Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce va doriti de la un barbat?


Recommended Posts

Cu siguranta subiectul trebuie sa mai fi fost dezbatut, insa n-am avut rabdarea sa caut in arhiva, asa ca,punand inainte scuzele de rigoare, va lansez intrebarea, pentru ca ma preocupa ideea . Eu, de ex, imi doresc sa vrea sa-mi ofere stabilitate, siguranta afectiva(unele vor rade, gandind ca asta nu se poate), ideea ca te poti baza pe el(pentru ca viata are o gramada de praguri),sa vada in aceeasi directie ca si mine (camin, copii, evolutie pe plan profesional). Pot cere asta de la un barbat (acela care ar pretinde ca ma iubeste), fara sa ma gandesc si la cealalta parte a lucrurilor: toate astea sunt supuse riscului ca evolutia sa nu fie in timp in aceeasi directie...fiecare din cei doi sunt intr-o viata in continua schimbare de idei, poate odata cu fiecare varsta... Aveti in vedere to#355;i factorii ce tin de fiecare persoana in parte(incepand de la mo#351;tenirea genetica pana la ceea ce putem controla datorita educa#355;iei), atunci cand va asumati raspunderea sa traiti langa un barbat ? Ce vreau eu (si-am spus mai sus) vor toate femeile ? #350;i apropo: - sa fie nevoie de abilita#355;i in plus pentru o femeie de a men#355;ine o relatie(sti#355;i voi la ce ma refer: incepand de la abilita#355;i de comunicare pana la cele gastronomice si nu in ultimul rand cele din plan sexual)- adica trebuie ea sa recurga la un moment dat la un anumit "armament"? sau e suficienta o buna comunicare si dorinta de a construi ceva durabil in doi? - ce l-ar motiva in asa mare masura pe un barbat sa traiasca langa o femeie pana la adanci batraneti sau, ma rog...pe lunga durata? Ce-si doresc ei de la noi? aceleasi lucruri, oare? Ce va doriti voi de la ei? sunt lucruri pe care le cereti in mod direct?adica, sunt aspecte asupra carora trebuie tran#351;at de la inceput?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa ma iubeasca si sa-l iubesc in continuare ca si pana acum (adica mult/mult de tot) Sa existe comunicare intre noi in continuare. Sa ne putem baza unul pe calalant...nu cred ca-mi doresc lucruri imposibile. Cata si [copil] Bianca-Maria(2.11.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa fie tot ce este (uneori in mai mare sau mai mica masura) sa fie acea persoana care ma iubeste inconditional ,sa fie umarul pe care pot sa ma sprijin cind mi-e greu ,sa fie calauza mea cind ma pierd,sa fie prietenul meu care ma intelege,si caruia ii pot destainui toate trairile mele,vrea sa fie acea persoana car-mi inspira siguranta cind ma simt nesigura ,acea persoana care sa merite sa fie tatal copiilor nostrii. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi fie un bun confident in primul rand , iubitor , sincer , glumet.Sa ma completeze , sa ma simt in siguranta alaturi de el(subscriu la cele zise mai sus) si mi-ar placea sa ma surprinda prin frumusetea lui interioara , de cea exterioara ne mai putem lipsi si bine ar fi ca idealurile noastre sa convearga catre un punct comun.Inca un aspect important sa am ce invata de la el , am apreciat mereu barbatii cu un anumit bagaj de cunostinte[il] si ar fi minunat ca trecerea timpului sa nu-l schimbe prea mult. http://community.webshots.com/user/denisabia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...