.. "esti rea, nu te'ai gandit ca raman singura ca il iei pe fiu'meu de langa mine. Soacra'mea si acum imi striga ca l'am luat pe fii'su de langa ea, nu imi ajunge? Faceti bine si va mutati inapoi in Bz" [alcool] Deci ea imi reproseaza mie ce i'a reprosat soacra ei timp de 30 de ani.[:D] Si nu e singura. Are sot, frati, fratele sotului sta cu ei inca...[alcool] ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle) http://autenticradio.telnetcom.ro:8000/listen.pls Un radio pentru romani, de la inima la inima.
genial!![:-)))] LUNY[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[bebic] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ehe...sa vedeti ce distractie e cu soacra in concediu, sa mai si doarma cu noi in camera...le stia pe toate, inclusiv cand ii era foame/sete/caca/pipi/nani copilului meu, incat daca mai aud pe cineva vreodata ca imi zice 'cred ca ii este foame...', scot [poc][neand].. LUNY[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[bebic] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anp
Who? sotul meu??? A fost perfect de acord cu ce a facut ta-su la nunta si cand am zis ca mi-au furat banii m-au dat afara din casa lor. Asta duminica, dupa ce si-au luat banii de la nunta de sambata si se terminase rolul meu de figuranta, deci nu mai aveau nevoie de mine. Sotu' a ramas cu ma-sa si cu ta-su si ne-am intalnit doar la avion dupa intamplarea cu pricina. Eu sunt din alt oras si am avut noroc ca niste prieteni de-ai mei inca mai erau la dragul meu sot in oras si m-au luat si pe mine acasa. A, lui i s-a parut destul ca m-a condus pana la McDonald's sa ma intalnesc cu ei si ca nu m-a dat doar afara pe usa. Probabil ca daca va mai spun ca am ramas cu el pana in ziua de azi si i-am mai facut si doi copii nici nu mai vorbiti cu mine! Si nu, nu sunt si n-am fost dependenta de el in nici un fel. Hei, dar pentru toate exista o solutie si eu inca o mai caut.
Doamne ce ingrozitor, saraca de tine. Eu din fericire m-am inteles bine cu socrii, sau cel putin pana acum nu am de ce sa ma plang si sper ca nici ei nu au. Nici eu nu sunt intotdeauna de acord cu ce spune soacra mea, dar nu pun la suflet tot, fiecare cu opiniile lui. Pe de alta parte nici nu mi-a zis nimic atat de rau ca ce am citit pe aici. Cand eram insarcinata in 5 luni, ne-am mutat in Seattle. Eram ingrozita, nu stiam cum or sa se aranjeze lucrurile si atunci m-a deranjat un pic o remarca pe care a facut-o. Mi-a zis "Dupa ce nasti, aduceti copilul in Romania si-l lasati la noi". Nu am fost de acord, dar am inteles-o este foarte apropiata de cealalta nepotica pe care a crescut-o de mica si ii este foarte dor de fetita mea pe care a vazut-o prima oara cand avea trei luni. Si mama mea mi-a facut aceeasi oferta, tot pentru ca nu mai poate de dorul ei. Eu totusi cred ca exista si soacre bune. Madalina mami de [bebic] Isabella Andreea http://www.picasaweb.com/bogdanmabo http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anp
Who? sotul meu??? A fost perfect de acord cu ce a facut ta-su la nunta si cand am zis ca mi-au furat banii m-au dat afara din casa lor. Asta duminica, dupa ce si-au luat banii de la nunta de sambata si se terminase rolul meu de figuranta, deci nu mai aveau nevoie de mine. Sotu' a ramas cu ma-sa si cu ta-su si ne-am intalnit doar la avion dupa intamplarea cu pricina. Eu sunt din alt oras si am avut noroc ca niste prieteni de-ai mei inca mai erau la dragul meu sot in oras si m-au luat si pe mine acasa. A, lui i s-a parut destul ca m-a condus pana la McDonald's sa ma intalnesc cu ei si ca nu m-a dat doar afara pe usa. Probabil ca daca va mai spun ca am ramas cu el pana in ziua de azi si i-am mai facut si doi copii nici nu mai vorbiti cu mine! Si nu, nu sunt si n-am fost dependenta de el in nici un fel. Hei, dar pentru toate exista o solutie si eu inca o mai caut.
Cred ca esti puternica, eu una nu stiu daca rezistam[flo][flo].... ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot zicea grodear ca a deschis subiectul cu gandul sa facem haz de necaz:[:D]...asa ca incep: 1. socru'meu, la masa cu invitati (multi) se uita la mine si-mi spune(lui ii plac femeile gen Pamela anderson & Co.): "Mai,tu asa in general, ai fi draguta!!!![:I][:I][:I]io eram rosie-rosie) 2. ...si continuare: ..."da' pacat de tine, ca n-ai nici tzatze, nici cur"!!![alcool][alcool][alcool] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea e urat din partea lui. Credca ma ridicam si plecam. Cand avea primul meu baetel 1 luna (avea colici si era f plangacios), vine soacra si zice "da-l la mine sa-l linistesc,ca simte el cine-l iubeste". Adica eu nu-l iubeam [bang]de aia plangea la mine.[bang] Si pt ca la nunta nu am vrut sa-i aratam lista cu cati bani au pus invitatii, a furat-o ea din geanta mea. Su dupa catva timp nu o gasim , nu o gasim. Si fara sa ne dam seama ii zicem si ei ca a disparut,(eu stiam ca ea a "luat-o" pt ca nu era prima oara cand ma cauta in geanta/buzunare) si ea zicea wai dar ganditi-va pe unde o fi daca e asa importanta! Si dupa vreo 2 luni vine soacra cu lista. "UIte ce-am gasit , nu stiu cum o fi ajuns la mine"!!!!!!!!!!Zbeeeeeeng !!!!Imi venea sa-i sar la gat! Dar m-am abtinut ca alte dati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anp, Ce pot eu sa spun este ca sotii se schimba. Sotului meu i se parea ABSOLUT normal ca mama lui sa-i cheltuie TOT salariul, sa ne lase fara bani pe card in concediu. Nici macar nu o intreba ce a facut cu banii si era vorba de sume mari! Ce am facut eu, si a functionat cu succes: avem noi totdeauna nevoie de bani pt ceva. mai intai a fost apartamentul, dupa mobila, jaluzelele, teren, acu o sa vina casa..... asa ca soacra primeste o alocatie lunara, si ma iubesteeeeee! Si totusi, ca sa nu credti ca vre-odata se rezolva de tot situatia, azi de dimineata la ora 7 a aparut soacra la usa cu o geanta mareee, in care erau: - lapte de soia pt baiatul ei - o singura felie de branza de capra pt baiatul ei - patru prune... ati inteles... tot pt baiatul ei - 2 felii paine de secara.....pt... si cateva carti de nutritie. Ca sa intelegeti: sotul meu are 40 de ani, are un job cu vre-o 35 de subalterni, cred ca se descurca sa manance micul dejun! Da nu stiu ce-a apucat-o ca ne lasase in pace de vre-o 5 ani! Si sotul meu nici nu vrea sa guste din chetiile naturiste ale soacra-mii, nu-s de ce, ca si eu trec prin perioada vegetariana si mananca tot! A, si soacra a stat la masa cu noi, ca sa ne atentioneze: asta e toxic, asta are colesterol, painea tb sa fie din secara - culmea chiar era- asa ca-si da ea seama ca n-are destula secara. Ca eu ma abtineam cu greu sa nu rad. Si la sfarsit se intinde spre cascavalul nostru, si sotul nu mai rezista, si-i zice: e TOXIC!!!!! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...