Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie-cap.51


Recommended Posts

Felicitari fetelor care au vesti bune! Mult si rapid [:)] succes celor care sunt in curs cu actele! Vreau sa-i scriu Ancai: stiu pe cineva (nu scriu cine ca citeste si ma bate [:)] care, atunci cand era mica, in loc sa doarma cu o perna/patura/plush, dormea cu mana la sanul mamei, direct pe piele. Cred ca a facut-o pana tarziu. Si sa stiti ca nu era nimic depravat/dezaxat in asta. Iar azi fetita aceea este absolut normala psihic (zicem noi [:D]) si are doi copii foarte reusiti. Deci, Ancuta, nu cred ca ar trebui sa te shocheze "stirea" asta [pup] Din cate stiu eu, un copil are mai multe perioade in care "regreseaza" psihologic, in general catre perioade in care s-a simtit in singuranta, stabil psihic. Poate Dana isi cauta securitatea pe care o stia, fata de situatia noua, cu totul nou in jur, este ca atunci cand cauti un reper cunoscut intr-o zona in care pasesti pt prima data. Eu zic sa-i "cauti in coarne" de data asta [:)] Te pup si va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca Sabina sarbatoreste. Hai Sabina impartaseste cu noi bucuria voastra.[flo] Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p3.png"]Razvan[/url] si de [url="http://b2.lilypie.com/vkajp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci... nush cu ce sa incep... sunt foarte fericita. Totul s-a terminat. Rares este al nostru. A fost dintotdeauna, dar acum si statul stie asta :) Inca parca nu-mi vine sa cred ca am scapat de toata tensiunea in care am stat in ultimele 10 luni. Scuze pentru asteptare... am dormit cateva ore... nu mai dormisem bine de muuuuuulte nopti. Multumesc anticipat pentru felicitari. Sper sa ne ajungeti cu toatele repede din urma [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca o mama in culmea fericirii. Felicitarii Sabineta![bum][disco][disco][majoreta][majoreta][majoreta][flo][flo][flo] Manuelita, piciul meu face maine 4 ani, in sanul familiei mele a ajuns pe cand el avea 45 de zile. Ce repede trece timpul! Chestia cu baia, cum face Ana o faceam si eu (vedeti facem totul din instinct) si inca ceva a avut o perioada destul de lunga cand obisnuia sa doarma (ziua sau noapte) pe burtica mea. A durat acest lucru pana de curand cand nu mai puteam sa-l tin (nu prea mai puteam respira, se facuse greu, cam pana la 15kg ale lui). Anul acest l-am avut la mama 2 saptamani (fiind obligata de o anumita conjunctura) cand l-am adus acasa cateva nopti imi plangea in vis spunand ,,Vreau la mami acasa. sau Nu ma lasa mami aici." Si eu pup toate fetele.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sabineta - Yuuuupppiiiiiiiiiiiiiiii. FELICITARI![flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] oricum ne-ai dat emotii! m-am uitat toata ziua dupa o veste de la tine[:D]. Ce toamna bogata!!!! am si eu o veste....mi se spune ma-ma, dar doar cand este la anaghie[:D]. s-a depus si dosarul nostru, am numar, dar nu am data inca, si stiu la ce complet! E acelasi cu al tau Sabineta [8D]...sper sa fie la fel de bine, la noi se va declara adoptabilitatea. Miha, mami de [bonjovi] Matei (16.01.2008) si [zana] Laura (30.09.1997) "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabineta[bis][bis][bis] FELICITARI!!! Sper sa scriu si eu acelasi lucru peste cat mai putin timp.[pup] Manuelita am savurat fiecare cuvintel din postarea ta.[pup][flo] Sunt deplin interesata pentru ca am hotarat sa scriem ca dorim un baietel pana in 3 ani. Ma gandesc daca nu o fi prea mare, dar de cand ma gandesc la adoptie ma vizualizez cu un [copil] de manutza si nu cu un [bebic] in brate[:D]. Se va acomoda oare cu noi? Sa aleg o varsta mai mica? Anca fratele mamei mele vroia sa doarma cu "mamicuta lui" si cand era adolescent. A fost cel mai mic si foarte apropiat de mama, iar acum e un barbat de 40 de ani complet intreg la minte. A fost o faza super tare dupa ce s-a insurat cand i-a zis sotiei ca lui ii e dor sa mai doarma cu mamica lui. Si acum radem de el pe tema asta[:D]. [pup][grup]
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie [url="http://www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902"][foto]Poze...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca,multumiri pentru sinceritate ,si tie Manuelita pentru ajutorul acordat.Am si salvat mesajul,ca poate o sa avem nevoie si noi de astfel ajutor,daca o sa "gasim" un baietel de pana la 3 anisori(poate 4). Sabineta,felicitari [flo] Mariaa,tu te-ai interesat cam la cat timp ai sansa sa ti se implineasca visul; Crisis,voi? Mie mi s-a spus ca avem sanse ca in 2 ani sa avem un baietel.Acum nu prea sunt copii adoptabili :-( Doar copii mari si bolnavi[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabineta trebuie sa-i urez LA MULTI ANI lui Rares. Este ziua lui, ziua cind s-a nascut a doua oara. Felicitari!!!!! Miha74 cind incepem cu galeria? Sa ne spui ca nu trebuie sa ne pierdem antrenamentul [:D] [pup][pup] Manuelita ce mai faci? Cum mai stai cu atestatul? Este foarte interesant ce ai scris. Continua. O sa salvez si eu mesajul tau, ca nu se stie cind voi avea nevoie [:D] Anca TRECI LA CURA DE SLABIRE ca nu e de glumit. Copiii spun intotdeauna adevarul [:D] [pup] salviae nu se stie de unde sare iepurasul. asa spun toti ca nu sint copii, dar sint pline tribunalele de plasamente si incredintari. De aia eu nu cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...