Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

2 straini intr-o casnicie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca solutia ar putea veni daca v-ati muta singuri...sa simtiti din nou ca sunteti o familie...Poate ar trebui sa insisti mai mult pe acest aspect...bineinteles daca simti ca mai vrei sa fiti o familie!!![flo][pup] are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pune piciorul in prag. Intreaba-l daca crede cu adevarat ca fetitei voastre ii va fii mai bine intr-o casa cu alte 6 persoane intr-un continuu scandal. Intreaba-l daca vrea ca fetita sa considere alcoolul si scandalurile ca normalitate. Propunei sa va mutati doar voi trei intr-un apartament macar pe o perioada determinata ca sa vedeti cum va simtiti. Poate in lumina unor argumente legate de fetita isi va reconsidera pozitia. Madalina mami de [bebic] Isabella Andreea http://www.picasaweb.com/bogdanmabo http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, vezi tu, daca nu era si copilul, foarte usor te urcai in ce tren voiai si plecai oriunde.Asa insa, situatia e alta.Oricum, asa cum spun si fetele, ia-l la o discutie serioasa si scutura-l putin.E drept, sunt slabe sansele sa isi revina atat de repede. Daca nu si nu, el cu mama si cu fratele si cu cine mai vrea, tu frumos stai unde esti. Si cum adik, el nu e obisnuit cu linistea? Pai asa cum tu trebuia sa stai cu el la mama ptr ca asa voia el,si sa suporti cate in luna si in stele, arata-i ca lucrurile se mai si schimba.Sa mai suporte si el linistea, care, dupa cate se vede, ii displace total.Pupici si sa auzim de bine [flo]Moni_28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atatea propuneri am facut dar nu cred ca vreuna a avut un anume efect. Desi ma doare mai fac un pas disperat pentru a-mi salva casnicia si viata de familie: pun piciorul in prag si il pun sa aleaga, ori noi, ori ai lui. Facem niste eforturi uriase de a ne muta separat, daca el nu doreste sa stea cu ai mei sau in acelasi oras cu ai mei, OK, i-am propus sa aleaga unde vrea sa ne mutam, in afara de localitatea in care stau ai lui si acolo ne ducem si ne cautam rostul. Daca nici asa nu e bine atunci nu merita sa imi nenorocesc viata deoarece nu voi avea castig de cauza fata de ai lui, Multumesc de sprijin[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff, ludmmyla, trebuie sa te tii tare pe pozitii[pup]...e de la sine inteles ca v-ar fi mai bine daca ati sta singuri.Asa e cu unii sotzi, n-au cordonul ombilical taiat nici dupa ce se casatoresc... ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat sa suni la ai lui ? Sa vorbesti cu ei, sa le spui ce ai pe suflet si sa-i "rogi" sa-ti lase sotul in pace pentru ca acum are o noua familie iar ei nu mai sunt pe locul intai ? Incearca sa vorbesti cu ei calm si frumos, daca nu se poate ridica tonul si explicale ca tu vrei sa ramai cu sotul tau acolo si nu la ei si daca nu inceteaza o sa il ia inapoi pe sot dar cu jumatate de salariu deoarece jumatate va reveni copilului. Poate ii atingi acolo unde ii doare mai tare la bani. Nu ai ce pierde, incerci. [flo] Mamica de print Raul Mihail "http://s64.photobucket.com/albums/h183/alexadra26/"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexadra
Ai incercat sa suni la ai lui ? Sa vorbesti cu ei, sa le spui ce ai pe suflet si sa-i "rogi" sa-ti lase sotul in pace pentru ca acum are o noua familie iar ei nu mai sunt pe locul intai ? Incearca sa vorbesti cu ei calm si frumos, daca nu se poate ridica tonul si explicale ca tu vrei sa ramai cu sotul tau acolo si nu la ei si daca nu inceteaza o sa il ia inapoi pe sot dar cu jumatate de salariu deoarece jumatate va reveni copilului. Poate ii atingi acolo unde ii doare mai tare la bani. Nu ai ce pierde, incerci. [flo] Mamica de print Raul Mihail "http://s64.photobucket.com/albums/h183/alexadra26/"
Buna idee! Dar m-as mira sa fie intelegatori si sa-l lase in pace... Si pe mine ma intriga sotul tau: probabil se obisnuise atat de mult cu scandalurile, incat aici la ai tai le duce dorul... Chiar nu-l inteleg: in loc sa accepte propunerile tale (care nu-s deloc rele), el se incapataneaza spre ce-i mai rau pt copil cat si pentru viata voastra de cuplu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu rezolvi nimic daca-l pui sa aleaga intre tine si ei, pt. ca ai lui sunt ai lui, nu el a ales sa se nasca in familia aia si sa primeasca educatia asta. Orice ai face si oricate conditii ai pune, parintii lui raman tot parintii lui deci ceea ce trebuie tu sa faci este sa-l determini sa stabileasca niste prioritati (sotia si comilu' sau mamitzica si fratelo). Probabil nici lui nu-i place viata pe care o duce, dar daca vrei sa mai lupti pt. casnicia voastra, daca tu simti ca relatia voastra mai poate functiona, nu-l pune sa faca alegeri, pt. ca iata, nu le poate face sau cine stie, te alege acum pe tine si peste 5 ani o sa regrete si deci prelungesti boala. Ramai ferma acum, nu te intoarce la ai lui si adu-i la cunostinta care-ti sunt limitele (desi cred ca ai facut-o deja)incearca sa nu-i mai reprosezi nimic si sa te interesezi strict de voi trei( stiu cat e de greu), lasa-l doar pe el sa lupte cu ai lui,lasa-l sa creasca si sa se maturizeze si cine stie, poate o sa se sature intr-o zi de gura lor si-o sa realizeze ca tu nu esti asa cum zic ei, lasa-l sa-si dea singur seama ca parintii lui ii destrama casnicia.daca insa nu este capabil sa gestioneze o astfel de situatia, apai abia dupa asta merita sa te gandesti la divort.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...