Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre masturbare la barbati


Recommended Posts

Pai nu ma mir, si eu o consider ceva normal - adica nu o perversiune- atat la barbati cat si la femei (ca la noi in casa nu se practica, asta-i alta poveste[:D]). Dar mereu reactionez cand vad astfel de generalizari, de genul "toti barbatii se masturbeaza" - de unde se poate sti sigur lucrul asta? Se poate banui, cel mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Pai nu ma mir, si eu o consider ceva normal - adica nu o perversiune- atat la barbati cat si la femei (ca la noi in casa nu se practica, asta-i alta poveste[:D]). Dar mereu reactionez cand vad astfel de generalizari, de genul "toti barbatii se masturbeaza" - de unde se poate sti sigur lucrul asta? Se poate banui, cel mult.
Ok,toti in afara de al tau si de al altor cateva doamne care ar lua imediat tigaia in mana la vazul unei asemenea enormitati[:D] Eu zic ca ar fi binevenita o actiune de monitorizare a consortilor-consoartelor, ca poate asa generalizarile s-ar mai...rotunji[:D] Nu e impotriva ta Cristina, zic si eu asa doar...ma amuz de ce citesc pe aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LadyJ misto ideea cu actiunea de monitorizare :) Mi-am adus aminte de o faza pe la tv, tipa aceea grasuta Rozi il vede pe sotul ei Raba intr-un colt al casei cu spatele miscandu-si de cu zor o mana, arata exact ca si cum s-ar fi masturbat. Ea urla disperata: ' Ce faci mai nenorocitule???!!!..[neand] El se intoarce, avea un vas de mixer intr-o mana si un tel in cealalta : ... 'Bat frisca! '[ups]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
LadyJ misto ideea cu actiunea de monitorizare :) Mi-am adus aminte de o faza pe la tv, tipa aceea grasuta Rozi il vede pe sotul ei Raba intr-un colt al casei cu spatele miscandu-si de cu zor o mana, arata exact ca si cum s-ar fi masturbat. Ea urla disperata: ' Ce faci mai nenorocitule???!!!..[neand] El se intoarce, avea un vas de mixer intr-o mana si un tel in cealalta : ... 'Bat frisca! '[ups]
sa stii ca asa ceva am patit eu, demult de tot acum vreo 9-10 ani cand eram prieteni, dormeam dar m.am trezit si am vazut ceva de genul asta, n.am zis nimic nu ma deranjeaza oricum , dar muream de curiozitate si am stat sa vad cum se termina actiunea, cand s.a intors se chinuia de fapt sa scoata dintr.o sticla niste boabe de visinata si batea cu palma in fundul sticlei :) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Pai nu ma mir, si eu o consider ceva normal - adica nu o perversiune- atat la barbati cat si la femei (ca la noi in casa nu se practica, asta-i alta poveste[:D]). Dar mereu reactionez cand vad astfel de generalizari, de genul "toti barbatii se masturbeaza" - de unde se poate sti sigur lucrul asta? Se poate banui, cel mult.
Ei, nu s-or masturba chiar toti - mai sunt si uni cu probleme de erectie[:D] Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul sexologului: _______________________________________________________________ Buna ziua. Am si eu o intrebare putin mai delicata. Ma masturbez destul de des, acest lucru poate sa dauneze vietii de cuplu? R: In principiu depinde de parteneri cat de mult dauneaza masturbarea vietii de cuplu. Dar, excesul in aceasta directie va poate afecta in mod direct. Masturbarea excesiva poate duce la epuizare fizica. Este foarte adevarat ca uneori secretia de testosteron este mai crescuta, dar ar fi bine sa va abtineti si sa nu va masturbati prea des, intrucat calitatea actului sexual poate fi mai scazuta si puteti avea chiar si tulburari de erectie. Prin masturbare excesiva se pot intampla cel putin doua lucruri negative: aceasta fie poate duce la pierderea sensibilitatii penisului iar excitatia se poate produce mult mai greu in timpul unei relatii reale, fie actul sexual real poate deveni superficial pentru dvs. intrucat prin masturbare, solicitati foarte mult imaginatia. Prin solicitarea intensa a imaginatiei, in momentul in care veti avea un contact sexual real veti putea termina actul sexual la cel mai mic stimul erotic real sau poate exista si situatia contrara in care sa devenit mai greu excitabil. Pe de alta parte, prin masturbare excesiva poate scade si calitatea spermei. Se pare ca ati facut o obsesie pentru masturbare, incercati sa nu va mai ganditi atat de mult la acest aspect, sa va gasiti o ocupatie care sa va solicite si fizic (sport, plimbari lungi, etc.). __________________________________________________________________ Pasaj copiat de pe askmen.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Pai nu ma mir, si eu o consider ceva normal - adica nu o perversiune- atat la barbati cat si la femei (ca la noi in casa nu se practica, asta-i alta poveste[:D]). Dar mereu reactionez cand vad astfel de generalizari, de genul "toti barbatii se masturbeaza" - de unde se poate sti sigur lucrul asta? Se poate banui, cel mult.
Ok,toti in afara de al tau si de al altor cateva doamne care ar lua imediat tigaia in mana la vazul unei asemenea enormitati[:D] Eu zic ca ar fi binevenita o actiune de monitorizare a consortilor-consoartelor, ca poate asa generalizarile s-ar mai...rotunji[:D] Nu e impotriva ta Cristina, zic si eu asa doar...ma amuz de ce citesc pe aici.
Cristina , omul se masturbeaa inconstient inca din stadiul de fat , adica din uter. Ca sa nu mai spun de copiii care descopera la X ani ca daca se freaca de picoorul cuiva sau de ceva e o senzatie placuta. Pe forumul asta am citit asa ceva , povestea o mamica , ca e inebunita de fetita ei care face asta tot timpul. Deci toti ne-am masturbat la un moment dat , iar barbatii si femeile o fac pt. ca pot , ca vor , si ca e o metoda placuta de relaxare cateodata. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca
Cum se face dragoste in 4 labe? Una dimineata Una la pranz Si doua seara...[:D] b ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
[:D] Mult prea tare!!!!!!!!!![:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu Stanescu
Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Pai nu ma mir, si eu o consider ceva normal - adica nu o perversiune- atat la barbati cat si la femei (ca la noi in casa nu se practica, asta-i alta poveste[:D]). Dar mereu reactionez cand vad astfel de generalizari, de genul "toti barbatii se masturbeaza" - de unde se poate sti sigur lucrul asta? Se poate banui, cel mult.
Ei, nu s-or masturba chiar toti - mai sunt si uni cu probleme de erectie[:D] Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Stanescu De-abia cei cu probleme de erectie ar trebui sa fie primii care sa "exerseze" masturbarea. Pentru a imbunatati calitatea sexului cu partenerul/a[:D]. Nu m-as mira ca sexologii sa recomande treaba asta. Asta nu inseamna ca toti cei care se masturbeaza sunt defecti, dar nici ca numai cei defecti nu se masturbeaza. Masturbarea este pentru toate lumea- cu mic, cu mare, cu sau fara probleme. Numai ca fiecare stie daca are sau nu nevoie de asa ceva si alege - o face sau nu- bineinteles, in momente diferite din viata lui. XIO, e o metoda de relaxare pentru adulti, de acord cu tine. Practic un alt mod de a ajunge la orgasm. De copii care se masturbeaza am mai auzit, principiul e acelasi - auto-cunoastere si apoi cautarea placerii sexuale, dar e o noutate pentru mine sa aflu ca se intampla asta si in uter ( stiam doar ca-si sug degetul).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...