Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...! (106)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mi-am amintit de parintii prietenei mele Andreea care ziceau, cand au aflat ca o sa o avem pe Maia, ca era inca in burtica, ca singurul lor regret e ca au doar 2 copii.Cred ca cea mai mare fericire a lor ar fi sa aiba Andreea vreo 3, 4 copii si sa-i duca la ei sa le poarte de grija si sa inveseleasca casa[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Fugitiv ca ma enerveaza netu la culme, mi se tot intrerupe cand ti-e lumea mai draga. Nu prea am ce sa va spun, suntem ok, de maine ne vine bona, e ok, Bogdi e atasat deja de ea deci cred ca nu vor fi probleme, vom vedea. Io sunt fara chef de nimic, CM e de vina cred, si cam atat. Vreau o iesire doar noi, fetele, cand se poate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cool] Un barbat era satul de a mai merge la munca in fiecare zi iar sotia lui sa stea acasa. Voia sa vada cu ochii lui ce se petrece in timp ce el muncea din greu labirou, zicandastfel: Doamne eu merg la serviciu in fiecare zi si muncesc 8 ore pe zi,in timp ce sotia mea sta fara nici o grija acasa. Vreau ca si ea sa stie prin ce trec eu zilnic, asa ca, te rog, permite-mi sa facem schimb pt o zi. Amin! Dumnezeu, in minunata sa intelepciune, i-a indeplinit dorinta. Dimineata urmatoare, destul de sigur pe sine, barbatu se trezi inpielea sotiei sale. S-a ridicat, a gatit micul dejun pt partenerul sau de viata, a trezit copiii, le-a pregatit hainele, le-a servit micul dejun, le-a facutpachetele pt scoala, i-a dus la scoala, a venit repede acasa, a adunat toate hainele si le-a spalat, s-a dus la banca, s-a dus la cumparaturisi din nou acasa ca sa lase cumparaturile; apoi a plecat sa plateasca cheltuielile lunare.Revenita acasa a curatat cutia pisicii si a imbaiat cainele. Era deja ora 13. A facut paturile, si a adunat alte rufe, a aspirat in toatacasa, a sters praful si a spalat bucataria. A fugit apoi la scoala dupa copii cu care, pe drum, a intrat indiscutii contradictorii.Acasa a pregatit din nou laptele si biscuitii pt copii si s-a ocupat deei pt ca sa isi faca temele. Apoi si-a instalat masa de calcat si a inceput sa calce uitandu-se cu coada ochiului la TV. La ora 16:30 ainceput sa curete cartofii si sa spele legumele pt salata, a gatitcarnea de porc si a pregatit mancarea de cina. Dupa cina, din nou, a spalat toata bucataria, vasele, a adunat din nou toate hainele, a facut baie copiilor si i-a pregatit pt culcare. La ora9 era deja extenuat datorita treburilor din timpul zilei, dar pt ea ziuanu s-a terminat inca. Era asteptata in pat de sotul sau pentru a face dragoste, lucru pe care l-a facut cu brio, fara ca sa aiba plangeri dinpartea partenerului. A doua zi barbatul s-a trezit si imediat a venit in genunchi inaintealui Dumnezeu si I-azis: Doamne, nu stiu la ce m-am gandit cand am cerut sa fiu in pielea sotiei mele. Am gresit asa de mult sa o invidiez pe sotia mea crezand ca sta degeaba acasa toata ziua. Te rog, te rog mult, dar te rog, fa schimbarea la loc cum eram! Amin! Dumnezeu in infinita Sa intelepciune i-a replicat: Fiule, cred ca ai invatat o lectie buna si bucuros as face schimbarea inapoi.dar vezi tu,va trebui sa astepti 9 luni, noaptea trecuta tocmai ai ramas gravida si va trebui sa si nasti..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No Miha asta tre listata in muuulte exemplare si lipita cam peste tot pe unde umbla barbatu-mio. Nu ca si-ar dori sa fie in locul meu... sau ca nu mi-ar recunoaste meritele, dar ca sa le constientizeze mai indeaproape! Eu as mai putea adauga inca pe lista aia...Ca mai trebuie sa duc cateodata masina la spalat si copiii n-au rabdare, ca trebuie carate baxuri cu apa si alte cumparaturi...etc[:D] aaaaa...si mai trebuie si sa citesc forumul DC de cateva ori pe zi!!! Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sunteti superbi toti 4. Si semanati cu totii ca urmare nu stiu sa zic cu cine seamana Serban, decat ca seamana foarte bine cu Mela. Alina, mi-a fost dor de tine. Sa lipsesti atatea zile de pe forum? Sa nu se mai repete, da?[flo] Clau te inteleg perfect. Nici macar nu pot sa te consolez ca si eu fac urat la faze din astea. Numai perspectiva de a intra la regim de austeritate imi aduce doi pitici antipatici pe creier care incearca si aproape reusesc sa ma convinga ca sfarsitul lumii e "maine ".[q]Mie spre deosebire de tine nu-mi plac banii. Nu reusesc sa-i tin asupra mea decat foarte putin timp.Pupici lui Raul. El nu mai scoate nici o perla? Ada , bebe 3 ai zis? Ham in curand sotii vostri nu o sa va mai lase sa vorbiti cu mine. Adevarul e ca activind pe site-uri din astea cu bebici noi in permanenta inevitabil te prinde dorul. Niko tu pe cand ai termenul? Nu stiu sa-ti zic nimic de lichid putin, n-ai gasit nimic pe DC? Ti-am trimis PM, ce zici te intere? Maria Rubi pe net nu te-ai uitat? Stiu la regalo masinuta aia de la Chico dar e foarte scumpa . Sunt pe net de la 60 lei la 100 si ceva. Si eu vreau intalnire numai noi mamicile. Cred ca am astenie de toamna. Mi-e somn intr-una si sunt aiurita rau de tot. Stiu ca mai trebuia sa zic ceva cuiva, dar nu-mi mai amintesc. Recomandati ceva tratament pentru memorie? Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adablackcat
aaaaa...si mai trebuie si sa citesc forumul DC de cateva ori pe zi!!! Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Ar trebui sa ne dea statu si pentru asta ceva bani, ca e mai ceva ca serviciu si copii.[:)] Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic si eu de Diana: Pe la ora 19 eram in bucatarie si mancam cu Diana cu tot.La un moment dat zice "STAI CA SUNA A MEU!" [:0] si se da jos de pe scaun si-o ia la fuga spre camera . Se intoarce inceet cu mobilul de jucarie la ureche si vorbind de mama focului,zicea si ceva ca de papusa bebe cea aflata in ham (m-a pus sa o inham sa o invete sa umble cica),ca se agatza de ea si nu umbla,ba mai mult cica "SE TALAIE PE JOS" ... Cand a binevoit sa se opreasca din debitul verbal,am intrebat-o cu cine a vorbit.N-o sa credeti cu cine !!! Cu ... TATA LU' BOBO [:-)))]
MONI SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1#date/2008"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."
[url="http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html"][cit] [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4"][disco] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau eu nu stiam de baietel dasi din parc cunosc un baietel Norby.Sper sa nu fi acela.Cat despre bani....zilnic avem discutii in familie pt serviciul lui ovi din timisoara care aduce acasa mai multi bani.Eu as fi multumita si cu mai putini dar sa-l stiu in Arad. Miha fain bancul.Cred ca ai dreptate cu forumul,ata in privinta sotilor [:D] cat si a banilor de la stat. Maria_rubi cauta pe net:crazytoys,muc cel mic sau da un search pe google. Flavia bine ca te ami auzim si e tine. Niko ,aseaza-te si tu langa un catel si pune-l pe Cipri sa-l pozeze [:D].O poza macar tot tre' sa vedem ,desi eu te-am vazut deja pe tine si burtica sexi. Anca am primit pozele.Mersi. Gabi tu nu mai pui poze? Alina mai conduc si eu cand e si Ovi cu noi.Chiar si acum mai are ceva de comentat.Ultima data se distra copios cu Mel de mine cum schimbam vitezele sau franam si-i mai hatanam cate putin[:-@]. Ada esti o dulce.Zici ca seman cu barbatumi-o si in concluzie unii cu altii .Sunt de acord ca Serban seamana cu Mel [:)]. Cat despre perle,azi mi-a spus Mel ca daca o mai trezesc dimineata si nu o mai las sa dorm ,atunci si ea ma va trezi sambata dimineata cand eu de obicei mai dorm si ea sta cu Ovi."Si gata discutia,punct." noapte buna,am plecat la culcare. Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Somleac
Clau te inteleg perfect. Nici macar nu pot sa te consolez ca si eu fac urat la faze din astea. Numai perspectiva de a intra la regim de austeritate imi aduce doi pitici antipatici pe creier care incearca si aproape reusesc sa ma convinga ca sfarsitul lumii e "maine ".[q]Mie spre deosebire de tine nu-mi plac banii. Nu reusesc sa-i tin asupra mea decat foarte putin timp.Pupici lui Raul. El nu mai scoate nici o perla? Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Miha, istorioara ta e super faina [cool] Sa ma intelegi...imi plac banii dar nu sa-i pastrez [:D] ci sa-i cheltui [pk] Raul spune multe si nevrute, perlute in fiecare zi, dar dat fiind stilul meu de a povesti n-ati intelege mare lucru [:D] Carmen, si noi avem bani suficienti in general dar acum am avut multe cheltuieli care ne-au cam dat peste cap stilul de viata [alcool] Eu crede-ma m-am obisnuit sa nu fie Clau vesnic in ttzeasta mea. La inceput faceam si eu gargara dar acum cand e acasa parca n-avem loc unu de altu [alcool] Gabi, noroc cu tine ca altfel n-as fi stiut ca au dat drumu la caldura...si aici facand legatura cu istorioara lui Miha, aseara desi aveam barbat acasa EU am aerisit caloriferele ca dansu e vesnic ocupat cu cate ceva [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...