Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sirop de patlagina (pentru tuse), a facut cineva?


ML

Recommended Posts

eu am cumparat din comert de la Fares sirop plantusin care contine patlagina, dar care mai contine si benzoat de sodiu serios ca plang vremurile bunicii o sa ma interez unde se gaseste patlagina, sa o identific si sa o fieb, dar cam cat sa fac sa ma tina tot anotimpul rece si se tine in frigider? ps sirop de muguri de pin, brad, molid am cumparat de la o persoana care merge la munte si prepara acasa, apoi vinde in piata la tarani.. cred ca putem proceda si asa daca nu ne descurcam pe cont propriu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

frunzele de acum din toamna sunt bune sau nu prea? cum se face sa da in cateva clocote apoi se fierbe acel suc,da. pot sa pot mai putin zahar de exemplu jumatate de kilogram la 1 litru de zeama?multumesc nicol mami de puiuti dulci ANTONIO 26 septembrie 2006 AMALIA 19 iunie 2009 [url="http://www.totsites.com/tot/puiantonio"] ANTONIO's site[/url] [url="http://www.totsites.com/tot/amalya"] AMALIA's site[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Procedeul e simplu, dar daca pui doar jumatate de kg de zahar la litru de zeama ...risti sa nu se lege siropul...indiferent cat il fierbi, el va scadea, dar de legat nu se va lega cum ar trebui.. Acum, nu stiu ce sa iti spun legat de frunzele de toamna. Eu am facut cu cele de primavara-vara si astept sa vina iarna sa il pun in functiune.Sper ca mai mult de placere si nu de nevoie! Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...