Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ratiunea instinctului(exista asa ceva?)


Recommended Posts

quote:
va dati seama ca exagerati? ...si ca subiectul asta nu se refera la puterea sentimentelor voastre, fie ele iubire sau indignare?
nume, dar la ce se refera? La inteligentza superioara de a lasa pe drumuri ce-ai nascut, pentru ca te incurca? Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Siminaf, pun postarea ta pe seama faptului ca ai parasit Romania cu foarte mult timp in urma, cand erai copil, si nu intelegi bine limba in care a fost postat subiectul. Ca sa raspund la singura ta intrebare care nu a fost retorica din punct de vedere al punctuatiei dar este prin continut; nu stiu despre cine vorbesti dar nu, nu ar fi corect. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nume
Siminaf, pun postarea ta pe seama faptului ca ai parasit Romania cu foarte mult timp in urma, cand erai copil, si nu intelegi bine limba in care a fost postat subiectul. Ca sa raspund la singura ta intrebare care nu a fost retorica din punct de vedere al punctuatiei dar este prin continut; nu stiu despre cine vorbesti dar nu, nu ar fi corect. nume
De bascalii sint satula din Romania pe care o stiu prea bine de acum 2 ani si jumatate. Deci nu raspund la astfel de mesaje. Punct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nume, Cre' ca Siminaf ar fi avut tot dreptul sa nu priceapa: ai exprimat pe nspe rinduri filozofice despre ratiune si instinct o simpla intrebare: "daca ati avea un copil handicapat, l-ati lua sau l-ati arunca?" Eu cunosc bine lb. romana, da' tot n-am inteles de ce atitea subterfugii. Ca ocolim, ocolim da' tot acolo ajungem, oricit am da-o noi in discutii intelectuale. Culmea e sa te mai si superi ca ti se raspunde la subiectul de fond, nu de forma. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise (ca altcuiva nu raspund), ma referisem la citeva posturi de pe pagina anterioara, in care se sugera ce criminal a fost doctorul ala nenorocit, ca nu a omorit copilul nenascut! Nu se poate asa ceva, dom'ne! Deci nu m-am adresat cuiva anume, ca nici n-am retinut cine exact a scris asta, deoarece, pentru ca si fiindca limba mea romana cam schioapata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu la ce te-ai referit... Ma cam irita raspunsurile astea in doi peri - nu pricepem noi limba romana si perspectiva postmodernista a iluminismului european, d'aia avem alta opinie, altfel am fi la unison ca trebuia (inca mai trebuie...) scapat cit mai repede de bb ala saracul. [alcool] Chiar, o exista vreun precedent de dr. dat in judecata ca n-a omorit vreun copil?! Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi mai simplu sa nu ne certam? Eu am zis ca doctorul isi merita proces daca a gresit, dar nu am zis ca trebuia sa faca avort(ceea ce oricum cred). Avortul este o optiune personala si sa nu trasformam discutia in una despre avort. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai e cu sens apropiat si discutia asta. Ca-l arunci la canal inainte de a se naste, ca-l arunci in nu-stiu-care institutie fara a-ti mai pasa de el, tot cam pe acolo e. Parerea mea de inculta. Edit, ca a aparut si raspunsul lui miau-miau intre timp: Eu nu as fi putut "scapa" de nici unul dintre copilasii mei, indiferent de diagnosticul dat. Si le dedic amindurora dragoste, timp si energie in mod cit se poate de egal si la fel as fi facut indiferent de existenta unui eventual sindrom genetic (ca parca despre asa ceva era vorba). Posibilitatea a existat la amindoi, deci stiu foarte bine ce vorbesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...