Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Reteta prajitura desteapta(inteligenta)


MissJJ

Recommended Posts

Fetelor va rog ajutati-ma si pe mine am luat mai demult de aici reteta la prajitura asta, desteapta sau inteligenta aia care se separa sg in straturi, dar am pierdut carnetzelul unde era notata si cum am doua fete mici nu prea am timp sa stau sa caut prin arhiva sau pe unde s-o afla reteta. Daca puteti sa o mai scrieti odata as fi tare recunoscatoare ca vreau sa o fac maine ca avem musafiri. Va multumesc anticipat pt raspunsuri![flo][pup] [mamica] de [copil][url="http://b3.lilypie.com/zBuOp1.png"]Ari[/url] si [bibe] [url="http://b1.lilypie.com/4gArp1.png"]Ami[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ingrediente: 9 oua, 250 gr zahar, 1 pachet de unt,9 linguri faina, 1 pac. zahar vanilat Burbon, 1 l lapte. Mod de preparare:- Galbenusurile se freaca cu zaharul. Apoi se adauga untul topit si racit, laptele rece, albusurile batute spuma, zaharul vanilat si faina. Compozitia se pune intr-o tava tapetata si se lasa o ora la cuptor, la foc foarte mic, pe pozitia cea mai de sus a cuptorului.O ora nu se deschide cuptorul. Pofta buna! [yami][pofta] Orice fapta isi are rasplata ei Nina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NinaR
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Un pachet de unt insemnind cit? Aici pachetul are 250 de grame! Dana
Si aici tot 250 de grame are un pachet de unt sau de margarina. Deci un pachet, atat cat are el. Orice fapta isi are rasplata ei Nina
Multzumesc!Sa stii ca am vazut si pachet de 200 de g de aceea am intrebat! Dana Editez si cred ca-s stresanta de acum,dar nu stitzi cite grade trebuie la cuptor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...