Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...! (106)


Recommended Posts

Ildi, si Vlad s-a trezit de cateva ori sa faca pisu, si la somnul de noapte si la cel de amiaza, dar au fost doar intamplari. Eu la amiaza rar ii mai pun scutec, desi se mai uda uneori. Il schimb si gata, sub el am pus aleza. Alina, ma asteptam sa scape pisu pe el la gradi dar nu sa stea asa ud atata vreme cat sa raceasca. No...asta e, azi nu i-au mai curs mucii asa tare. Iulia e bine dar nu o ducem ca face Vladut scandal ca si el vrea la gradi. O sa-i duc cred de luni sau de la 1 oct cand va fi mai cald in gradinita(asta daca dau astia drumu' la caldura). A si fost foarte frig la ei in perioada asta. Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am salvat ieri un mesaj ca draft(ce o mai fi si ala?)si salvat e !nu stiu unde sa-l caut[:D]. Anca mersi frumos pt sutien.Singurul lucru de care trebuie sa ti cont ,la incaltaminte,e ca daca ai piciorul ingust s-ar putea sa-ti fie largi,dar ca si lungime se pastreaza numerele. Ada stiu de targ dar nu am nervi sa trec pe acolo.Am observat ca prin zona buticurile s-au orientat pe chinezarii unguresti ,asa ca pantaloni de treining avem.Sosete am cumparat deja de la Selgros,mie de acolo-mi plac,sunt italienesti.Cat despre sutiene,daca reuseste Anca sa-mi aduca bine,daca nu incerc de la Triumph pt ca cel de la Jolidon nu-mi place.Are bretelele prea scurte. Ildy cred ca tie ti-e main greu,David e mai mic.Mel e destul de intelegatoare si dispusa sa ma ajute.Energia ei ma duce la exasperare .Eu ,cred,ca sunt destul de echilibrata in ceea ce priveste timpul acordat celor 2 ,ovi e mai obosit si are tendinta sa o mai refuze. Alina unde lucrezi pt dr.Popa,la cabinet?Dr.Popa ginecologul? Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piticii mi-s in vana, o venit si ceva masina cu marfa la ora asta [bang], am de pus haine la uscat... dar tre' sa va spun ce sentiment ciudat si inaltator am avut ca ieri am fost la grupa lui Vladut la sedinta cu parintii si azi la Iulia. Ce copii mari am![:D][q] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara Si noi am fost azi la targ ,am chemat-o pe mami sa stea cu pruncii ,dar nu prea e mare lucru pe acolo,de fapt stiam ca nici in anii trecuti nu era nimic interesant dar totusi eram curioasa daca tot faceau astia atata reclama ,nu puteam sa lipsesc[:D],o gramada de haine de piele si blanuri in rest nimic atractiv ,chinazaraie care le gasesti la orice colt mai nou[:-@].Am luat caciuli pentru copii . eu mi-am luat chiloti si multe dulciuri de la intrare ca sunt flamanzila si sa nu cumva sa slabesc[bang]. Adama bucur ca e bine Vladut ,doar cativa mucisori .Nici eu nu-i mai pun la David demult pampars la pranz doar seara ,dar si azi noapte s-a cerut ,acum seara nu i-am mai pus sa vedem o fi balta sau nu. Carmen intr-adevar la noi e mai dificil ,David accepta mai greu ca numai este el centrul universului ,in permanenta si isi arata nemultumirea isterizandu-se ,dar incet incet ii trece a fost doar o perioada de acomodare .Eu fac tot posibilul sa impart in mod egal timpul petrecut cu ei ,sa fie bine pentru amandoi ,e cel mai important pentru mine. [pup] noapte buna Ildi cu [bicla] David (2 mai 2006) si [bibe] Ivett( 25 iulie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele si eu am fost azi la prima sedinta cu parintii si m-am intors multumita.Diana continua sa fie ok cu gradinita,dar ieri parca,l-a intrebat pe taica-su cand ieseau: PANA CAND MAI VIN AICI? Ideea e ca ea mai vrea sa mearga,dar daca se poate,doar cand are ea chef.E mai greu cu trezitul asa matinal.Ea se culca tarziu,se trezea tarziu.Acum se culca tot tarziu si dimineata cam jale.Sper sa se regleze la un program mai normal cand se schimba ora. ILDI si io mereu ma intorc cu ciorapi si chiloti de la targuri ca daca tot nu gasesc cine stie ce sa nu ma intorc cu mana goala [:D] Deci nu pierd nimic daca nu merg la asta ... De la Quelle n-am cumparat inca incaltaminte,doar la chiloti (iar [:D]) si sutiene m-am bagat,dar le-am nimerit ok.
MONI SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1#date/2008"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."
[url="http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html"][cit] [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4"][disco] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa felicit copilasii care au renuntat la scutecul de noapte.Asadar,FELICITARI ![batetoba] copilasilor care au crescut.De acum inca 1 an o sa mai aveti surprize si emotii. Multumesc si pt felicitarile pt stelute [:I]. Alina acum a vazut ca e medic de fam Popa [:D] Moni ai fetita mare deja. Mela e tot mai incantata de gradinita.Invata multe lucruri noi si lectiile se desfasoara altfel decat dincolo.E super!Gabi fetita surorii lui Alina 33 merge tot acolo la gradi?Ce mananci bun? Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha i-am schimbat gradinita lui Mel din 2 motive:primul e ca era prea departe si nu aveam cum sa o duc/maica-mea are responsabilitati cu bunicile si nu-si permitea sa mearga de 2x pe zi pana acolo si doi nu mai dau caruta de bani pe luna.Inca de anul trecut m-am gandit ca asa va fi.Scopul a fost primulan,mi-am imaginat ca daca e particulara se comporta altfel cu ei,ceea ce s-a si intamplat .Dar....mai e mult pana platesti banul si serviciile se ridica la acelasi nivel. Ada nu stiu ce sa zic de Vladut.Poate a stat in curent?s-a lovit din greseala?Altceva ai mia observat la el?Sau il doare pt ca tre' sa mearga la gradi?Multumim pt felicitari.Imi place tare mult cum lucreaza doamna cu ei si ce activitati au. No asta-mi era raspunsul salvat.L-am gasit [:D]. Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Carmen te-am mai intrebat cand si unde ai mutat-o pe Mel cu gradinita? Felicitari pentru stelute. Felicitari bebicilor care au renuntat la scutecul de noapte. Sunt la Quelle aparatori de saltea (aleze) foarte faine care nu au plastic ci doar bumbac tratat nu stiu cum ca nu trece apa, vi le recomand pentru ca accidente vor mai fi. Eu am comandat de la Quelle dar numai pentru copii. De la maica-mea am inteles ca a nimerit si ea lucruri care i-au fost mari, dar depinde de firma de la care sunt hainele. Despre incaltaminte habar n-am. Si eu vreau sa merg maine la targ. M-ar interesa o haina de piele. Sper sa-mi gasesc. Azi i-a scos si lui Matia branula din manuta si am primit oficial externarea. Am cumparat si aparat de aerosoli asa ca in seara asta i-am afumat si pe el si pe Vic. Ada si noi am avut azi sentimentul inaltator de parinti cu copii mari dar si o gaura in buget de 300 lei. Vorba lu Susu "pe mine sa nu ma mai trimiti la sedinte din astea cu "bilet de intrare" asa de scump". Bine ca nu a racit mai rau Vladut.Nu poti sa-i pui cateva zile scutec din ala chilotel, pana se mai obisnuieste cu treaba pe la gradi? Moni las ca-si regleaza ea programul. Nu va mai rezista mult in ritmul asta. Sau poate ca da?[:D] Ildi nu te mai stresa sa imparti timpul in mod egal ca David oricum nu va fi multumit, iar Ivett oricum nu-ti poate aprecia stradaniile. Acorda-i in schimb lui mai mult timp. Si nu uita gelozia este semnul cel mai important pentru parinti ca au un copil normal dezvoltat din punct de vedere afectiv. Cand nu se manifesta gelozia la fratele mai mare atunci e bai mare ( de cele mai multe ori e vorba de tulburari grave de personalitate). La Matia prinde cel mai bine cand vad ca e necajit/gelos si ar vrea sa-l loveasca pe Vic, sa-l las pe Vic din brate chiar daca plange si sa-i spun cu voce tare " Acum Victoras trebuie sa ma ocup putin de fratele tau mai mare care e necajit. Vezi tu el e mai mare si are probleme mai importante. " ( sau alte tromboane de genul asta. De regula e de ajuns sa-l imbratisez dupa cuvintele astea si ma trimite el la bebe, dar e atat de fericit ca i-am dat intaietate, isi umfla pieptul si-mi arunca o privire de batranel, ceva de genul numai noi doi stim cat e de grea viata asta.[olala] Na cam atat de pe frontul din Alfa. Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...