Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

taticii iresponsabili...


Recommended Posts

Ramonica, subscriu si eu.Ba chiar exista si variante mai complexe: este o relatie de cativa ani, se ajunge la pregatirile de nunta si inainte cu 2 luni de a avea loc nunta,apare sarcina.Dupa 3 zile de la aflarea vestii el isi face bagajele si pleaca, amenintand-o ca daca il da in judecata va regreta toata viata.Nu se multumeste cu atat si ii mai face si reclamatie penala la politie in speranta ca din cauza stresului va pierde sarcina care era cu probleme.Nefondata, dar reclamatia la politie trebuie anchetata si ancheta dureaza pe toata perioada sarcinii.Cu toate astea, ea, dupa ce naste il suna si il roaga sa isi recunoasca copilul, spunandu-i ca ii va semna un act la notar prin care renunta la pensie alimentara si la toate drepturile, numai sa nu fie trecut copilul in certificat fara tata, iar el refuza categoric.Dupa 2 ani de la despartire apare si el, spunand ca datorita lui e copilul atat de reusit si ii cere bani pentru celula donata[bang]. Crede-ma,Bryama, povestea e reala, iar el e un individ despre care vorbea toata lumea foarte frumos.E un caz, nu se poate generaliza, dar cred ca in astfel de situatii e bine sa ai cat mai multe informatii din toate partile. De aceea gandeste-te bine daca il implici pe " tatic" ,sau nu, in viata copilului.Nu stii niciodata ce atitudine va avea pe viitor, poate fi mai bine, dar poate fi si rau, si pe langa tine mai sufera si copilul.E foarte important acest aspect.Cum spunea si Alex, dar eu am o alta formulare: faptul ca donezi o celula pentru conceperea unui copil nu te face nici mama, nici tata. Felicitari pentru decizia de a tine copilul.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

genul ala de barbat l-am eu langa mine. Pe la luna saptea de sarcina a facut o chestie pe care eu nu am sa o uit niciodata. a vrut sa-mi sara in pat pe sub plapuma de la picioare inspre perna.... nu stiu daca se intzelege. A ridicat de plapuma si a venit cam cum face acum cu fica-mea ca zice ca o "mananca" si tabara pe ea pe sub plapuma. Whatever. Si cum a facut el ca a ajuns in dreptul burtzii care de acum era imensa. Cand am ridicat plapuma am surprins pe fatza lui un miliard de feluri de a te simtzi dezgustat, toate pe fatza lui. L-am intrebat ce are si mi-a spus ca-l sperie ideea ca vom avea copil. Vrand sa vad ce e in capul lui (proasta inspiratzie) l-am descusut. Era prima oara cand spunea ce are pe suflet: "pana acum m-a incantat ideea ca vom avea copil, dar acum ca el devine realitate (era realitate de 7 luni, tzine cont) parca ma sperie ideea, parca nu sunt pregatit sa fiu tata". Ce zici ca avea momente cand spunea ca nu are loc in casa de mine si de fica noastra, sau ca el nu-shi face program in functzie de copilul "meu". Crede-ma ca i-ash fi sucit gatul ca la gaina, si-l consideram cea mai nenorocita fiintza de pe pamant. Eu spre deosebire de bryama m-am incapatzanat sa-l fac sa ratzioneze. Nu doresc nimanui sa traiasca ce am trait eu si fica-mea ca sa il fac sa intzeleaga ca e tata. De multe ori, privindu-i impreuna.... a meritat tot ce am patimit, de alte ori... ma intreb daca nu cumva am greshit si inca greshesc. Ramane de vazut. Ma va judeca fica-mea si Dumnezeu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RASPUNS PT: MARIUS: Relatia noatsra era stabila chiar daka nu eram casatoriti cu acte( pt k si eu, si el, nu mai credeam in acte deoarece aveam experienta unui divort), insa traiam si dormeam zi de zi impreuna. Si...ma repet...el zicea ca vrea o familie si copil si daka va fi sa vina un bebe, nu va fi nicio problema.De aceea, initial a reactionat normal, dar apoi...cam la o luna...s-a razgandit... ESPIRITU din Bucuresti: Eu am 30 ani impliniti si tatal va face 30 ani in martie 2009. FOMALHAUTI :Parintii mei ma sustin...am o familie care este alaturi de mine, in plus, am serviciul asigurat si o casa proprie. CLOVER: Nu numai eu am decis sa nu ma protejez.Din anumite motive medicale, eu nu mai puteam lua anticonceptionale.Ne protejam cu prezervativul, dar nu mereu...mai si riscam...Si...NU NEG...DA, imi doream un copil, dar nu despre asta era vorba aici, ci despre faptul ca si el a zis ca vrea un copil...pana s-a vazut in fata faptului implinit INA NZ: Eu nu am zis ca numai el este vinovat, dar iresponsabil este...pentru ca a fugit cand trebuia sa infrunte realitatea.Iar singura mea greseala este intr-adevar ca am fost cu el, dar nu ca am ramas insarcinata.COPILUL MEU NU ESTE O GRESEALA!!! LORELLAY: Multumesc mult pentru sfaturi si pentru cuvintele frumoase! Intr-adevar, m-am gandit mult in ultima perioada si tind sa cred ca nu merita sa trec copilul pe numele lui. CAMICREATA: Merci pentru sfaturi!!! Oare de asta acum , cam la o luna si ceva de la despartirea noastra , umbla cu alte femei??? Pentru ca ii trebuie timp???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RASPUNSURI PENTRU: ALEXADRA: "tatii" nostri seamana intr-o anumita masura [:)]si al meu la fel...e pe messenger ...si al fel...i-am scris, dar m-a ignorat...ba mai mult...umbla si pe siteuri de matrimoniale [:-@] ALEX2: Am inteles si ai dreptate.Acest barbat nici nu poate fi numit tata, ci doar barbat iresponsabil!!! CATALE: Frumoase cuvinte!! Merci! NOIDEEA: Merci, ai perfecta dreptate!!! Exact asha am inceput si eu sa gandesc!!!In legatura cu "taticul" tau...ai reusit sa-l faci sa ratzioneze??Acum esti tot cu el?? Povesteste-ne, te rog, mai multe...cum ai reusit sa-l faci sa inteleaga ca e tata?? Pupici!![:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...