Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...! (106)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha am mutat-o acum din toamna la gradinita PN din Micalaca(str.Fabius ,printre case,peste drum de hotel Maxim). Vis a vis de frati,Mela e mult mai ingaduitoare cu mine si Serban.O fi mai mare si pricepe mai multe sau din cauza ca e fetita?Oricum showurile noastre se dau atunci cand vrea si ea sa-i faca lui Serban ce-i facem noi:sa-l ia in brate singura,il pupa si-l cicaleste de-l exaspereaza si se supara groaznic daca dupa cateva atentionari luam masuri,vrea sa ramana singur in camera cu ea la TV cat sunt eu la bucatarie,il acopera si descopera dupa cum ne vede pe noi,ii pune si-i ia suzeta ,i-ar face gimnastica dar numai cum vrea ea nu suporta indicatii. Intr-una din seri nu i-am mai prins centura lui Serban ,la scaun ,pt ca in 2 minute intra la baie,iar Mela a vrut sa-l traga mai aproape de ea si bineinteles ca l-a rasturnat. A cazut pe covor,nu stiu cum, dar pe cand am venit alarmata de un tipat era inapoi in scaunel,intr-o pozitie ciudata si ea cu lacrimi in ochi mi-a explicat cum l-a ridicat de jos tinandu-l de picioare. Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008) ASA DA-ASA NU ! Inchide fereastra Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, de lovit s-a tot lovit el la cap de-a lungul timpului de nenumarate ori, ca de-asta m-am alarmat. Stiu ca loviturile la cap nu au neaparat urmari imediate. Dar cred ca durerea asta a fost debutul racelii acum. Nu s-a mai plans de cap deloc asa ca m-am linistit. In privinta gradinitei si eu zic ca n-are rost acum sa fie particulara pentru ca nu asigura servicii prea diferite de astealalte. Acum nu platesti nik, nu? Eventual servetele, aerobic si engleza care nu trec de 15 ron/luna. Miha, si la noi e scumpa sedinta cu parintii. Fondul gradinitei pentru amandoi 80, fondul grupei la Vladut 150, iar la Iulia 200. In rest mai avem aia 7 lei pe zi de mancare, 5-servetele, apa, h igienica, 5 engleza, 5 aerobic, 5 paza. Astea fiind cheltuieli lunare. Amu...io as putea sa-i duc la o gradi cu program normal, pana la 12, si sa nu mai platesc si masa, care oricum o platesc degeaba ca ai mei nu mananca mai nik. Pe langa asta o noua "regula" de anul asta la gradi noastra e ca pe primele 3 zile pe care le lipseste copilu' se plateste masa, indiferent ca a fost bolnav sau altceva. La alte gradi cum este? Miha, de cand am citit asta cu gelozia la fratii mai mari tot scormonesc in minte sa caut situatii in care Iulia si-a manifestat gelozia, dar nu gasesc. Poate au fost si nu le-am observat. Sau pentru ca Iuliei ii sunt foarte dragi astia mici mici n-a facut scandal. Habar n-am. Conteaza foarte mult ce varsta au cand vine bb2. Cred ca daca au aproximativ 3 ani e ideal. Daca-s mai mici inteleg altfel. Carmen, Mela are faze de gelozie fata de Serban? Ca din cate imi amintesc ne-ai povestit doar cat il iubeste, pupaceste si dragaleste. Sau am io memoria selectiva si uit partile astea negative?[:D] Orice e posibil. No hai ca am scris sa aiba lumea ce citi.[:)] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAi ca pana am scris eu ditai polologhia Carmen a si raspuns deja la ce-am intrebat eu. Asa era si Iulia...ii trebuia sa-i faca lui Vladut ce-i faceam si eu. L-a ridicat si ea odata cand n-am fost atenta si l-a scapat din brate evident. Avea Vladut vreo 3-4 luni. Noroc ca n-a cazut de sus. M-am speriat oricum foarte tare. Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, si eu m-am gandit ca o sa-i pun scutec o vreme lui Vlad la gradi, macar pana dau caldura. Cum se simte Matia? Carmen, de ce iti apare la ultimul mesaj la semnatura "inchide fereastra"? De observat ca trag tare sa am si eu trei stelute![:-)))][:-)))][:-)))] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am racit si eu, am o stare, n-am chef de nimic. Daria ma solicita sa-i citesc o poveste. Draga mea cred ca las totul balta si ma duc sa o rasfat si pe ea putin. Ada sigur a avut scheme de gelozie. Acum depinde si de fire, unii fac mai urat altii .... Si Daria tot asa a fost. Nu era efectiv geloasa pe Alex cat mai ales pe mine ca eu sunt mama si nu ea. In rest comportament identic cu al lui Mel. Apoi cand a venit Matia nu a mai fost asa grav dar tot se poate observa gelozia. Na ma duc la poveste. Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat repede de la lucru ca n-am calculator acasa, aseara din senin n-a mai mers monitorul.[bang] Dupa masa plecam la Bihor si stam pana duminica. Ada, la Dragos in grupa au calorifer electric si nu-i frig.[:)] Carmen, cauta la profilul tau personal sa mesajul in draft. Lucrez la dr.-ita Popa, medic de familie.[:)] Miha, pup pe Matia, bine ca-i ok.[:)]
[vampa]Alina cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][pis] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...