Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce "vraji"a mai facut partenerul meu!


Recommended Posts

Am intrat de cateva zile la sectiunea asta si am observat ca e prea multa tristete aici! M-am gandit sa deschid un subiect unde fiecare sa scrie despre partenerul lui: de ce il iubeste, de ce l-a "luat"(s-au casatorit), ce ii place la el, ce a facut amuzant in ultimul timp! Poate asa se mai destind si fetele cu probleme! Incep eu cu ceva amuzant din vremea scurtei mele alaptari, imi cumpar eu pompa de san ca am auzit ca e tare buna, las sotul cu copilul si ma duc la bucatarie, deodata aud un urlet din dormitor, cand ma duc, sotul meu incercase si el pompa de san sa vada cum e, imi zice cu o privire ingrozita"Ma da musca asta" zic "pe langa fi-ta asta e nimic"! Ne hotaram sa tinem post cateva zile (prima si ultima oara a fost acum cativa ani), dupa doua zile, la serviciu, vorbesc cu barbatu-meu pe mess: "Cum te simti cu postul asta, ca eu sunt cam lesinata", la care el:"Dupa ce am mancat pateul ala de post de dimineata, am avut asa o stare de lesin, noroc ca am venit la serviciu si aveam ciocolata in birou, si am mai macat cateva bucatele, ca si ieri tot cu ciocolata mi-am revenit[alcool]!" Va astept! mama de 1 an si 5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Super subiect! Hai sa va zic de sotul meu. Seara, avand doi pui relativ mici, ca sa ii putem dovedi pe amandoi, ne ocupam fiecare de cate unul (dupa baia pe care le-o facem impreuna la amandoi odata). Asadar, in timp ce eu ma ocupam de pitica in dormitorul ei iar el de prichindel in dormitorul lui, ii auzeam cum discuta despre zilele saptamanii (cu ochii pe calendarul de perete), despre zilele cu rosu in care nu se merge la gradi, deci se doarme mult dimineata... etc. La un moment-dat il aud pe iubitul meu sot mustrandu-l amuzat pe cel mic: "hai, mai pui, de ce nu mi-ai zis ca ti-am mai dat un maieu?" Nu ma pot abtine si ma duc peste ei, si ce imi vad ochii? Intradevar, cel mic avea pe el doua maieuri! [:D] Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ani in plina vara caniculara,Gabi-sotul meu hotaraste sa-si cumpere papuci cu masaj la talpi era o moda atunci.Sunt niste slapi cu multe cuisoare din cauciuc pe talpa in interior.Toate bune si frumoase, el super incantat de noua lui achizitie am plecat la plimbare in parc cu cateii(pe jos).Pe la jumatatea drumului incepe sa se vaite ca il cam dor talpile(pana atunci nu a spus nimic fiindca papuceii fusesera cam scumpi si o fi zis ca zic eu ceva)cand ridica talpa ce-mi vad ochii ii intrasera acele alea mult in piele si era rosu ca focul pe talpa.Cu lacrimi in ochi (de suferinta) imi spune:"Dana m-au secat la inima eu nu mai pot sa fac nici un pas!" Eu ce sa zic .ma muscam de obraji pe interior si ma abtineam sa nu7 rad .In urmatoarea secunda ma bufnit un ras si binenteles ca i-am zais:"Pai bine ma Gabi nu ai zis tu ca-ti sunt buni si ca te relaxeaza ca doar te-ai plimbat cu ei prin magazin"EL: "am zis da am crezut ca nu sunt obisnuit , ca se mai lasa si apoi m-am gandit ca sunt buni pentru circulatia periferica"-nu ca ar avea probleme fiindca e sportiv-da' s-a gandit el asa. Zic :"Ce sa faci acum daca nu poti merge cu ei, mergi descult!"Ce descult ca acum nu mai putea calca nici asa ca erau pe asfalt mii de pietricele si il intepau toate.Asa ca stateam amandoi in drum cu catelul in lesa langa noi.Pana acasa nu aveam cum merge eram aproape de intrarea in parc .Asa ca imi vine o idee ii dau eu sosetele mele si se incalta.Merge cativa pasi si apoi se opreste din nou.Degeaba.Stiti cum am reusit sa plecam?IN sosete am indesat pungi adunate de pe strada, a bagat piciorul si papucii au ramas la gunoi ca nu i-au mai trebuit.Si sincer am ras tot drumul pana acasa amandoi. Si cred ca si lumea care l-a vazut. [url="http://good-times.webshots.com/photo/2566649460101901765WkMqGk"]ACOLO E......[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2399422610101901765NuRuJZ"]POZA INGERAS[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2494143390101901765VYyWAO"]ALEX si DIANA[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2971209750101901765Kgebtd?vhost=good-times"]SUNT TUNS SI FREZAT :)[/url] ALEX-GABRIEL(05.05.2007) MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CHOWPERSA si al meu achizitioneaza tot felul de minuni pentru care duce o lupta de lamurire cu mine de incep sa cred ca sunt vitale pentru el si apoi imi zice ca de ce l-am lasta sa ia toate prostiile! dar asta cu papucii e tare! Si faza cu 2 maieuri mi-a placut! Inca una cu sotul din dotare, pe care nu stiu de ce "l-am luat", dar bine am facut...este monument dar MONUMENT de dezorientare in spatiu! Cand plecam undeva cu masina ma intreaba la fiecare intersectie pe unde mergem, acum de cand stau cu copil in spate si ma straduiesc sa-i fac program distractiv sa nu se plictiseasca morr cand il aud "da pe unde mergem"[bang]! Asa ca, orientat cum e , are treaba in partea cealalta a orasului chiar la iesirea din oras, termina el ce are de facut si cand sa plece spre casa, stupoare, nu-si dadea seama unde e, vede el o banda suuuper aglomerata si una libera nici naiba pe ea, se gandeste el ca aia libera e banda lui :))! Si merge, si merge, nici urma de blocuri, apar case, dispar casele, sotul meu mirat ce liber e la ora 4-5 cand iese lumea de la serviciu, cand clink ii cade fisa, nu e drumul bun, asa ca face cale intoarsa si prinde o ditamai aglomeratie la intrarea in oras (oricum nu mai conta el se relaxase mergand aiurea pe un drum liber:))! Cand a ajuns acasa si mi-a povestit am crezut ca mor, de atunci ii mai aduc aminte din cand in cand ca atunci cand iese de la serviciu sa mearga pe banda aglomerata ca aia sigur duce spre casa! Sau, face dus si lasa baia o intreaga lacaraie, intru acolo si in timp ce ma pregateam sa sterg fac un flik flak in aer de era sa cad cu creierii de cada dar noroc ca in aterizare dand din maini m-am prins de ghiuveta, sotul meu tocmai trecea pe hol si vede toata faza, eu plina de draci, la care il aud:" Doooamne, era sa mor de inima, eu magareata zburatoare nu am mai vazut pana acum!", m-a bufnit rasul dar i-am zis ca mai bine dispare pona nu vede un magar zburator! mama de 1 an si 5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind subiectul acesta, mi-am amintit de un subiect mai vechi "Sotul nostru cel de toate zilele", care are multee faze haioase, l-am cautat din urma si e pe prima pagina, daca vreti sa va amuzati. Ma bucur , Carla2005, ca ai deschis acest subiect, intr-adevar e prea multa tristete aici si era nevoie de un astfel de subiect. Ioana -the new me! [8**] [foto][olala][url="http://community.webshots.com/user/ioana_p76"]animalutele mele iubite[/url][il] [url="http://www.petitiononline.com/legemame/petition.html"]SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu aveti soti prea vrajitori! ca nu va ingramaditi cu povestile.Si al meu e de belea in orientare, cand plecam in state la cumparaturi vizitam mai toata america pana gaseste el magazinul la care am fost de 1000 de ori.Dar ne-am obisnuit cel mic intreaba mereu cind mai mergem in excursie? Vorba asta a plecat tot de la aceste lungi calatori in spatiu. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este si sotul meu cand mergem la cumparaturi, de imbracat, te apuca groaza, sta 10 ore sa-si aleaga un lucru, parca si il aud: "sa nu fie nici prea elegant, dar nici sport, sa nu fie asa dar nici asa", mai ales la incaltaminte, de nu o indoaie sa vada talpa, de nu o bibileste de iti vine sa ii dai cu ea in cap. Luna trecuta, in martie am fost in Londra la fratele meu si am ajuns pe o strada din centru numai cu magazine de imbracaminte, incaltaminte ce vroiai, recomandata de fratele meu ptr gama larga de accesorii, pe toata strada aia de magazine abia abia si-a gasit si el 2-3 lucruri, i-am si zis:"Nici aici in anglia nu iti gasesti nimic sa iti placa !". Adevarul este ca isi cumpara cam greu dar ce isi cumpara este de calitate, pana si fratele meu care este un meticulos in ceea ce priveste imbracamintea isi gaseste mai repede ca sotul meu, dar asta este il iubesc asa cum este ca de aceea l-am ales. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am zis sa ma inscriu si eu la club ca de doar am un sot care este super vrajitor daca poate sa fie si mama si tata in acelasi timp! Al meu la cumparaturi e scurrrrrrrrt si cuprinzator mai ales la haine: nu am nevoie de nimic - am de toate! La mancare: tata+ fiica=hai sa punem in cos ca opoate ne-o trebui la ceva=>cumparaturi cu duiumul dar nu ceva sa se lege. La jucarii: 'copilul trebuie sa aiba o ocupatie'=>in fiecare zi copilul trebuie sa aiba ceva nou=> casa plina de detoate. Eu sunt precum hHagi Tudose nu as arunca nimic. In ultimul an a facut sotul meu curat: a dat tot din sifonier! Stiu sigur ca nu m-as fi intors la ce era acolo dar sa fie - el de ce sa ne aglomeram si sa nu-i facem pe altii fericiti. Cam astea sunt vrajile generale. Daca imi vine vreuna in mod special vin si o postez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...