Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

gessy chiar acum vroiam sa-ti spun ca articulatia ar fi dupa ce ai spus. Ideea este ca se poate rezolva. Du-te la un kinetoterapeut. Acid folic n-am luat deloc. Aurrora si eu tot la ea am fost. Si uite ca-mi aduc aminte ca am vrut sa-i spun, dar n-am mai ajuns la ultimul consult la ea. Ma exaspera ca eram programata si tot trebuia sa astept la ea lacabinet si pe caldurile de asta vara, cu copil care urla dupa mine acasa...nu mi-a mai ars sa ma duc. La prima sarcina a mers totul struna. Am si nascut usor. Dar la a doua mi s-a parut ca nu prea ma mai bagat in seama...poate din cauza ca era a 2-a. Cine stie? Oricum ea e finutza si stie ce face, are experienta. Acina te pregatesti pt intalnirea cu cada sa inteleg... Referitor la dl dr...stiu ca fetitza lui s-a nascut cu o zi sau 2 inaintea de a o naste eu pe Ecaterina. 'Tot ceea ce ti se intampla are un scop' Ana - mami de [copil]Ecaterina-Maria si [ispita]Casandra-Petronela [url="http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/surioarele/"]Ceva poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120185&whichpage=1"]nasterea in apa[/url] www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, delfinutelor In ziua in care am nascut eu dr-ul Baiulescu mi-a spus ca l-au sunat cei de la Prima cu emisiunea cu si despre nasteri (nu stiu cum se numeste ca nu am prins-o niciodata) si ca vor sa filmeze o nastere in apa, pentru emisiune. Dr B mi-a zis ca i-a chemat sa vina atunci, ca are o nastere (a mea!!!) dar i-au spus ca trebuie sa stie cu 2 saptamani inainte, sa vina cu cu toate cele. Asa ca in curand probabil ca tot vor filma o nastere in apa cu dr B, si-atunci sa vezi aglomeratie la cada![baie] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, m-am sms-it cu Acina: e in drum spre Bv, la consultatie. A spus ca daca o opreste pentru nastere, ne anunta[bis]. Ii tinem pumnii si scoatem majoretele, daca e cazul, sa aiba nastere de vis, cum a zis Sovi! Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare,fetele!! peste fix o saptamana am programare la dr. B la Eva, sper ca totul sa fie bine si sa ma pot trece pe lista pentru nasterea in cada magica!!!! ana1980, mersi de precizari!Chiar e de treaba si draguta Ioneasca, sper sa fie asa pana la final,deocamdata eu nu o sa-i zic nimic de alegerea mea de a naste in apa! O sa mai vad pana la termen ce si cum. gessy, eu acid folic nu am luat nici inainte de a ramane insarcinata nici dupa! Am luat doar Elevit si iau in continuare! Elevit am inceput sa iau inainte,dar nu ca mi-a recomandat cineva,ci pentru ca asa m-am gandit eu si ca urmare si a ceea ce am mai citit! Nu am apucat sa iau prea mult inainte ca m-am apucat cred pe la sf lui decembrie si apoi in ianuarie am ramas insarcinata! dar ca sa fii linistita mai bine intrebi un medic. bafta ! puici la toate! Aurora [gravi]18+ mamica de viitor delfinas[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei, delfinutelor, pe unde sunteti? nici o miscare, nici o veste, cred ca weekendul e de vina!! acina, ce mai faci? a venit deja bebe? pe mine m-au reprogramat la Eva pentru data de 29, ca saptamana viitoare nu vine dr. B!! Weekend placuta si pupici tuturor!!! Aurora [gravi]18+ mamica de viitor delfinas[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem, suntem, [cit] Pe Acina nu a oprit-o la Bv, nu stiu de ce, probabil nu e gata bb de marea intalnire. Cred ca nu are acces la net, ca altfel ne scria ea. Noi azi am iesit pe-afara, eu cu geaca pe mine, parca era ger, iar afara o caldura ...Cred ca sar peste iesitul progresiv si mai iesim azi o data, ca prea e frumos. [pup] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici si burtici si bine v-am gasit! Va citesc cu maxim interes si vreau sa va felicit pentru initiativa acestui topic si sa va multumesc pentru multele amanunte si poze de la fata locului; foarte utile![flo] Sunt insarcinata in 8 saptamani si ma streseaza tare ideea ca inca nu sunt hotarata cu privire la locul unde o sa nasc (tara-nici macar continentu!)...lucuiesc si lucrez in Anglia, dar sunt foarte nemultumita de sistemul lor de sanatate sponsorizat de guvern; o nastere in sistem privat in UK e foarte scumpa (intre 4000 si 10000 lire)-deci o exclud!...o alte varianta ar fi Canada, unde sunt rezident permanent, dar asta ar insemna cel putin 6 luni petrecute acolo (3 inainte si 3 dupa) si efort fizic si psihic la relocarea in UK...citind acest topic si despre experientele voastre cu nasterea in apa la clinica Eva, aceasta varianta castiga tot mai mult teren si ma incanta din ce in ce mai tare...un lucru care ma nelinisteste ar fi DPN-2 ianuarie; o sa fie dr B si anestezist in clinica in perioada sarbatorilor?...un alt aspect:spuneati ca medicii din clinica se plang de salarii si se gandesc sa plece; ceva noutati cu privire la acest lucru? Astept cu nerabdare raspunsul vostru! pupici si toate cele bune din UK! Information is power.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delfinutelor, Acina e la Bv, urmeaza sa aiba loc marea intalnire cu bebelina[bum] Ii doresc o nastere frumoasa, de poveste, asa cum isi doreste. Scoatem majoretele, vine bb-delfinuta Ana[bis] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...