Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre masturbare la barbati


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Natasa
Sa inteleg ca puritanele de pe forum nu s-au masturbat niciodata??? SI nici nu simt niciodata nevoia sa o faca? Ce are obsesia sexuala cu masturbarea? Adica daca intr-o buna dimineata sint singura si ma masturbez ar trebui sa ma ingrijorez?:) de ce sexul e subiect tabu si placerea sexuala obtinuta pe alte cai decit pozitia misionarului cu lumina stinsa e un pacat??? Adica o cafea bauta de dimineata e o placere admisa si morala, masturbarea ba??? De ce, duce la orbire? Ok, pot sa accept ca unora nu le vine sa faca asta, dar a considera ca pe vremea lu' mama-mare ca e pacat mare si obsesie sexuala, e cale lunga. Aici e vorba ori de ipocrizie, ori de naivitate.
vezi, daca intr-o dimineata esti singura......dar daca esti cu sotul tau acasa? tot singura vrei sa o faci? Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu
[:D]Oare de ce le mai trebuie barbatilor sotii cand au la dispozitie doua maini ? [xx(]
Da' cine a zis ca le trebuie? Ei vor doar urmasi, dar ce te faci, femeile vor liniste, stabilitate...altfel nu se lasa...si atunci vine compromisul. Altfel...nu ne-am lega la cap![:D] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maraki vezi, daca intr-o dimineata esti singura......dar daca esti cu sotul tau acasa? tot singura vrei sa o faci?
Maraki, eu nu vreau nici sa te supar, nici sa intru in polemica cu tine. Dar nu inteleg ce are sula (scuzati, vorbeam la figurat) cu prefectura? Eu asta am vrut sa explic: nu are neaparat legatura masturbarea cu relatia sexuala dintre cei doi parteneri. Sunt sau pot fi doua lucruri diferite. Nu te masturbezi numai pentru ca nu esti multumit de partener, te masturbezi ca-ti place. Atat. Si nu inseamna ca e obsedat sexual cine o face si de zece de ori pe zi (ma rog, vorba vine), cata vreme asta nu influenteaza in nici un fel relatia sexuala din cuplu. Iar din cate am inteles eu din postarile ei, Impas nu s-a plans de relatia sexuala din cuplul ei, ea nu prea intelege de ce sotul ei nu i-a spus ca se simte bine si de unul singur. Pai are si omul intimitatile lui, de aia nu a spus. Sincer, eu nu prea inteleg de ce l-a intrebat asa ceva. E ca si cum ai intreba: azi te-ai dus la WC? Adica eu m-as astepta la un raspuns afirmativ, in nici un caz la o negare. Pe de alta parte, eu am vorbit despre fantezii, pentru ca masturbarea este unul din modurile in care ti le poti satisface, gandindu-te la ele. Exact ce zicea cineva mai sus, poate pe unii nu-i satisface doar pozitia misionarului. Dar daca sotia e de moda mai veche (atat de veche incat considera ca masturbarea e o chestie pacatoasa si iesita din normal), e clar ca nu-si va putea pune fanteziile in practica cu respectiva consoarta. Dar omul o iubeste, nu vrea sa o insele, pur si simplu se GANDESTE uneori si la altcineva sau altceva. E asta o obsesie de condamnat? Si da, se prea poate sa-ti preferi intr-un anumit moment al zilei propria persoana, pentru ca e mult mai comod, mai rapid asa. Sau poate celalalt nu are chef, timp, energie etc pentru asta exact in momentul in care ti-a venit tie ideea pe chelie. Ce o fi in asta asa mare tragedie? "Onanist inrait"? Hmmm.......fara comentarii. A intrebat mai devreme cineva daca femeile se masturbeaza. Nu stiu daca si cate dintre noi o fac, dar tineti minte ca o femeie o poate face si daca sta la birou, de fata cu colegii (adica nu e nevoie de "mijloace ajutatoare"). E suficient uneori sa se gandesca la "ceva" [:D]. Asa ca, domnilor, urmariti-va colegele si incercati sa ghiciti: o fac sau nu? Mai, ce discutii discutam aici. E clar: unii au o experienta de viata mai... vasta, altii nu (fara ca asta sa insemne ca le lipseste ceva). Dar sexul este un subiect tare sensibil, daca ai niste prejudecati in privinta asta (si fiecare avem cu siguranta asemenea prejudecati sau anumite limite), e aproape imposibil sa treci peste ele. Bedrosmart PS: Cuvantul asta, onanist, stiti de unde vine? Vine de la personajul biblic Onan din Vechiul Testament, personaj care folosea acest "obicei" pe post de mijloc anticonceptional. Lasand la o parte parerea Bisericii despre masturbare(asta fiind o cu totul alta discutie), inseamna ca obiceiul e practicat de cateva mii de ani, nu-i asa? Nu-i vreo inventie diavoleasca a lumii moderne. E ceva care face parte din firescul omenesc (si maimutesc, as adauga, pentru ca exista o specie de cimpanzei care se indeletniceste cu aceleasi practici provocatoare de placere). Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart Dar omul o iubeste, nu vrea sa o insele, pur si simplu se GANDESTE uneori si la altcineva sau altceva. E asta o obsesie de condamnat?
pai cum bedrosmart...sta el in baie ascuns si se gindeste la toate fufele alea urite care le vede in husler...pai iti convine asa ceva [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu intru in polemica,ma retrag de la subiect [:D] http://www.amuzante.ro/category/clipuri-haioase/ al 2-lea videoclip watch [:D]...nivelul erectiei Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart Dar omul o iubeste, nu vrea sa o insele, pur si simplu se GANDESTE uneori si la altcineva sau altceva. E asta o obsesie de condamnat?
pai cum bedrosmart...sta el in baie ascuns si se gindeste la toate fufele alea urite care le vede in husler...pai iti convine asa ceva [:D]
Pai mai rau ar fi sa se gandeasca la ele cand face sex cu nevasta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui Bedrosmart Dar omul o iubeste, nu vrea sa o insele, pur si simplu se GANDESTE uneori si la altcineva sau altceva. E asta o obsesie de condamnat?
pai cum bedrosmart...sta el in baie ascuns si se gindeste la toate fufele alea urite care le vede in husler...pai iti convine asa ceva [:D]
Vai, Guestus, cum poti sa insinuezi asa ceva. Esti tare rautacios, sa stii [:D]. Sotul meu se gandeste PERMANENT numai si numai la nurii mei fascinanti, inclusiv cand e singurel in baie. Iar eu ma gandesc mereu numai si numai la muschii lui fantastici. PS: Hustler? Hmmmmm, cam cuminte revista aia, nu crezi? Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...