Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (38)


Recommended Posts

Vicky, imi pare rau!!! Mie mi se pare crud , uneori ,sa pedepsesti copiii doar ca stau cu gandul la joaca ; de - aia sunt copii, sa se joace...[bonjovi] Daca nu se joaca acum cand sa se mai joace la 30 de ani??? [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 25+ ,cu [baietel]Mihai Daniel " Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stiu, Cris, dar trebuie determinat cumva sa se concentreze la ce are de facut[:(]. Are timp si de joaca, daca termina in timp optim lectiile, dar e incapatanat, daca el nu vrea, nu vrea si pace[bang]. Si cum eu nu sunt in stare sa-l pedepsesc, e normal sa stie de frica cuiva. Bine, acuma nu te gandi ca-l bate, ca-l pune la colt sau mai stiu eu ce[:0], ca as sari la gatul oricui ar ridica macar vocea la Dani, daramite sa dea in el! Pedepse de genul: nu primeste jucaria pe care o doreste, nu iese in parc la joaca in ziua aia sau nu are voie la calculator, sau ca nu am voie sa merg sa-l iau eu cu rolele. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS A INVIAT ![paste] Imi cer scuze pentru absenta, insa am fost ocupata, apoi nu prea am avut chef de povestit, o stare ciudata,[xx(] mai e si situatia de acasa care uneori ma streseaza....[alcool][hot] Pai sa va povestesc...[:D] In Vinerea Mare am primit dn partea firmei cadou de Paste o cutie de bomboane Merci, asta in timp ce expatii au primit cosuri de Paste...[}:)]No comment!Insa dupa ce le-am impartit(a se citi eu)asistenta Directorului s-a gandit ca e mai interesant sa le donam unui orfelinat, deci am ramas si fara cutia de bomboane[:(!], ca prima nu a existat[bang]. Foarte frumos[toanerele, ca sa nu mai zic ca am plecat la 17.30 de la firma.[zz] Eram foarte obosita cand am ajuns acasa asa ca m-am apucat abia a doua zi de facut mancarea[papica], ouale erau vopsite de Joi,macar atat!Si facui ciorbita radauteana, friptura de pui la cuptor stropita cu vin, trebuia sa fie bere, drob, pasca, chec pentru ca am primit cozonac de acasa si oricum nu ma prea dau in vant dupa el, ciupercute cu maioneza si usturoi si uite asa se facu ora 9 seara.(Sper ca nu am facut [pofta] [gravi][:)]) Nu mai zic ca intre timp a trebuit sa mai am grija si de Sofia, insa bunica s-a dovedit a fi utila acum. Iar la ora 9 eu nu facusem dus[baie],[greutati] eram foarte obosita,[mariaj] aveam rufe de calcat, nu stersesem praful, bucataria arata ca dupa Hiroshima[asia], iar eu nu vroiam decat sa ma odihnesc putin.[nani][nani][nani] mai mult! Sofia nu a adormit pana la miezul noptii ca doar astepta Invierea, [copil]iar pregatirea lui tati era mai interesanta decat somnul, iar eu dupa ce a plecat lumea am adormit instantaneu langa ea. [nani]M-am trezit la 1.00 incapabila sa ma dau jos din pat [^]sa ma duc sa iua lumina, asa ca am asteptat pana dimineata la 4. Am revenit in lumea viselor pana la 3, am facut ordine[vase] [curat]iar la 4 cand a venit lumea eram cu clabuc pe mine[dus].Am ciocnit un ou si am mancat putina pasca iar apoi somn de voie, insa intai am alimentat-o pe Sofia in somn ca sa nu dea trezirea la 6.00.[patut] A binevoit sa se trezeasca la 8.00. Oricum tot buimaci eram. [alcool] Am plecat o fuga pana la Buzau, si ne-am intors in aceeasi zi ca marti eu mergeam la serviciu si nici nu e prea mult loc de dormit...la cat de zombi eram trebuia sa recuperez cumva. Marti si miercuri am tras tare la serviciu, eram cheauna dupa doua zile, insa mi-am indeplinit obiectivul. Tati a venit miercuri cu Sofia la serviciu, insa eram atat de ocupata incat i-am trimis in parc sa ma astepte, iar Sofia a reusit performanta sa isi juleasca buzita! [q]I-a trecut in doua zile, iar de la departare parea data cu ruj[:X]. Vineri, ne hotaram sa mergem la iarba verde cu tot batalionul dupa noi, spre disperarea mea,[poc] si in avantul nostru muncitoresc [auto]ajungem la Azuga, desi destinatia initiala a fost Sinaia. Insa cum nu am gasit un coltisor de iarba verde in Sinaia, am mers mai departe. Pe cat de cald era cand am plecat din Bucuresti, pe atat de frig era la Sinaia si mai era si innorat[pic].A si plouat, insa a fost frumos. Imi pare rau ca nu am mai reusit sa vizitam si Pelesul insa ne-am propus ca data viitoare sa ne ducem special pentru asta. Probabil ca va fi pe 29 iunie.Sper... [:D] Sofia a reactionat destul de bine la drum, desi la un moment dat a inceput sa se plictiseasca si sa dea semne vadite de oboseala. Mai nou danseaza pe muzica populara[cool], spune TACI,[^] cand nu vrea sa te auda, numara de la 1 la 10 dupa noi, bineinteles: [:D] 1-unu 2-doii 3-tei 4-patu 5-cinti 6-sasi 7-sapti 8-op sau opt 9-noua 10-zeci A inceput sa repete foarte multe cuvinte dupa noi, stalcite dar le repeta, este foarte incantata de ouale vopsite si macar asa le mananca fierte, toate animalutele au devenit "pisea",[pis] de ce nu stiu, cutu e "tuti" si face "am", si a fost cam pleostita ca nu am putut iesi afara cu vremea asta capricioasa, insa am pacalit-o cu v-ati ascunselea. ieri ultima boacana pe care a facut-o, a fost sa sa imparfumeze cu scortisoara. Era plina de scortisoara pe fata, manute, hainute si am intrat in baie rapid cu ea; insa aici alta poveste ca a inceput sa planga si sa planga parca ziceai ca ii faci altceva. S-a linistit in cele din urma, insa nu pot sa imi dau seama de ce nu vre a sa mai stea la baita. Am zis ca ii voi lua o stropitoare poate o va amuza, ca nu stiu ce sa mai fac!Si suntem si in perioada de plina explozie dentara. Ultima mea achizitie am reusit sa imi iau geanta [olala]pe care mi-a platit-o soacra si i-am asorta si un portofel foarte dragut[^]. Acum trebuie sa imi iau si pantofii ca geanta este rosu inchis, iar captuseala este cu floricele. Deci o sa zburd pe dealuri de cel putin 10 ori pe zi![bis] Am citit din urma asa ca : Miki, te felicit din toata inima [bis]si sa dea Dumnezeu sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos! Foarte haioasa povestea cu casatoria![:D] Vicki, iti fur reteta de cartofi la cuptor! Fara suparare! [pofta][:D] Mephala, vreau si eu reteta de tiramisu! Pleeeese....!!!![:D] Cristina, sarcina usoara in continuare! [pup] July, pupici [pup]Lianei! Missy , poate ma apuc si eu de limonada, ca trebuie...[:I] Mire, poat vrei niste fuste la mine[:D] ca nici pe mine na ma mai incap![:I]insa mi-am luat una acum de Paste si e larga asa cum imi place mie. [olala] Giani, pupici[pup] pentru Andrei! Annes, [pup] Va [pup] pe toate si iertati-ma ca m-am intins cat o zi de post, ca tot a trecut! Daca mai am noutati, poate mai revin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tot ne chinuim cu kk-rea, nu facem si punct. Viky, [pup] era unul special ,acolo trebuia sa pun o virgula, zicveam ca sora e mai mare , dar nu foarte mare cum crede ea, adica nu esti baba, na da sunt convinsa ca ai inteles ,numai ca asa sunteti voi surorile mai mari , faceti misto de surorule mici.hai te [pup] Cristina , [pup] Restul nenominalizate , va rog io nu va suparati ca nu mai am timpul necesar sa va scriu in parte , dar voi sa stiti ca toate imi sunteti dragi si as vrea sa ma intelegeti asa ca va [pup] si va salut
Giani ..[mamica] Mamica de ANDREI [copil] ,.... [url="http://community.webshots.com/album/563107702rWFLsK?vhost=community&start=28"]andreiul meu[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=5bc6f5660d90bedd8e8485&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] Andrei=minunea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina , eu as vrea sa stau acasa cu cupilu non stop , dar din pacate nu ne permitem financiar, asa ca in iulie -august ma voi intoarce la sv , in conditiile in care gasesc bona corespunzatoare. Vicky, mie mi se pare corect cum procedezi, trebuie invatat sa pretuiasca timpul Geo[pup], Mire[pup], Ane[pup] Mephala[pup], july[pup] miki[pup] missy[pup] , si pe restul [pup], na c-am facut-o
Giani ..[mamica] Mamica de ANDREI [copil] ,.... [url="http://community.webshots.com/album/563107702rWFLsK?vhost=community&start=28"]andreiul meu[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=5bc6f5660d90bedd8e8485&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] Andrei=minunea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] fetele. Cris ma pregatesc pentru sparsitul luni mai cand pe 28 mai voi pleca din nou in vacanta in Grecia - Corfu.Abea astept uraaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Pana atunci bag munca la greu. Apropo unde ai fost in Grecia ? In ce insula ,ca am uitat. Anul trecut am vazut Grecia de 2 ori .O data in Corfu Si a doua oara in Thassos. De azi in 2 saptamani am pus codaul pe spinare si ma intorc pe 5 iunie[nl][nl][nl]. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giani, pricepui eu despre ce era vorba, dar am vrut sa fiu sigura[;)]. Geo, dulce foc Sofia! Sa stapanesti sanatoasa gentuta! Azi mi-am luat si eu una, cu tot cu o revista, e bej, de panza si maaare - numai buna sa incapa tot ce cara de obicei o femeie in geanta[:D]! Portofel bej aveam deja, primit de 8 martie de la suriorul meu[:)]. Canne, spor la treburi si vacanta placuta in Grecia. [pup][pup] Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Vicky, ti-ai cumparat o revista ce avea cadou o poseta, sau cum? [:D] Georox, mi-a placut povestirea ta, s-o faci mai des! Sa stapanesti sanatoasa poseta si tot ce vrei sa-ti mai cumperi. Miki, te asteptam cu vesti, bune, desigur. Mirela, cum e azi la munci? Ai o zi mai lejera? Cristina, ce harnicutza ai fost ieri! Cred ca azi te rasfeti c-o pauza! Annes, te invidiez! [^],vei avea o super vacanta! ma duc sa-l adorm pe cel mic, poate atipesc si eu putin. va pup pe toate si sper sa revin mai pe seara.
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [copil]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ai ghicit[:D]. M-a acostat nenea cu ziarele de dimineata (ma cunoaste[;)] si m-a intrebat daca nu vreau si eu... si am vrut! Pai unde mai gasesc geanta la pret de revista (sau invers[:-/]). Cert e ca mi-a placut si am luat-o[^]. Atipeala placuta. As dormi si eu, dar mi-s la scarbici[xx(]. Mire, am apucat sa te chatuiesc, dar m-a intrerupt cineva si n-am apucat sa termin ce aveam de zis[:(]. Mai vorbim noi... Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] chefless azi. am citit din urma, mai ales povestea lui GEO. n-am chef de nimic, nici de vorba, nici de somn, de nimic. poate din cauza ca n-am sot pana vineri. cand e pe acasa deseori ma enerveaza, cand lipseste nu-mi place. rau cu rau dar mai rau fara rau - cam asa ceva-i de capul meu acum. va las, ma intorc la ale mele fete. haos mare la mine in casa din cauza de lipsa asta de chef. poate maine sunt mai activa si strang jucarii si haine imprstiate azi. pupici la toate, fara nominalizari http://community.webshots.com/user/misica7
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...