Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

MissParkerid="navy">, ce frumoasa poveste a nasterii lui David, m-a emotionat foarte tare! La fel si partea cu alaptatul, si mai ales vointa ta si indarjirea cu care ai insistat sa-l alaptezi, chiar daca asta iti provoca durerea! Minunat!

Sa va traiasca David, ce nume frumos initial tot la numele asta ma gandisem si eu[:)], sa fie sanatos si voi sa va bucurati de el!

Nu trebuie sa-ti para rau ca nu ai mai intrat in clubul delfinutelor,asa a fost sa fie,poate la urmatorul bebe o sa reusesti, oricum sunt sigura ca esti oricand binevenita la noi la delfinute!

Va pupam si aveti grija de voi, si mai asteptam vesti!

 

Aurora [gravi]25+, mamica de viitor delfinas[baietel]

 

 

http://md.lilypie.com/LID2p3.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut fetelor!am tot citit povestioarele voastre despre ac subiect si am reusit week-endul asta sa ajung si la Victoria si la clinica Eva .Totul a fost exact asa cum ati povestit.Am vizitat si salonul de nasteri in apa si m-am decis ca la sf lui oct (DPN-30 sept)sa nasc la Eva.Singura problema pe care mi-o fac este cind va trebui sa plec spre BV ,dr B mi-a zis dupa 38 de sapt dar daca se intimpla inainte de 38 sau daca se intimpla dupa 40?Este singurul lucru care ma sperie..M-am mai gundit la varianta inchirierii unei garsoniere in BV dar nu stiu cum sa fac.Pupici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut dragelor, Nu am mai intret de mult pe la voi, dar astazi va spun ca sunt hotarata sa nasc in apa. Iar daca din diverse motive nu se va putea as vrea oricum sa nasc la eva. Sincer am oarece omotii deoarece nasterea lui George a fost destul de dificila si am scapat ca prin urechile acului de forceps. I se "intepenise" capul si nu putea sa se roteasca pentru a iesi. Nu a fost o experienta deloc placuta. Ce ziceti voi, este in regula daca merg in sept la dr. B la control, am DND pe 1dec **************************** Narcis George bobocel premiant de cl I si Narcisa [gravi]19+ "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti." regulile trebuiesc invatate, pentru ca apoi sa ne permitem sa le incalcam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, ma bucur pentru decizia ta. Cred ca in septembrie nu e deloc tarziu pentru prima consultatie la dr-ul Baiulescu, eu am mers prima data pe 1 martie si am nascut pe 5 mai. Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragi delfinute! Ce mai faceti? Bun venit roty si mnarcisa,felicitari pentru decizia voastra. Silvionex, ce mai faci? Se apropie data nasterii sau ai nascut deja? Mai da-ne vesti,cum esti,unde esti? Ai ajuns la BV, la Eva? Eu sunt tare nerabdatoare sa aflu si sper ca macar dupa ce nasti sa vii si sa ne spui cum a decurs totul! Iti doresc sa ai o nastere usoara si bebe sanatos si voinic! Pupici! Salutari la toate fetele si mai asteptam vesti! Aurora [gravi] 26+, mamica de viitor delfinas [baietel] http://md.lilypie.com/LID2p3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ape linistite[flo] Am si eu o intrebare va rog, fetelor - o vecina de-a mea trebuie sa nasca in 2 saptamani si vrea neaparat in apa, dar eu stiam ca Dr. Baiulescu in august e in concediu. Asa este? Stiti ceva in sensul asta? Daca nu stiti, il sun..[flo] Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martie, intr-adevar este in concediu dr-ul Baiulescu in luna august, pana pe 27 parca. Dar daca vecina ta ar trebui sa nasca peste doua saptamani, poate sa nasca si peste o saptamana - indus, daca bb e bine si se poate - la sfarsitul lui iulie asadar. Zic si eu ... Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...