Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

In primul rand 'Bun venit!' noilor membri. silvionex bun pontul...pacat ca n-am stiut de el la timp. LEG si eu m-am tot intrebat 'de ce nu fac si alti medici nastere in apa?' Cred ca a uitat cineva sa specifice ca se naste si asa in manualele de medicina....Sau poate sa se sperie de apa? [:D]...cam greu de crezut. Dar cred ca nu au pregatirea necesara, si aici nu ma refer la ce au invatat in facultate si ce stiu din carti. Ci ma gandesc ca partea sufleteasca nu-i pusa la punct. Nu vor sa-si dechida un pic ochii mai mult si sa-si asume niste responsabilitati. De ce sa se chinuie daca se poate naste cu cutitul? si inca foarte usor cateodata. Iar in parte cealalta ar fi si mamicile care nu sunt pregatite sa nasca in apa. 'Tot ceea ce ti se intampla are un scop' Ana - mami de [copil]Ecaterina-Maria si [ispita]Casandra-Petronela [url="http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/surioarele/"]Ceva poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120185&whichpage=1"]nasterea in apa[/url] www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru info. Din ce in ce mai mult inclin spre o nastere la Eva . Sunt foarte multe argumente pro. Numai sa nu existe alte impedimente fiziologice.[flo]

quote:Originally posted by eld

Mda, vad ca e liniste si pace la subiectul nostru.LEG, ai reusit sa vorbesti cu dr-ul Baiulescu, pana la urma?Mirtha, dr-ul Baiulescu te poate asista la nastere chiar daca nu ti-a urmarit sarcina, pe mine m-a consultat de doua ori inainte de a naste si nu ai nevoie de programare prealabila la Eva daca esti pacienta dumnealui - asta daca te-a vazut si te-a asigurat ca poti naste in apa. Asta si pentru ca are exclusivitate pe sala de nasteri in care se naste in apa.De restul medicilor de acolo nu stiu, dar cred ca e nevoie sa te aiba cineva in evidenta si sa ai astfel programare pentru nastere.Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)


id="quote">id="quote">Mirtha [gravi] 21+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...