Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce-i mai grav:infidelitatea fizica sau psihica?!


Recommended Posts

Mental sau fizic...o faci de bunavoie si nesilit de nimeni, tot un drac e! Si cum descoperi infidelitatea psihica? Na, daca aud ca ma inseala sotul (mental)cu Halle Berry sau Nicole Kidman ii tai cloantza!...cum? eventual daca se apuca la vorbit in somn...se pun si visele erotice la socoteala? ca sa stiu daca-am fost infidela sau nu...[drac] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu cred ca ´´inselatul mental´´ este atunci cand partenerul se gandeste la angelina joly cand face sex cu tine[:D] Inselatul fizic este atunci cand se culca cu angelina joly.(e doar un exemplu.......) Grav pentru mine e cel fizic. Pentru ca nu suntem roboti sa ´´omoram in fasa´´ gandul la joly...
...sau la Brad [olala] (LadyJ, la noi femeile nu te gandesti [:D]?_
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu cred ca ´´inselatul mental´´ este atunci cand partenerul se gandeste la angelina joly cand face sex cu tine[:D] Inselatul fizic este atunci cand se culca cu angelina joly.(e doar un exemplu.......) Grav pentru mine e cel fizic. Pentru ca nu suntem roboti sa ´´omoram in fasa´´ gandul la joly...
pai fizic fizic...dar daca isi pune el un condom ...si o fac in asa fel incit nici macar nu se ating unul cu altul. se mai considera inselat sau nu? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu
Pai cum isi pune mai condomul ala? Cumva ca in...na ca imi scapa numele...Leslie Martin si Priscilla Priesley imbracati complet in prezervative? Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
[:-)))][:-)))] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa raspund la intrebarea din titlu: Eu cred ca aia fizica-i mai grava! Eu nu pot sa fiu stapina pe gindurile si visele omului de linga mine! Nu i le pot controla si nici nu vreau, sincer! Ce sa-i zic seara la culcare: Ai grija ce visezi, iubi! Adica PE CINE visezi![:D] Asta inseamna casatoria, sa pui stapinire absoluta pe omul de linga tine atit fizic cit si psihic? Tu si numai tu sa fii prezenta in gindurile lui! Come on! E obositor sa nu poata omul sa viseze si el macar o data la Angelina! Sa viseze, nu sa puna mina pe ea (ar vrea el)[:D] Aveam o matusa (o am si acum), dar cind eram noi copii, ne uitam la un film, la ei acasa. Daca unchiul meu zicea de vreo actrita ca-i frumoasa, ea se supara si pleca din camera. El o aducea inapoi spunindu-i ca a glumit, ca de fapt numai ea e frumoasa pe lumea asta! Eram copil dar imi dadeam seama de ridicolul situatiei! Hai, sa fiti iubite! Si-n pat si-n gind, si-n vis[:D] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui april
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu cred ca ´´inselatul mental´´ este atunci cand partenerul se gandeste la angelina joly cand face sex cu tine[:D] Inselatul fizic este atunci cand se culca cu angelina joly.(e doar un exemplu.......) Grav pentru mine e cel fizic. Pentru ca nu suntem roboti sa ´´omoram in fasa´´ gandul la joly...
...sau la Brad [olala] (LadyJ, la noi femeile nu te gandesti [:D]?_
Of course,of course..[:I] Dar acum vorbeam de ei.. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu cred ca ´´inselatul mental´´ este atunci cand partenerul se gandeste la angelina joly cand face sex cu tine[:D] Inselatul fizic este atunci cand se culca cu angelina joly.(e doar un exemplu.......) Grav pentru mine e cel fizic. Pentru ca nu suntem roboti sa ´´omoram in fasa´´ gandul la joly...
pai fizic fizic...dar daca isi pune el un condom ...si o fac in asa fel incit nici macar nu se ating unul cu altul. se mai considera inselat sau nu? [:D]
Guestus,poate explici si doamnelor de aici,inclusiv mie, cum vine treaba asta?Hai nu te rusina... Din ce inteleg eu la prima vedere,[:I] nu intra la categoria de inselat fizic.Nici psihic.Intra eventual in categoria ´´ma joc de-a sexu cu posteru´lu´Joly pe care il am in sertar impaturit in 6´´ Nu e inselat..e deja patologie [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a atras titlul... M-a facut sa zambesc. Ce este mai grav.... si apoi cuvantul infidelitate. Infidelitatea in sine este grava pentru ca are consecinte si raneste mai mult decat o persoana. Il raneste pe cel inselat si si pe cel care inseala (chiar si cand nu isi da seama). Afecteaza si copiii (daca sunt). Ca este fizica sau mentala... tot infidelitate este. Ce-i drept am tot respectul pentru cei care fac tot posibilul sa se abtina instinctelor, mai ales atunci cand au familii si copii. Insa cert este ca toti suntem facuti din carne si toti putem fi tentati. Nu cred ca as spune niciodata "eu nu as face niciodata asa ceva" pentru ca nu este o afirmatie reala. Mai degraba as spune "nu as vrea sa fac niciodata asa ceva". Pentru ca nu as vrea. Nu sunt genul care sa minta si sa insele. Daca am facut-o vreodata? Din pacate da, o data. Si apoi m-am dus frumusel si m-am parat singura. (Nu stiu daca imi acorda careva circumstante atenuante insa nu sunt si nu am fost maritata). De ce s-a intamplat? Distanta... problemele... nevoia de afectiune. Iar afectiunea a venit din abundenta din alta parte si uite ca... si eu tot din carne sunt facuta. Sunt mandra? Nu. Dar asta nu mai schimba lucrurile. Scriu mesajul acesta pentru toate cele care se sperie de afirmatia pe care a gasit-o Gabriella1 pe net si pe care ea o considera crunta. Este destul de sumbra insa chiar daca infidelitatea este posibila, nu scrie nicaieri ca se intampla tuturor. Este insa posibila si asta e realitatea. Eu personal nu cred ca are importanta daca "el" sta ore pe net flirtand cu alta sau ia un taxi si se duce sa se intalneasca cu ea. Daca a ajuns la faza cu netul (sau telefonul, e-mailul, scrisori sau orice alta forma de comunicare care nu implica atingere)... consider ca deja am probleme. Va pup pe toate si sper ca nici una sa nu aveti vreodata parte de asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...