Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)


Recommended Posts

Ca veni vorba de kile..La prima sarcina eram top model. Cand ma vedea cineva din spate nu vedea ca-s insarcinata. Aveam inainte sa nasc 63.8 kg la 1.62 m inaltime. Treaba n-a mai fost asa de roz dupa ce am nascut cand mi-au venit tot felu de mame "experimentate" in vizita si mi-au zis ca nu am lapte suficient pentru ca nu mananc..si-am inceput frate sa ma indop..plangeam si mancam pana simteam ca explodez (ca eram si cu depresie). Aveti grija la sfaturi "binevoitoare"..ca io in 2 luni am ajuns sa am mai mult ca in luna 9 si anume 65 de kile. Kilogramele din timpul sarcinii se "duc" mai usor jos decat cele de dinainte sau de dupa. Plus ca alaptatul ar trebui sa ajute mama sa slabeasca nu sa se ingrase. Multumesc sovietica pentru detalii. La prima nastere mi s-au dat de-a coate in burta pe toata perioada expulziei..vreo 45 minute. Eld nici eu nu prea cred in superstitiile astea atat timp cat nu exista o explicatie logica dar mai studiez problema. KHRISU [gravi] 19+, mamik de baietel [trombon]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetele? cum ati inceput ziua? ana1980, in Piatra merg la dr Ionescu,pana acum nu am ce sa-i reprosez,e dreguta si mi se pare ca se pricepe bine la interpretat ecografiile,de fapt de asta am mers la ea ca mi-a recomandat cineva si mi s-a parut un plis faptul ca are si ecograful performant 3d-4d. De asta nu stiu daca sa-i spun! cred ca deocamdata nu-i voi spune nimic,mai astept, o sa incerc sa o intreb pe ocolite despre nasterea in apa sa vad mai intai ce parere are si in functie de asta o sa vad daca ii spun sau aman mimentul pana aproape de termen! Aurora [gravi]18+ mamica de viitor delfinas[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, delfinutelor Noi profitam acum de aceasta perioada minunata, dar de scurta durata, in care bb doarme si mananca si iar doarme si iar mananca. Probabil va mai fi asa vreo doua zile si gata. Profita si sotu' de situatie si m-a lasat cu o gramada de acte de lucrat, ca daca tot stau, sa stau cu folos, nu?[mariaj] Sovi, am si eu pompita de la Chicco, bleu in forma de foca, dar nu m-am gandit ca ar putea fi folosita si pentru urechi. Eu o am de acum 5 ani si mi s-a parut total ineficienta pentru nas, nu am folosit-o. Mersi de pont. Sunt curioasa ce face Acina, oare s-a dus deja la Bv? sau nu are acces la net. E foarte aproape si la ea DPN. [pup] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! Eld - felicitari inca o data! Sa aveti parte numai de bucurii!!! Tare mi-ar fi placut sa ne intalnim, dar eu am avut programare la 17.30; Noutati nu prea ar fi...doar ca, din pacate, in august dr. B. va fi in concediu (este sigur); m-a intrebat dpn-ul si pana sa ii raspund a raspuns el - citez- "numai in august sa nu fie". Ma asteptam sa mai ma cheme la un consult si in iunie, pana la nastere - dar nu; ne vom vedea "la cada". In alta ordine de idei...ma fetelor, ce de lucruri stiti voi ! (cum e cu alaptatul...cu intzarcatul) ... eu una "sorb" informatiile si sfaturile pe care vi le dati voi. Acina - tu cum esti ? ... urmez eu...[baie][bibe]... Chiar - in iunie ...nu avem nici un delfinas? pupici... PS (uf, abia astept sa nu mai vin la job [vom])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvionex, [pup] Cu privire la cele stiute de noi, stai linistita, o sa le inveti si tu, nimeni nu s-a nascut invatat. ma uitam acum in lista si vad ca avem doar un baiat - Sasha - in lista delfinasilor dr-ului Baiulescu, in rest, numai fetite (mai e si David al lui Miss Parker, dar el se va naste in Germania, nu la Bv). Stiu ca si dr-ul Baiulescu are o fetita, de vreo 8 luni [bb], de-asta or fi majoritare fetitele?[cool] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mamicilor de delfinasi. Va tin pumnii si va fac galerie. Felicitari pt alegerea asta sa speram ca se vor inmultii clinicile de acest gen[cool] ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006) [url="http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=10837987"]Poets of the Fall[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. As vrea sa va intreb daca ati luat acid folic si spupliment de vitamine inainte de a ramane insarcinate, si daca da, cu cat timp inainte.? Ati respectat termenul dat pe site de minim 3 luni inainte? Zilele astea trebuie sa ma duc la doctor pentru ca am o durere sub axila si in umar. De fapt nu prea pot sa ma sprijin pe mana stanga, adica unde am durerea. De lovit nu m-am lovit, iar durerea o am cam din luna decembrie anul trecut. Aveti voi vreo idee daca ar putea fi de la curent sau ar putea fi ceva mai rau? De regula eu nu prea aman vizitele la doctor daca am o problema de santate, dar la un moment dat durerea m-a lasat, asa ca am pus-o pe seama curentului, dar acum vad ca ma trezesc cu ea si dimineata si o am pe toata durata zilei. Va multumesc pentru faptul ca m-ati "ascultat". Va pup [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gessy, eu am luat acid folic la a doua sarcina, dupa ce am ramas insarcinata, pentru ca inainte nu m-am gandit si nici nu am intrebat medicul. La prima sarcina nu am luat nici inainte, nici dupa ce am ramas insarcinata. Cel mai bine e sa vorbesti cu medicul. In legatura cu cealalta problema, e bine sa mergi la medic, ca doar in urma unui consult poate sa-si dea seama despre ce-i vorba. Sanatate si [pup] Eld, mami de fetite -[zana] (25.01.03) si [copil](5.05.08)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...