Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (38)


Recommended Posts

Vicky ai vazut filmul Hachiko Monogatari?Termini baxul de servetzele [ups].Daca il doresti ti-l pot trimite pe mess cu traducere in limba romana cu tot.Pe mine m-a impresionat faptul ca a fost real si cred ca e de admirat la maxim un caine care isi asteapt stapanul 10 ani [:(]. Magda [ispita] si [zana] Bianca 9 anisori http://community.webshots.com/user/danut1965 www.akitainu.ro - canisa Kiryoku Go
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Racushoare dragi ( Mire ma ajuti? ) Am citit tot. Nu va iau in parte pe fiecare pt. ca nu-mi ajunge timpul ( trebuie sa merg intr-o ora la munca ). Hai sa va scriu putin din povestea promisa [:D] So... starea civila am facut-o aici. Aveam emotii, ba spuneam : vreau acasa, nu vreau sa ma marit [:D]. In 15 min. s-a terminat totul [:D] In Ro. mi-am dorit foarte mult cununia religioasa. Preotul ii spune mamei mele ca ginerele ei are nevoie de certificat de nastere si copia de la biserica unde a fost botezat ( dovada ca e catolic). Ajunsi acasa, ne spune mama ca vineri dimineata la ora 6 trebuie sa fim la preot la spovedanie. Ii spun neamtzului, asta se uita crucis la mine: ce ai fato? ce preot? Pai stiu eu romaneste? Oooopsss.... mama ce fac eu cu ginerele tau acum ? Ne trezim dimineata si mergem la biserica. Asteptam, asteptam, asteptam....al meu se uita nervos la mine. Se face ora 7, neamtzul nu mai are rabdare, la 7:30 imi spune: eu ma duc afara sa fumez o tigara. nu stiu de ce-a trebuit sa ma trezesc si stau aici. Intr-un final ma cheama preotul la spovedit. Buunn, imi spune: acum trimite-l inauntru pe sotul tau. Eu: pai...si ce faceti cu el? el nu intelege romaneste. Preotul: cheama-l. sa-mi povesteasca el ceva Eu: ce sa povesteasca? intelegeti germana? El: nu fata mea. dar o scoatem la capat cumva. sa-mi spuna cum e acolo la biserica bla bla bla Eu: pai daca nu intelegeti germana? N-as putea sta aici si sa va traduc? El: nu fata mea, trebuie sa fim doar noi doi. OK zic in gandul meu. Ies si-i spun soatzei: ok, trebuie sa mergi inauntru. El: si ce sa fac acolo? Eu: sa-i povestesti ceva preotului? El: intelege germana? Eu: nu [:D] El: si atunci? Eu: du_te inauntru . Dupa cateva minute iese si-l intreb: ce s-a intamplat? ce-ai facut? El: pai mi-a facut semn sa ma pun in genunchi. Mi-a aruncat o patura in cap [:D][:D][:D] Eu: si???? El: i-am dat rezultatele din Bundesliga si i-am spus ca la Campionatul Mondial exact cand noi facem petrecerea joaca Germania impotriva Portugaliei si sper sa castigam locul 3 [:)][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Ajunsi acasa pe la ora 8:30 intreaba mama : cafea? La care neamtzul: ai tuica? [:D] Cununia religioasa a fost un chin pt al meu. Nu intelegea nimic. Se tot uita cand la mine , cand la nasi. Dar am reusit pana la urma si acum radem de fiecare data cand ne amintim de cununia religioasa. Cam asta e povestea . Acum trebuie sa va spun ceva. Mire. stie. [:D] Am facut testul si ...da..e cu bucurie. Acum eu ma simt tare aiurea. Nu stiu, e o stare ciudata.soatza nu stie inca. O sa-i spun diseara cand ajung acasa, sau ii trimit un sms in cateva minute [:D] Saptamana viitoare merg la gine si sper ca totul sa fie bine pana la capat. Cam atat. Astea-s noutatile. M-am lungit cat o placinta. Va pup pe toate. Revin zilele urmatoare si va iau pe toate la rand [:D] [pup] Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, sa inteleg ca si tu[gravi]? WOW! Felicitari, asta e motiv de[cheers][bis]! Sa ne povestesti si reactia consortului[:D]. E mai frumos sa-i spui "face to face", decat prin SMS. Parol[:D]! Oricum, faina povestea! Am ras cu lacrimi! Ce-oi cauta eu baba Dochia printre tinere si[gravi]? [ups]... stie cineva un site pentru babute ca mine[:-/]? Am[fuga]de-aici. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, am vazut filmul mai demult. Acum nu as mai rezista[:(] Dar daca poti sa mi-l trimiti, pentru fiul meu cel mare, iti trimit pe PM adresa mea de mail. Multumesc tare mult. Missy, incepe licitatia! Eu vreau aripioarele[pofta]. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIKI, draga de tine. nu stiu de ce asteptam eu ca povestea asta hazlie sa se termine cu [gravi] Felicitari, sa fie intr-un ceas bun, un bebe-juma-neamt sanataos, voios, frumos si premiant. creste numarul gravidoaselor pe aici, zau asa Vicky, sa nu te puna mama zmeului sa fugi de-aici. ce conteaza varsta din buletin, mintea sa fie fresh, si a ta e! Mire, cam taci azi ... Cris, Geo, Carmen - pe unde umblati Niste cornuri calde [papica], proaspete, astept in vizita pe cea mai buna prietena a mea din liceu, ne despart vreo 70 km (nici nu-s multi as zice eu, dar scuze se gasesc), si ne vedem o data pe an, in cel mai bun caz. asa ca va pupez pana cine stie cand, ca ma bag la povesti alunecoase cu ea, caci doamne cate s-or adunat de spus www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missy, Mire are musafiri[:D]! De-aia nu ne baga in seama. Si, sincera sa fiu, la ora asta si mintea fresh imi lipseste, sunt [alcool]. Dimineata eram asa de la vreme, acum am baut sampanie. Uite-asa, fara motiv anume[^]. Eh, m-am gandit la voi toate, mai ales la Miki, ca ea chiar are motiv de sarbatoare[:D]. Si de-acum incolo o sa bem noi sampanie si ea suc... 9 luni de-acum incolo chefuim! Sigur chestia asta cu gravidoase nu e boala molipsitoare[:-/]. Ca prea s-au molipsit multe fete? Sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatoase si sa aveti [bibe] sanatosi si mancaciosi, fara colici (Giani stie!). [pup][pup] Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missy, aici sunt!!! Am simtit mirosul de cornuri[pofta][pofta][pofta]!!!! Sunt cam pleostita de la vreme... Miki, felicitari!!! Wowwwww!!! [cool]Ce ma bucur!!![cheers] Cred ca e molipsitoare chestia cu gravidenia, asa cum zice Vicky...[pup][:D] Sarcina usoara, fara greturi si un bebe sanatos , cuminte si mancacios!!![pup] Vicky, cum adica sa ne parasesti??? Pai ce ne-am face noi fara tine???Cine ne-ar mai servi cafelutza de dimineata si cine ne-ar mai scrie retete si cine ne-ar mai sustine cand avem probleme???[pup] Oare Mire o fi scapata de musafiri??? Eu am un somn in mine si mai e si vremea asta asa ciudata[pic]!!!... [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 24+ ,cu [baietel]Mihai Daniel " Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki felicitari!!!![pup][cool][flo] Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate, o sarcina cat mai usoara si un bebic sanatos!! Se maresc randurile burticutelor[cool]...imi place![pup] Mirela inca n-am apucat sa fac nici o poza cu burtica, dar promit ca de indata ce apuc, o afisez si pe aici[;)] [red]Cris/red] si eu crezusem ca am scapat de greturi...ce-i drept prea multe nu am avut lunile astea. Cu David mi-a fost chiar rau pana la 4 luni...am vomat mult, mi se facea rau...nasol, acum chiar e bine![cool] Cred ca si vremea asta ma influenteaza. Aseara m-am culcat cu o durere de cap ingrozitoare. Astazi la servici m-a luat din nou.[bang] M-am calmat imediat ce a plouat...deci presiunea atmosferica era buba. Va pupic dulce![pup] Ami, mamica lui David (6 ani si 8 luni) si [gravi]13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit, Miki ne-a povestit cum a fost la cununie...te iertam, c-ati fost haiosi (dupa cele povestite) si ca povestea e cu happy-end: [bis][bis] felicitari pentru sarcina, sa fie intr-un ceas bun si sa aveti un bebe sanatos! E mi-nu-nat sa fii mama, te vei convinge! [il] Missy, io vreau pulpa, mai e? sau a cerut-o altcineva? [:D] Vreau si-un corn...cu ce le-ai umplut? Cristina, iti pun o felie deoparte, special penru tine si bebe, [pup]. Vicky, ce varsta ai, mama? Esti mai batrana decat mine? [:D] io implinesc 34, tu? va pup pe toate, noapte buna!
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [cavaler]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...