Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

da, chiar asa, ce liniste, chiar prea multa as zice! Nu mai este nici o delfinuta care sa ne mai impartaseasca din experienta ei! Cine a fost ultima care a nascut la Eva in cada minunata?! Parca acina, ea nu a mai intrat demult,oare a fost asa de rau, incat nu vrea sa-si mai aminteasca? Silvionex, tu te-ai hotarat daca nasti la Eva? Mai ai putin si o sa-ti tii puiutul in brate! Sper sa ai parte de o nastere usoara si sa ne povestesti cum a fost! Fetele mai dati un semn, ce mai faceti, ce fac puiutii! Pupici si concedii placute daca e cazul! Aurora [gravi]24+, mamica de viitor delfinas[baietel] http://md.lilypie.com/LID2p3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ola! [grup]

Eu mai bag cate un ochi cand si cand aici, dar de zis nu mai stiu ce sa zic interesant.

Eu de la Bv am ramas cu amintiri asa frumoase, ca acum ne gandim serios sa ne mutam langa Bv :) daca gasim ceva fain.

Sasha creste frumos, sugaceste la tzitzi bine, gangureste, rade cui il baga in seama, face baie cu ma-sa in cada, se bucura cand vede copii in parc, ce sa mai, baiat mare. Ca maine punem de bb2, pana nu dam de greu la Sash. Tot in apa as naste. Ar fi bine totusi ca pana atunci sa se faca o cada mai pe gabaritul meu :))

 

Silvionex, mie mai fitza mi se pare nascutul la Bucuresti (cu pret dublu!) la clinica privata decat in Bv.

 

va pup!

 

sovi, mami deid="green"> [baietel] sashaid="green"> (de la Alexandru) 17 Apr 08

pozici id="red">

nasterea delfinasului ilustrata

MONTAJE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sovietica, am vazut pozicile noi,Sasha este un scump, e tare dulcel. E baiat mare de-acum.Ma bucur ca e totul bine si totul decurge normal! Si tu arati foaarte bine, asa ca ai incapea fara probleme in cada, pentru fratiorul sau surioara lui Sasha! Pupicei tuturor si mai asteptam si alte vesti! Aurora [gravi]25+, mamica de viitor delfinas[baietel] http://md.lilypie.com/LID2p3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aflu noutati de la voi. Silvionex, tu urmezi la cada, in curand vine delfinuta Daria[bis]. Sovi, ce vioi e Sasha! Si frumos. Irinuca mi-e asa de draga... Cu Theodora se sorb din ochi una pe cealalta, tare frumos e cu copii. Noi suntem toti trei (cei mari adica[;)]) nostalgici dupa Brasov, abia astept sa ne mai ducem vara asta, mi-e dor de drumul spre Bv. Acina, pe unde mai esti? Ce-ti fac piticii? Martie, nu mai intri? Daca nu deschideai tu subiectul, n-as fi cunoscut cada de la Eva[dus].Multumesc [floare3] [pup] Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[bis]! Eld, aproape mi-au dat lacrimile cand am vazut ca m-ai pomenit, m-a emotionat foarte mult ceea ce ati scris tu si Sovietica, pentru ca si noi avem aceleasi "trairi" fata de orasul Brasov, chiar de multe ori vorbim sa ne mutam acolo. Chiar sunt foarte emotionata ca ati scris si voi la fel. Mai intai cred ca ar fi trebuit sa le felicit pe toate fetele care au nascut intre timp... adica toate cele care au urmat sovieticai (am scris bine?[:D]), sa le traiasca bebelusii, sa se faca mari si curajosi ca mamicile lor. Nu am mai intrat demult pt. ca am fost plecata din tara si as fi avut tone de pagini de recuperat, am intrat acum... asa... nu stiu, parca am simtit [:D] Va pup pe toate mamicile de delfinasi, a mea deja de o saptamana e la cresa (desi are doar 1 an si 2 luni si merge doar de-a busilea), dar e bine cred pt. ea cu copii acolo, cred ca se saturase se ea sa-mi vada numai mie fata (obosita si nepieptanata). Momentan sunt ocupata cu gradinitele germane, ma gasiti la topicul acela cam tot timpul[:D]. [bis][bis][bis] Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martie, bine ai revenit printre noi! Chiar ma intrebam de ceva timp de ce nu mai intri. Aici v-am multumit prima data, tie, Anei, Olgai si lui Sovi:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120185&whichpage=6.[floare3] Eu sunt logata pe forum din 2006, dar primul mesaj l-am scris anul acesta, dupa ce am citit aici despre nasterea in apa. Eu am ramas fan pe viata al dr-lui Baiulescu si al nasterii in apa. Felicitari pentru delfinuta ta care merge deja la cresa. Poate prind si eu curaj si voi renunta la bona, intr-o buna zi. Silvionex, ai plecat deja la Brasov? Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eld, esti tare draguta, sa stii ca eu stiam de DC, dar nu intram, rareori citeam cate ceva, insa experienta asta (in comparatie cu prima nastere) m-a determinat sa scriu. Am fost foarte surprinsa - sa stii sa vad cat de putine persoane totusi agreeaza ideea macar, daramite sa o puna in aplicare. Asa ca, vezi tu, noi aici... avem o afinitate speciala una pt. cealalta.[grup] Vad ca lista nu a mai fost actualizata, m-am uitat sa vad cine a mai nascut si vad ca tu nu apari, apare doar DPN.. ?? Multumesc Eld, imi pare bine ca a fost o experienta asa cum de altfel a fost si a mea.. Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu e actualizata lista, poate o va face Acina cand va avea putin timp liber. Am nascut eu pe 5 mai, apoi Acina pe 19 mai, urmeaza Silvionex luna aceasta. Pacat ca sunt asa reticente viitoarele mamici la nasterea in apa, dar cine nu incearca nu stie ce pierde[;)]. Eu nu sunt prea convingatoare, de felul meu, dar sotul meu este foarte convingator si sa-l vezi pe el ce bine vorbeste de nasterea in apa[bis] Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by eld

Eu nu sunt prea convingatoare, de felul meu, dar sotul meu este foarte convingator si sa-l vezi pe el ce bine vorbeste de nasterea in apa[bis]

 

Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)


id="quote">id="quote">

 

[:D]Hai ca am ras cu lacrimi, ce tare! Da; si al meu la fel[:D]

De altfel, el m-a si dus cu forta la cada, poate mai stii ce povesteam eu pe la inceput. El imi explica avantajele nasterii in apa si eu ii ziceam ca habar n-are pe ce lume e[:I].

Acum am vazut si semnatura ta, ai tot 2 fete [:)].

 

Martieid="size3">id="red"> & Bebicaid="size2"> id="pink">[bb] & maimuta Saraid="size2">[zana]id="pink">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va pup si cu regret va anunt ca eu nu am putut pana la urma sa ma inscriu in clubul delfinasilor... Daca cititi povestea nasterii veti afla si de ce. Imi pare rau, dar a iesit totusi mai bine pentru bebe asa cum a iesit. Va doresc din suflet toate cele bune alaturi de puiutii vostri, fie sa avem parte numai de clipe fericite alaturi de ei!
Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123541"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...