Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (38)


Recommended Posts

Mire, multam fain de oferta de fuste, dar eu vreau sa slabesc sa intru in ale mele[q]! Net-ul tau cred ca vrea sa te scoata din casa, de aia merge cu noduri (intreruperi[:D]). Referitor la intalnire, nu-s ce sa zic, te superi dak o lasam pe sapt. viitoare? Ca eu sunt in concediu, kupilu' in vacanta, si si-a luat si consortul liber sa stea cu noi. Parca nu-mi vine sa plec si sa-i las singuri. Nu ca n-ar sta cuminti, dar rar suntem toti acasa. De sapt. viitoare Dani merge iar la after, si am timp sa-mi fac de cap. E O.K.? Cris, de cartofi la cuptor ma intrebai? Pai sa te luminez cum fac eu[:D]. Se ia o tava mai adanca sau o cratita, se curata cativa cartofi, se taie in 4 sau in 6 (depinde de marime), se arunca peste ei ulei, delikat, piper si apa cat sa-i acopere si se dau la cuptor. Cand sunt aproape gata, eu arunc peste ei si usturoi pisat cu putina apa (ca un mujdei). Mai poti pune vin... Cartofii de azi i-am aruncat peste friptura (era de porc si cam "talpa"[:D]) cu sos de vin. Nu spun cum au iesit, ca ma bat toate racusoarele, [gravi] sau nu[;)]. Gustosi, in orice caz. Acum am papat de pranz si merg sa caut ceva desert prin frigider (e plin cu ciocolata in diverse forme si culori de la iepure la ou) asa e cand ai de unde alege... nu stii pe ce sa pui mana...[:D] Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare, Am dormit foarte bine [:D]. Am multe treburi de rezolvat. L-am prins pe soatza liber si acum trebuiesc toate puse la punct. Dimineatza am umblat cu acte, mi-am cumparat bilet de avion [:D] ( vin acasa in august)si am fost iar cu Misterul la medic. Prietena mea se muta azi si vine mai tarziu sa-si ia hainele ramase aici, asa c-a trebuit sa le fac pachet[:D]. Am mai facut niste plati online ( comenzi facute dar uitate,sa le platesc [:D] ), am terminat o tura de haine de calcat. Acum dispar iar , dar revin mai tarziu. [pup] pe toate Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai vin din gradina. de ce spun asta. in viata mea n-am gasit un trifou cu 4 foi, pana acum 2 saptamani cand am vazut unul din mers in curte la gradinita, l-am luat binenteles. acum ma plimbam cu maia in gradina, vad din mers al 2-lea trifoi cu 4 foi din viata mea, ma aplec, il iau, in apropiere vad unul cu 5 foi. zic: iluzie optica, il prind, il iau, si DA, e cu 5. [bis] Cam absentez eu de pe aici in ultimul timp, am scuza: mult de lucur, nici pastile nu le-am pregatit cum mi-ar fi placut mie, dar au trecut cu bine, Referitor la povestea cu alexia: dupa 6 zile de chinuri cu genunchi umflat, sambata ne-am infintat la spital, si in cele din urma am ajuns la ce speram sa nu se ajunga: bisturiu. o incizie mica, a curs un lichid alb, nu e puroi, deci nici furuncul, ci zicea doctorul de la o intepatura de ceva a facut alergie si s-a facut o punga care nu avea cap si coada, deci nu avea pe unde sa iasa si creste sub piele. bine ca a scapat cu bine, si plans putin, ca eu una cred ca lesinam sa-mi fi facut mie asa ceva (eu nu m-am uitat, n-am putere, doar tati a analizat fiecare miscare a doctorului). Ce n-am putut intelege eu, poate ma lamureste CRIS: de ce i-a dat injectie cu insulina local? functioneaza ca anestezic? ca mi-a fost jena sa mai intreb si asta pe langa zecile de intrebari pe care i le-am pus doctorului. va pup www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am intors. nu am avut stare de spirit pt cumparaturi....dar mi-am cumparat 2 tricouri. viki, nu ma supar..stai linistita. insa de saptamana viitoare incep eu munca si mai devreme de 18.30 n-am sa pot scapa..dar las...vedem noi cum om face. sunt prin zona...cam buimaca...ametita...oricum...fff liber orasul. se circula bine. om vedea de maine [bang] MirelaV [paste] pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Si Hristos a inviat! Ce de veselie detectez eu pe aici! Bravo dragele mele, asa va vreau! Vicki, ma bucur ca sunteti toti bine si pupam nasucul lui Dani! Uite de aia mi-e frica mie sa conduc! Ca eu, la viteza mea supersonica de 30 la ora nu am pe cine sa fac farame, da vine un zmucit(a se citi gen consortul meu), care sta in popoul tau si te preseaza si se gandeste sa te depaseasca exact cand din fata mai vin vreo 3 zmuciti! O prietena de-a mea, cand m-am apucat sa conduc imi spune: cea mai sigura metoda e: dai prioritate la toata lumea fie ca ai sau nu ai! Mire, stii ca eu sunt de acord cu tine. Nici eu n-as fi putut sta acasa 2 ani, dar cred ca era bine daca stateam macar 1 an. E oboseala tare multa si cu servici si cu bebe asa mic. Sa va povestesc ce minune a facut moaca mea aseara si am pierdut-o. Liana e la mama. Si ma suna mama razand in hohote. Venise tata cu mandra din bucatarie. Mandra mea colectionase de pe masa o bucata zdravana de mamaliga si cu amandoua manutele o ducea la gurita si musca cu spor de ziceai ca papa cine stie ce delicatesa. Si era asa de fericita ca ai mei erau pe jos de ras! Anne, nu esti singura pe baricade la munca! Si eu tot la munca! Mephala, zau ca esti eroina! De 4 ani acasa?????????/ Eu o luam pe aratura pana acum! Cris, pupam burtica! Miki, vin si io cu sor-mea la Koln! Va pup pe toate de la cap la coada si de la coada la cap! http://good-times.webshots.com/album/561711735SdmjTm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Va las cafelutza pregatita si suc de portocale!!![cit] Vicky, cred ca sunt deliciosi cartofii la cuptor!!! Azi fac si eu, ca mi-ai facut pofta!!![pofta] [papica] Missy, [pup] Alexiei. Nu cred ca i-a facut injectie cu insulina, ci cu xilina, xilina fiind un anestezic local. Si zici ca ai trifoi cu 4 si 5 foi???!!! Super!!! Miki, ce harnicuta!!! Mire, ce program ai azi??? Iulia, haioasa faza cu Liana si mamaligitza!!![olala]Cred ca e tare scumpa Liana!!! Iulia83, gravidutza noastra pe unde o umbla?? Amalia, [pup] pe burtica. Annes, cum mai merge treaba la serviciu??? Geo, pe unde umblii?? Carmen, mai ploua la Iasi?? Aici e un soare azi...[pk] Sper ca nu am omis nicio racusoara!!!Pupici tuturor [pup]. Eu azi am chef de treaba, am asa o energie in mine...[:D] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 24+ ,cu [baietel]Mihai Daniel " Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata cris, nu-ti trece cheful ala de treaba? eu azi ma vad cu prietena mea la cafea (cica in 20min ne vedem..si eu dorm pe mine) si apoi nu mai stiu. n-am planuri marete. iulia, pai sor'ta e la koln (asa radeam cu miki)..asa k vino singurica si ne intoarcem amandoua [:D] aualeu gata k ma gaseste in pijamale. nu k ar fi prima data darrrr.. revin MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mire, ba mi-a trecut cheful...vroaim sa ies in gradina sa mai am grija de floricele, dar mi-a interzis husband-ul sa fac efort...[bang][bang] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 24+ ,cu [baietel]Mihai Daniel " Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Buna cafea, Cris[:D]! Spor la facut cartofi, o sa va placa. Eu m-am trezit pe la 9, am pus [spala], acum dau o [fuga] sa [rufe]. Mai trebuie sa spal pe jos [curat]in bucatarie si pe holuri, unde avem gresie... Mire, reusim noi sa ne vedem, vin si te iau de la servici daca e nevoie[;)]! Si zi-mi si mie, asa, sa nu ne auda toata lumea... sunt frumoase fustele alea? [:D] July, o inteleg pe Liana si i dau dreptate, si eu sunt mare amatoare de mamaliga, iar Dani la fel! [pup][grup]de racusoare! Am fugit la rufe! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat. Cristina, ce draguta esti tu ca vrei sa ne raspunzi fiecareia in parte. [flo] Ma simt si io bagata in seama, [:D]. La Iasi e innorat, destul de urat. Si noi avem muuulta treaba. Tu cum te simti? Mi-amintesc ca, la a doua sarcina am dat cu aspiratorul, peretii cu var si am frecat covoarele cu biocarpet pana pe ultima suta de metri. Vicky, spor la treburi, vad ca aveti si voi destule. Missy, bine c-ati scos-o la capat cu Alexia.
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [cavaler]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...