Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

LEG, eu nu am telefon de la cabinetul din Victoria, l-am sunat doar pe mobil si de fiecare data a raspuns. Poate e plecat din tara zilele astea, spunea cineva ca saptamana asta si-a anulat consultatiile de la Eva. Mai incearca saptamana viitoare. Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

clinica eva 0268/333777. Am luat nr de pe site-ul clinicii... http://www.clinicaeva.org/ Am fost ieri in bucuresti. Mi-a facut morfologia fetala dr Herghelegiu. Am gasit o fraza scrisa care m-a ingrijorat "Circulara simpla, laxa, pericervicala a cordonului ombilical, fara afectarea circulatiei in vasele ombilicale." Nu e cam devreme sa se incalceasca in cordon..oare are sanse sa-si dea jos din jurul gatului sau sa se incalceasca mai rau?? Am o fetita in burtica de 21 saptamani DPN 3 oct (pentru acina cand e disponibila sa ma treaca pe lista va rog).. Sunt suparata..daca e sa fie asa cu circulara..am sanse sa nasc normal?? Ma primeste doctorul la cada? Ati auzit cazuri?? KHRISU [gravi] 21+, mamik de baietel [trombon]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khrisu, felicitari pentru fetita! De circulara nu stiu ce sa zic, nu am idee, dar presupun ca daca era vreo problema ti-ar fi spus la ecografie, nu? LEG, chiar daca nu poti face programare la Eva pentru iunie, sigur te poate vedea la Victoria, acolo nu e cu programare, are program marti si sambata, trebuie doar sa-l suni pe dr B cu o zi inainte. Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Nici nu va dati seama ce mult m-am bucurat cand am descoperit acest subiect. Eu ma tot uit poste tot indca inate de a rane insarcinata dupa clinici unde se poate naste in apa si eram foarte amarata ca nu mai era nimic in afara de cea de la Victoria. Am auzit ca este foarte probabil ca in iulie sa se inaugureze si in Buc la centrul medical unirea o sectie unde se va putea naste in apa (din pacate nu am avut timp sa merg sa ma interesez d=mai in amanunt) Mamicile care deja au nascut asa imi pot da pe pm mai multe info. MA preocupa acum cum am sa fac sa ajung la brasov fara probleme si apoi sa ma intorc cu bb acasa bu bine. [flo] **************************** Narcis George bobocel de cl I si Narcisa [gravi]13+ http://s183.photobucket.com/albums/x67/mnarcisa/?special_track=nav_tab_album "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, bine ai venit! Sunt toate informatiile despre experientele noastre si nasterea in apa in acest capitol si in celelalte doua, daca ai putin timp sa citesti, vei gasi raspunsuri la intrebarile tale. Cu bb se ajunge foarte usor de la Brasov la Bucuresti ori in alta parte (Ana1980 este din Piatra-Neamt, Olga_mami este din Timisoara), bebelusii dorm foarte bine la drum lung[;)] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] multumesc mult am reusit sa citesc o parte dn primul capitol si pe calea asta ii multumesc si lui martie [flo] **************************** Narcis George bobocel de cl I si Narcisa [gravi]13+ http://s183.photobucket.com/albums/x67/mnarcisa/?special_track=nav_tab_album "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Mai stiti ceva de Acina, pentru ca vad ca nu a mai intrat pe forum. Cred ca este foarte ocupata. Mi-a revenit durerea in umar, desi am urmat tratamentul. Sincer nu mai stiu ce sa zic. Am sa mai ma duc maine inca o data la medic si cred ca de data asta nu mai scap de radiografie. Batranetea......[:D] Va pup si va urez o zi buna in continuare.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...