Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...! (106)


Recommended Posts

No pai se poate trage concluzia ca e mai usor cu 2 copii cand fetitae mai mare. Miha Mel mai spune ca vrea si ea sa fie asa mica ca si Serban sau ca vrea si ea sa aibe lapte-n tzatze [:D].Spuneai ca Daria era geloasa ca tu erai mama si nu ea.Oare de ce a reactionat asa si ea si Mel?De asta chiar nu-mi dau seama.Lumineaza-ma. Ada dupa intamplarea cu cazatura ,a fost mai linistitaIulia sau a uitat?Deocamdata eu pot sa o mai responsabilizez pe Mel invocand amintirea nefericita.Nu stiu pt cat timp.Imi apare asa pt ca in loc sa inchid fereastra cu vizualizare am inchis pagina cu forumuol.Apoi,am redeschis si cu copy-paste a iesit numai asa [:D] Alina ,mersi,l-am gasit la profil personal.Drum bun si vreme ok ! Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca n-am mai scris asa des pe forum de tare mult timp. Sunt la calculici, fac ordine de plata. Victoras imi atenteaza la butoane si trage de cabluri. Carmen au reactionat asa pentru ca sunt fetite si urla instinctu matern in ele. Eu si acum am probleme cu Daria sa ma inteleaga cum sta treaba cu pericolul si cu raspunderea. De multe ori nu vreau sa o las pe ea sa faca anumite lucruri cu pruncii nu pentru ca nu o cred in stare ci pentru ca daca se intampla Doamne fereste ceva, nu vreau sa traiasca toata viata cu stresu ca s-a intamplat din vina ei. De ex nu o las sa tina in brate in masina copii altora si nici pe fratii ei mai mici si ea se crizeaza de fiecare data. Alina pupam si noi pe Ade. Drum bun. Uff ce ma enerveaza copilu asta. Din cauza lui ca se taraste prin toata casa eu trebuie sa tin bec pe jos. Si asta presupune prea muuult efort .[bang][q] Nu ma plang , numa va zic[:D] Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi vad ca e activitate pe-aici I-am culcat si eu pe ai mei si m-am asezat un pic sa ma relaxeaz pana dorm, ioi ce fain e ca-i putina liniste [:D]. Miha daca numai ne spui, te ascltam, daca te plangi ,te [duel].[:D] Din cate am citit vad ca fetele se manifesta cu totul altfel ,la ele e instinctul matern ,vor sa fie ele mame pentru cei mici .David ca e baiat nu se comporta asa ,el doar o pupaceste ,mai vrea cateodata s-o tina in brate ,dar de cele mai multe ori nu-i convine ca o tin pe ea in brate si nu fac ce imi zice el in clipa respectiva si-atunci incepe circul. Cand o tin pe Ivett in brate ba ca plange ,ba ii dau sa manance ,pe el i-l apuca mersul la wc sau ii este foame ,sau sete ,tot felul de pretexte care la inceput am crezut ca sunt pe bune dar dupa un timp m-am prins care-i treaba .Sau i-am cumparat la Ivett suzeta rosie ,a trebuit sa-i luam si lui una rosie ca ne tot intreba cum e suzeta lui Ivett,poate o fi mai gustoasa k a lui [:D]. Cam asa stau treburile la noi ,dar cu multa rabdare se rezolva ele. Eu am rabdare, rar imi ies din fire ,Pityu se enerveaza mai repede ,cred ca asa sunt barbatii n-au atata rabdare cu copiii ,sau numai al meu e asa [:D]. Trimit mesajul si daca nu se trezesc piticii, incarc niste poze . Ildi cu [bicla] David (2 mai 2006) si [bibe] Ivett( 25 iulie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, nu mai stiu exact cat timp a fost Iulia mai potolita in ce-l priveste pe Vlad mic, dar sigur n-a durat mult. Oricum de luat in brate nu l-a mai luat. Ildi, la noi Teo are o rabdare infinita cu copiii. Chestia e ca el sta putin cu ei, si mult mai putin numai cu ei (fara sa fiu si eu in preajma).[:D] Cand mai sunt eu plecata seara (din cand in cand, cam prea rar [:D]) sunt foarte cuminti numai cu el. Ce m-am saturat sa stau in casa! [bang] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cafea]Neata, eu sunt pe baricade, m-am trezit sa-mi pun casa la rand ca parca a cazut o bomba. Boala lui Matia mi-a dat peste cap ritmul obisnuit si nu am reusit sa mai recuperez, plus ca nici eu nu am fost prea in forma ieri asa ca acum trag tare. Gabi cine te citeste si nu te cunoaste ar putea crede ca esti[grasa].Ieri am dus eu pruncii la bazin. Speram sa te intalnesc. Vezi ca saptamana viitoare nu va fiMircea , ci alt profesor. Alex nu merge luni ca mergem la dansuri. Am fost si noi la targ. Mi-am luat o haina de piele, care imi place tot mai mult.[:D]Ne-am intalnit scurt si cu Flavia si cu Bodi. Ati avut dreptate cu targul. Atata adunatura de haine de prost gust si proasta calitate nu am mai vazut la un loc. Ildi exact la faza aia ma refeream ( ca ii trebuie tocmai atunci ceva) cand povesteam ce bine-i pica lui Matia sa-l las balta pe Vic si sa-i satisfac lui pretentiile mai mult sau mai putin intemeiate.Pe Matia il mai pun in patutul lui Vic cu suzeta in gura, ii dau drumul la mobil si sta asa de fericit acolo. In rest el n-a avut suzeta niciodata. Daria cand era Alex mic sugea cu el in rand. Cand termina Alex cerea sa suga si din tzatza lui sa vada daca tot asa gust are laptele.[bang] Si Susu ae aparent mai multa rabdare cu ei, in sensul ca el nici nu-i aude.[:D] Gata pauza. PS : Astazi de la 15 vor fi ceva spectacole pentru copii la Armonia. A si este expo canin azi si maine . Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Miha te admir inca odata. Ma bucur ca ti-ai gasit femeie. Ada, la noi la grdi cica platesti daca nu anunti sau nu aduci motivare de la dr. Sa vedem... Carmen, bine ca s-a acomadat Mel la noua gradi... Cred ca Maria e tot la grdi aia(fetita surorii Alinei), dar nu sunt sigura. Ildi, David nu merge inca la gradi? Merg sa-mi fac cafea... Cristina si gemenele [url="http://www.flickr.com/photos/23718908@N05/sets/72157603964285199/"]pantofiori[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha nu l-am dus pe Tudor la bazin ca ieri dimineata s-a trezit cu tuse latratoare. Si asa am avut remuscari ca l-am dus asa la gradi. In rest e ok, fara febra, mai tuseste sec dar nu latra[:D] si are ceva muci. L-am sunat pe Mircea sa ii spun si mi-a zis ca vor face cu altcineva saptamana viitoare. Luni nu il duc nici eu, sa vad marti daca o sa mai fie mucos.Sa porti sanatoasa haina de piele. Ce culoare ti-ai luat? O sa mai fie si miine targul? Am ochit niste pantofi. Sunt aia care aduceau la Belaggio, in capat pe stanga au stand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, asa stiu ca si maine e targul. Eu n-am prea reusit sa vad pantofii si cizmele ca era aglomeratie mare acolo. As iesi cu copiii diseara dar nu stiu unde... POate o lasam pe maine. Nu stiti daca au inceput spectacolele la teatrul de papusi? Miha, sa porti sanatoasa haina de piele. Si eu mi-as lua o haina de piele dar nu ma pot hotari la niciuna. In schimb mi-am cumparat acum vreo 3 ani o caciula verde de blana, mi-a placut foarte mult dar, evident, n-am purtat-o niciodata.[bang][:D] Nici n-o voi purta... Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADAAA caciula VERDE DIN BLANA??? [:-)))] Ioaiii [bang] Io mor dupa verde,dar nici chiar asa! Nu ne pui o poza? [:D]
MONI SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1#date/2008"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."
[url="http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html"][cit] [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4"][disco] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...