Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetelor! De ieri seara stau si citesc la subiectul asta si ma minunez. Si clar ca vreau si eu sa nasc in apa. Ma ingrozeste ideea de epiziotomie mai mult ca orice altceva. Acum sint in 27+ saptamini si sper sa nu fie prea tirziu pentru o prima consultatie. Imi puteti da si mie numarul de mobil al Dr. Baiulescu pe PM? Multumesc anticipat. Nausica[gravi]27+ si [url="http://bd.lilypie.com/yPOtp3.png"]bebe Nedelcu[/url] [url="http://community.webshots.com/user/Nausica21?vhost=community"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nausica, bine ai venit[flo], vad ca ti-a trimis deja Eld nr. de tel. al dr. Daca esti la primul copil, minunat ca te-ai hotarat sa nasti in apa, felicitari, ca sa nu te pricopsesti cu epiziotomia aia infioratoare. Si pt. bebe va fi foarte bine, ai vazut, au nascut si fetele si sunt super incantate. Ma bucur pt. tine si sa stii ca nu e deloc tarziu. eu am fost la Dr. la prima eco (respectiv consultatie) cu vreo 4 zile inainte sa nasc, deci.... uite acum nu mai stiu exact, dar am scris in Cap. 1. Maine e joi si primeste la consultatii la Eva, am impresia ca dupa-aceea pleaca din tara in concediu. Din pacate vecina mea, deja a nascut, a nascut mai repede cu 2 saptamani, altfel maine era programata la dr., el o primea. E un om deosebit. Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvionex, felicitari! Sa va traiasca Daria, sa creasca mare si sanatoasa, sa fiti fericiti! Asadar ai nascut ceva mai devreme, nu in apa, dar tot la Eva, nu? Cu dr-ul Baiulescu? Asteptam sa ne povestesti, daca iti da voie Daria[;)]. Despre colici, eu nu prea stiu, poate celelalte mamici iti povestesc ce si cum. Fetele mele nu au avut. Eu am baut, beau si acum, ceai pentru stimularea lactatiei de la Fares (contine chimen, fenicul si anason) si cred ca ajuta si impotriva colicilor, prin lapte. Poate intrebi la parintii intreaba, parintii raspund si iti spun mamicile mai multe. Succes si sanatate! Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bonjovi] am mai recuperat putin !! deci eu sunt din Brasov..de vreo 2 ani mi-am propos ca atunci cand voi fi insarcinata ( atunci nici maritata nu eram [:D] ) sa nasc in apa! Sarcina mi-a supevegeat-o un alt doctor caci dr. Baiulescu dupa cum toate stiti este extrem de ocupat si nu suport sa stau la cozi !! In sptembrie mergem la dansul la consultatie si sa stabilim detaliile ,oricum stie de noi caci medicul nostru e prieten cu el... In general al Eva am fost la consulatii si de abia astept sa nasc acolo...( asta cand nu ma apuc frica )[baie] va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...