Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce "vraji"a mai facut partenerul meu!


Recommended Posts

Tot citesc despre cupluri in prag de divort, barbati care isi parasesc sotia si copiii pentru o alta femeie, tati iresponsabili, despre amante si lista ar mai continua, dar haideti sa mai "indulcim" putin viata asta care este ea destul de amara si cu niste "vraji" pe care le-au mai facut partenerii nostri de viata, totusi sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala. Haideti sa va spun eu despre "vrajile" sotului meu. Cu putin timp in urma am luat 5 pesti macrou, mie imi place pestele asta foarte mult de fapt si sotului meu, si am gasit icre nu mai stiu daca in 4 dar in 3 pesti sigur am gasit si mi-a fost mila sa le arunc, dar nici nu stiam cum sa le fac. Eu parca vazusem la mama ca punea si gris. O sun pe soacra mea, nu prea stiu eu ce cantitate sa-i spun de cate icre am, ii spun de gris, ea zice ca daca nu ai prea multe si vrei sa inmultesti pui si gris, imi zice ea cum sa le fac si sa pun 2 lamai, ca sunt mai gretoase icrele. Zis si facut, sotul meu zice sa pun si niste gris, bine ca nu am pus ca si asa mi-au iesit suficient de multe si pun eu doua lamai, deh a zis soacra, stie ea ce stie si le-am facut cam acre. Saracul sotul meu, mananca, nu comenteaza, zice ca sunt bune, de fapt sunt o norocoasa ca nu face mofturi la mancare. Intr-o alta zi cumpar iar peste iar gasesc icre de data asta in 2 pesti, mai putine, acum stiu cum sa le fac, sunt mai precauta cu lamaia, ii spun sotului ca o sa fac icre dar el zice:"Bine, dar te rog nu mai pune atata lamaie!" Sau de exemplu astazi, vrem sa mergem prin Cora sa facem unele cumparaturi, il bat la cap de vreo 2 saptamani ca vreau sa ma vopsesc si sa ma tund putin, vorbesc cu el la telefon de una alta, de cati bani a luat si imi zice: "HAi ca vin acasa si apoi mergem in Cora, poate iti iei si tu o vosea de par!". Pai eu ce tot vorbesc de doua saptamani incoace! Este un scump, mergem prin oras, magazine, pe la raioane, imi zice, vrei un parfum, dar o haina, hai acum cat te rog. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

intr-o zi scumpul meu sot se plimba cu baiatul nostru, au gasit mai multi melci si s-a gandit sa ii gateasca, bine inteles ca nu stia reteta, in fine, opareste melci sa ii scoata sin cochilie, si ii gateste, cu ceapa, ardei, morcovi, face un fel de tocanita, dupa ce a gatit a gustat, dar nu a putut sa ii manance si i-a dat la caine, cainele nici nu s-a atins de ei, dupa cateva zile, a venit cineva la noi care a gatit melci la viata lui, ne-a spus ca melci dupa ce au fost adunati trebuie tinuti o saptamana fara mancare sa se curete... alta intamplare din anii lui de studentie, cand a inceput sa faca practica la spital(fiind student la medicina) a vazut scris pe usa straini acces interzis, precizez ca el nu e roman, si nu a intrat in sala unde era anuntul[:D] [url="http//community.webshots.com/user/florinamapessy"]c'est nous[/url] florina, mamica lui thierry si dara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca am una bucata sot in concediu, suntem toti in perioada de acomodare a fiicei noastre la gradinita! Zis si facut, vorbim noi ca cea mai buna solutie este gradinita pentru odor, ne pregatim pentru o luna de cosmar pana se acomodeaza copilu...buuun, o ducem noi cateva zile fara probleme, fara plansete si alte minuni, intr-o seara, copilu buimacit (e cam obosita ca nu se prea odihneste la gradinita) imi spune ca nu vrea la gradi vrea nani (cred ca avea impresia ca e dimineata), ii explic eu ce si cum, se lamureste copilu si se culca, cum ies din camera ei il aud pe sot:"daca mai zice o data ca nu vrea la gradinita, nu o mai ducem!"...deci ce sa mai toata baza in el, ma intreb ce facea daca copilul pangea dimineata cand o duceam! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Tisina
Super subiect! Hai sa va zic de sotul meu. Seara, avand doi pui relativ mici, ca sa ii putem dovedi pe amandoi, ne ocupam fiecare de cate unul (dupa baia pe care le-o facem impreuna la amandoi odata). Asadar, in timp ce eu ma ocupam de pitica in dormitorul ei iar el de prichindel in dormitorul lui, ii auzeam cum discuta despre zilele saptamanii (cu ochii pe calendarul de perete), despre zilele cu rosu in care nu se merge la gradi, deci se doarme mult dimineata... etc. La un moment-dat il aud pe iubitul meu sot mustrandu-l amuzat pe cel mic: "hai, mai pui, de ce nu mi-ai zis ca ti-am mai dat un maieu?" Nu ma pot abtine si ma duc peste ei, si ce imi vad ochii? Intradevar, cel mic avea pe el doua maieuri! [:D] Tisina
Vai, Tisina, prima data cand am citit postarea ta am iteles ceva de genul : Tu si sotul tau incercati sa dovediti 2 pui mici- adica aveati 2 pui mici de gaina pe care incercati sa ii ''dovediti'', adica sa ii mancati. Apoi am citit faza ca le faceti baie la amandoi odata ...deci imi inchipuiam cum tu si sotul tau sunteti aplecati in fatza chiuvetei si incercati sa curatati puii (de pene, etc) in acelasi timp. Dupa aia am ajuns la faza cu -fiecare in dormitorul lui. Mi s-a parut ciudat ca in loc sa mancati puii in bucatarie mancati fiecare in dormitorul lui.Deja incepusem sa ma mir de ciudatenia de subiect pe care ai postat-o.Cand am ajuns la faza cu caledarul si gradinita nu mai intelegeam nimic (in mintea mea imaginea formata era a ta cu sotul si 2 pui mici de gaina- imagine greu de inlaturat, lol) Abia la faza cu maieul mi-am dat seama cat sunt de idiotica (dar trebuie sa recunosc ca pt o fractiune de secunda m-am intrebat de ce o fi imbracat sotul puiul de gaina in maieu!!!!!? M-am lamurit! Mii de scuze ca mi-am inchipuit ca puii tai ar fi de fapt gainuse:) (am murit de ras!!!!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aniela23
Citat:
citat din mesajul lui Tisina
Super subiect! Hai sa va zic de sotul meu. Seara, avand doi pui relativ mici, ca sa ii putem dovedi pe amandoi, ne ocupam fiecare de cate unul (dupa baia pe care le-o facem impreuna la amandoi odata). Asadar, in timp ce eu ma ocupam de pitica in dormitorul ei iar el de prichindel in dormitorul lui, ii auzeam cum discuta despre zilele saptamanii (cu ochii pe calendarul de perete), despre zilele cu rosu in care nu se merge la gradi, deci se doarme mult dimineata... etc. La un moment-dat il aud pe iubitul meu sot mustrandu-l amuzat pe cel mic: "hai, mai pui, de ce nu mi-ai zis ca ti-am mai dat un maieu?" Nu ma pot abtine si ma duc peste ei, si ce imi vad ochii? Intradevar, cel mic avea pe el doua maieuri! [:D] Tisina
Vai, Tisina, prima data cand am citit postarea ta am iteles ceva de genul : Tu si sotul tau incercati sa dovediti 2 pui mici- adica aveati 2 pui mici de gaina pe care incercati sa ii ''dovediti'', adica sa ii mancati. Apoi am citit faza ca le faceti baie la amandoi odata ...deci imi inchipuiam cum tu si sotul tau sunteti aplecati in fatza chiuvetei si incercati sa curatati puii (de pene, etc) in acelasi timp. Dupa aia am ajuns la faza cu -fiecare in dormitorul lui. Mi s-a parut ciudat ca in loc sa mancati puii in bucatarie mancati fiecare in dormitorul lui.Deja incepusem sa ma mir de ciudatenia de subiect pe care ai postat-o.Cand am ajuns la faza cu caledarul si gradinita nu mai intelegeam nimic (in mintea mea imaginea formata era a ta cu sotul si 2 pui mici de gaina- imagine greu de inlaturat, lol) Abia la faza cu maieul mi-am dat seama cat sunt de idiotica (dar trebuie sa recunosc ca pt o fractiune de secunda m-am intrebat de ce o fi imbracat sotul puiul de gaina in maieu!!!!!? M-am lamurit! Mii de scuze ca mi-am inchipuit ca puii tai ar fi de fapt gainuse:) (am murit de ras!!!!)
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][flo] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aniela23
Citat:
citat din mesajul lui Tisina
Super subiect! Hai sa va zic de sotul meu. Seara, avand doi pui relativ mici, ca sa ii putem dovedi pe amandoi, ne ocupam fiecare de cate unul (dupa baia pe care le-o facem impreuna la amandoi odata). Asadar, in timp ce eu ma ocupam de pitica in dormitorul ei iar el de prichindel in dormitorul lui, ii auzeam cum discuta despre zilele saptamanii (cu ochii pe calendarul de perete), despre zilele cu rosu in care nu se merge la gradi, deci se doarme mult dimineata... etc. La un moment-dat il aud pe iubitul meu sot mustrandu-l amuzat pe cel mic: "hai, mai pui, de ce nu mi-ai zis ca ti-am mai dat un maieu?" Nu ma pot abtine si ma duc peste ei, si ce imi vad ochii? Intradevar, cel mic avea pe el doua maieuri! [:D] Tisina
Vai, Tisina, prima data cand am citit postarea ta am iteles ceva de genul : Tu si sotul tau incercati sa dovediti 2 pui mici- adica aveati 2 pui mici de gaina pe care incercati sa ii ''dovediti'', adica sa ii mancati. Apoi am citit faza ca le faceti baie la amandoi odata ...deci imi inchipuiam cum tu si sotul tau sunteti aplecati in fatza chiuvetei si incercati sa curatati puii (de pene, etc) in acelasi timp. Dupa aia am ajuns la faza cu -fiecare in dormitorul lui. Mi s-a parut ciudat ca in loc sa mancati puii in bucatarie mancati fiecare in dormitorul lui.Deja incepusem sa ma mir de ciudatenia de subiect pe care ai postat-o.Cand am ajuns la faza cu caledarul si gradinita nu mai intelegeam nimic (in mintea mea imaginea formata era a ta cu sotul si 2 pui mici de gaina- imagine greu de inlaturat, lol) Abia la faza cu maieul mi-am dat seama cat sunt de idiotica (dar trebuie sa recunosc ca pt o fractiune de secunda m-am intrebat de ce o fi imbracat sotul puiul de gaina in maieu!!!!!? M-am lamurit! Mii de scuze ca mi-am inchipuit ca puii tai ar fi de fapt gainuse:) (am murit de ras!!!!)
supeeeer tareee!!am ras sa mor, nu alta!![:-)))][:-)))][:-)))] LUNY[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[bebic] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aniela, nu mai pot de ras, ai fost mortala!!! Adinella "Cand Isus era pe cruce, tu erai in inima Lui!" [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/album?.dir=6108&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/my_photos"]Andrei[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/album?.dir=19b1&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/my_photos"]Adriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
M-au distrat grozav povestile voastre. Acum, sa impartasesc si eu ceva. Sotul meu cand este obosit, sforaie. Si de regula adoarme inaintea mea, asa ca pana reusesc sa adorm, il mai trezesc si pe el de cateva ori rugandu-l sa ... sforaie mai incet [:D]. Uneori imi da raspunsuri care mai de care mai trasnite. Intr-o noapte il trezesc, ma intreaba ce s-a intamplat, si ii spun "sa stii ca sforai".. la care el ma intreaba nedumerit "sforai !? ce sa sforai !?". Alta data, acelasi dialog, si imi raspunde "cine, tu?". Alta data mi-a raspuns "nu eu!" dar intr-o noapte m-a busit rasul de l-am trezit cu totul, cand mi-a spus, foarte convins: "dar eu nu sforai, nici macar nu dormeam!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha haaaa!!! Alexandraa exact asa face sotul meu. Eu stau si il pandesc cand adoarme ca nu vrea sa stinga tv...cica se uita si in cateva secunde sforaie. Buunn! il aud cum sforaie si intind mana la telecomanda si inchid, iar el se trezeste si zice:"da' ce faci? de ce l-ai inchis?!" Si zic:"pai da sforaiai" si el acelasi raspuns mi-a dat ca nici macar nu dormea [pk] Luminita, mami de ingerasul mult iubit [url="http://community.webshots.com/user/Lumi_Nag"] [copil] George Catalin[/url] Povestea minunii noastre in imagini, [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0"]19.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...