Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(24)


Recommended Posts

'Neata, lume si-o saptamana minunata va doresc! Vin, ca de obicei, cu nelipsitele bunatati, asa ca, va rog sa poftiti la [cafea][cafea][cafea], laptic, capucino, ceiut, fresh de portocale si-o delicioasa [papica][papica][papica], sa va vina chef de povesti! Eu am incheiat relativ prost saptamana trecuta, pentru ca vineri, pe la ora 13, m-a sunat educatoarea lui Vladi sa-mi spuna sa vin sa-l iau acasa ca are febra mare si frisoane. M-am bagat in prima farmacie si-am cumparat un nurofen, dupa care am fugit la gradi unde l-am gasit pe Vladut zacand in febra, iar pe Ducu chinuindu-se sa adoarma, imbracat ca la Polul Nord, inclusiv cu adidasii in picioare, pentru ca-i ingrozitor de capos si nu lasa pe nimeni sa-l dezbrace sau sa-l descalte, daca el nu are chef. Drept urmare, va dati seama ca era marinat in suc propriu si storceai apa din hainele lui (toate). Asa ca, lui Vladi i-am administrat nurofenul, l-am imbracat in haine de zi (ca el dormea, regulamentar, in pijamale), pe Ducu l-am schimbat la piele in hainitele din saculet, am sunat-o pe doctorita lor, i-am imbarcat in masina si direct la cabinet i-am dus. Acolo am aflat ca Vladi are rosu in gat accesorizat din belsug cu pustule de puroi, iar lui Ducu i-au dat, preventiv, BIOPAROX. Asa ca azi ii am pe amandoi acasa, in carantina, desi nu prea arata a copii bolnaviori, Doamne multzam, insa, tinand cont de faptul ca saptamana asta-i una speciala pentru ei, am vrut sa si-o petreaca intr-un mod cat se poate de placut, fara a risca sa intervina vreo surpriza neplacuta pe la gradi si sa-i intoarca viroza. Oti, ma bucur nespus ca ati scapat, in sfarsit, de gips si ma gandesc ca-i normala reactia Anisoarei dupa atata amar de vreme de nefolosire corespunzatoare a piciorusului. Eu ii trimit mii de [pup]-ici dulci, ca sa-si revina mai repede. Nico, ai mei copii nu au acceptat suzeta, asa ca, din pacate, nu stiu sa-ti vand nici un pont ca sa te ajut in demersurile tale de a o dezvata pe Andutza de suzi. ... Si te cred ca esti disperata, ca si eu il am pe Ducu un capos si jumatate, drept pentru care, cand pune soborul, ma stoarce pana la ultima picatura de nervi si de rabdare [alcool]. Ancuta, sa le dea Dumnezeu multa sanatate sarbatoritilor tai din aceasta saptamana si sper ca Doamne-Doamne sa va auda si voua rugamintile si sa va trimita un bebe-doi in dar! [pup][flo] Katik, ma bucur c-ai reusit sa mai scri cate ceva pe forum si ca sunteti in parametri optimi! Sper sa va inzestreze, totusi, si pe voi cu internet la lucru, ca sa ne postezi mai des cate o veste-poveste! Elena, felicitari maxime pentru operatiunea reusita de a-l intarca pe Razvanel, insa pauze iti va mai da noaptea, o perioada, pana se obisnuieste cu noul regim! Doara nici lumea nu a fost facuta intr-o singura zi! Tin minte ca eu asteptam cu sufletul la gura sa implineasca Vladi 3 luni, ca sa se scape de colici, iar sora-mea s-a distrat teribil cand m-a auzit ca-s contrariata cum de nu-l slabesc, desi a depasit varsta de 3 luni si m-a intrebat daca eu chiar cred ca acei colici au calendarul in buzunar si, cand a batut ceasul cele 3 luni regulamentare, ei isi fac bagajele si pleaca??[:D] Suuces in continuare! Claudia, sa-ti zic drept, nu ma prea agit cu organizarea petrecerii, pentru ca de asta se ocupa cei de la club. Eu doar am impartit invitatiile si astept confirmarile de participare, ca sa stiu pe cati contez la comandarea meniului si, de asemenea, ma chinui sa-mi pun cipandeii pe picioare, ca sa fie sambata in forma maxima, caci de 3 saptamani numai la petrecere le sta capul! M-am intins destul cu mesajul asta, asa ca-l inchei aici. Poate mai revin! [pup] tot [grup] Dori, mami de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!" http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna diminetata!

Anca multumesc de cafea. desi eu am dormit mult in comparatie cu Elena tot am nevoie de o portie seriaosa.

Imi pare rau pt masinuta. Din pacate mai apar altercatii de acest gen in trafic. Bine ca nu a fost mai rau!

Elena din pacate nu am sfaturi pt tine. Sti ca si Alex s-a trezit ca Razvan. Acum am ceva noroc.

Kati ma bucur ca ai mai ajuns pe la noi. Eu asi vrea sa scap de suzi pana nu ajungem la gradi. Ceva sanse se intrevad caci a adormit doua seri fara. Din pacate noaptea ca sa evit trezirea vecinilor si a sotului (Alex nu aude nimic [:D]) apelam la suzi.

Eu ieri am fost la cumparaturi toata ziulica. Mi-am luat familionul si am mers la mall in Pitesti. Ne-am intors acasa si cu - 1 mil (noroc ca ne-au insotit niste prieteni). Am cumparat de toate pt toti, dar nimic pt mine [:D]. Mi-a placut o scurta mult dar dupa ce am vazut eticheta nu mi-a mai placut [q].

Seara am beneficiat de un tuns + vopsit. Azi trebuia sa vina Cosmeticiana dar are o problema si vine maine. deci imi mai fac timp si pt mine.

Ziua de azi a incept cum nu se poate mai bine. Am avut buna inspiratie a o las pe domnisoara fara scutec iar ea mi-a facut fericirea pe covor. Normal ca eu nu am vazut si mi-am posta piciorul chiar acolo. Deci o sa am noroc cu carul. Nu cred ca mai spala nimeni covoare la 8 dimineata [:D].

Of, acum am vazut cat e ceasul. tare repede mai trece timpul.

O zi frumoasa tuturor!

 

Nico, mami de Andra si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi am vazut postarea ta asa ca mai bag un raspuns si apoi repede cu nasul in hartoage.

Mie imi place mult sucul de potocale (fructe nu prea servesc) asa ca multumesc mult. Din pacate in paharul de pe birou am cola (e vina sotului ca el a cumparat).

Sanatate multa puiutilor! [pup]

Dupa cum ai scris de Ducu ma si vad peste ceva vreme cu Andra. desi eram cu sotul si ceva prieteni nu am putut sa incerc o perche de pantofi pt ca domnisoara si-a infipt bine manutele in pielea mea si ne-a amenintat cu urletele de rigoare daca indrazneste careva sa o dea jos fara ca ea sa isi doaresca asta. Nu e mamoasa dar face doar ce vrea ea.

Tot ieri de ex nu a servit decat lapte si iaurt. Iaurt a mancat direct in magazin fara sa mai apucam sa trecem pe la casa sa il platin. Cand era Alex mic nu intelegeam de ce unele mamici le permit copiilor sa se comporte asa. Eram convinsa ca eu nu o sa alerg cu lingurita dupa copiii mei sau nu o sa le dau voie sa faca scandal in magazin [:D].

 

Nico, mami de Andra si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tare faze! Dar sa stii ca am patit si eu sa faca pe covor. Si in plus, l-am gasit si murdar la gura, nu mai spun cu ce. Cu noroc sa fie!
Citat:
citat din mesajul lui nma
Ziua de azi a incept cum nu se poate mai bine. Am avut buna inspiratie a o las pe domnisoara fara scutec iar ea mi-a facut fericirea pe covor. Normal ca eu nu am vazut si mi-am posta piciorul chiar acolo. Deci o sa am noroc cu carul. Nu cred ca mai spala nimeni covoare la 8 dimineata [:D].
align="right" id="quote2">Razvan Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu] incet, incet ne inmultim si noi. Draga Iruse te asteptam cu multe povesti aici. Ma bucur ca a mai aparut un electrician printre noi (eu am terminat electrotehnica). [pup] Nico, mami de [url="http://m1.lilypie.com/MYW9p3.png"] Andra[/url] si [url="http://m5.lilypie.com/547Yp3.png"] Alex[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna da gimineata la toata lumea! Ca de obicei, vin sa va servesc cu bunatatile matinale, asa ca, poftiti la [cafea][cafea][cafea], laptic, ceiut, capucino, fresh de portocale (dedicatie speciala pentru Nico) si nelipsita si aburinda [papica][papica][papica]. Noi suntem tot cu pusee de febra iar pe Ducu mi-e si groaza sa-l duc la gradi (desi-i in parametri normali, tusind din ce in ce mai putin si mai slab), o data sa nu se viruseze pe-acolo si sa-mi fie-n cap sambata, si-a doua ca mi-e groaza de circoteca pe care ar face-o, pe motiv ca de ce el sa mearga la gradi si Vladi ba! [bang][bang][bang] Nici nu mai stiu cum este mai bine sa procedez ...[batcap] Ma rog ... Voi ce mai faceti??? [pup] si mai "vorbim"! P.S. Bine ai venit Iruse si sedere cat mai placuta si indelungata iti doresc! Dori, mami de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!" http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Elena, imi pare rau ca ai ramas fara bona. Dar nu le mai tine pe toate in tine ca numai bine nu iti face!!! Du-te si urla intr-o sticla daca e nevoie (ca in desenele animate) dar exteriorizeaza-ti nervii pentru ca in timp se vor intoarce impotriva ta. Pisi, sanatate multa baietilor! Nico foarte bine ca iti faci timp si pt tine. Azi o sa vb cu fata aia de care mi-ai zis. Eu sunt happy pentru ca cica s-a votat "legea Lavinia Sandru", cea cu 85% din salariu indemnizatie de CIC....Mai ramane sa apara bebe!!!!! [:d] Aseara am avut cele mai bune intentii de a lucra cand am ajuns acasa dar am ajuns tarziu fiindca am trecut pe la mama si eram rupta de oboseala...drept urmare iar nu am lucrat nimic. OF. Va pupez! Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, vad ca sunteti asa active, eu nu am mai avut timp sa intru, si cred ca nu m-ati uitat. Urmaresc si eu de aici din De tara mea si tot ce misca in ea, si sunt tare suparata de ceea ce se intampla. Acum incerc sa ajut un caz, un copil de 5 anisori care o sa viva la operetie in De si care nu avea sanse de supravietuire in ro, nici macar nu are o incurajare, ca poate sa se faca bine intr-o alta tara. sunt consternata de ce se intampla si credeti-ma tot ce pot face eu pt semenii mei, este sa fac o fundatie romano-germana prin care sa ajut copii cu malformatii care nu mai au dreptul la viata intr-o ROMANIE ATAT DE CORUPTA. O sa va mai tin la curent cu planul meu, ideea este ca daca aveti un caz grav printre voi, sa stiti ca este cineva care se gandeste sa faca ceva pt acesti copii. am trait o astfel de nenorocire cu propriul copil, si daca nu eram aici, nu-l mai aveam acum. Candva o sa va vb si de cativa doct incompetenti din Ro, care opereza copiii ca pe animale. nu va mai intristez, va imbratiseaza misha.. miki-mami de trei muschetari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Miki ma bucur ca mai dai un semn de viata. Normal ca nu te-am uitat.

E bine ca poti sa faci ceva pt copiii cu probleme. Eu cred ca nu o sa uit niciodata bebelusul internat in aceeasi zi cu Andra la neurochirurgie in Bucuresti. Nu i s-a dat nici o sansa si dupa 3 zile i-au facut externarea. Atunci am realizat ca trebuie sa ne bucuram de tot ce avem, sa ne bucuram ca bolile noastre se pot trata. [flo][flo][flo] pt tine.

Elena e tare rau cu bonele astea. Eu am ceva experienta deja. Cred ca cea pe care o am acum o sa stea o perioada mai lunga la mine (a renuntat la un alt loc de munca pt noi). Sunt dezamagita ca asteapta mereu sa ii spun ce are de facut, nu face nimic in casa, Alex o santajaza, dar m-am saturat sa mai caut. Cand mai creste Andra o sa o duc la cresa. Sper sa gasesti repede una de care sa fi multumita.

Anca e cazul sa ma bucur si eu sau nu? Adica o sa primesc si eu 85% din salariu? daca se aplica retroactiv atunci astau acasa pana face domnisoara 2 ani. Ma anunti pe mess ce ai stabilit cu Anca.

Pisi multumesc de suc. Acum chiar am si in pahar fresh de grapefruit. [pup]

Iruse te-am trecut in listuta. Te asteptam la povesti!

Sanatate multa puiutilor! sambata sigur vor fi bine.

Eu azi am mers cu ai mei la analize. Nu au probleme dar vreau sa stiu cum mai stam. La Andra trebuia sa duc si urina dar nu ma descurc cu pungutele alea. La olita nu vrea sa faca.

Cu proiectele nu stau prea bine. Adica de cateva zile tot trag de timp si nu fac nimic. Sper sa reusesc sa ma mobilizez.

 

Nico, mami de Andra si Alex

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...