Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (13)


Recommended Posts

Ingrid, ia-ma incet [:D] Nici nu am apucat sa scriu bine descrierile, si tu vrei sa cumperi deja ? [:D][pup] Din pacate, am apelat la o solutie rapida, adica la un hosting free, si la un magazin tot free, si ca toate lucrurile free, cred ca are si dezavantaje. Unul dintre ele este dimensiunea imaginilor, care mi se pare fooooarte mica, dar nu am ce sa fac. Sper sa mearga sectiunea de clienti, ca daca nu, l-am facut degeaba.[bang] [pup]E super-tare printesa mica. Tu esti cea mai buna educatoare pentru Dia[flo] Stie ea de ce nu ii place la gradi [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Apropos de educatie. Ati mai gasit vre-o carte interesanta ? As vrea sa ma joc si eu cu Daria mai .. educativ, dar sunt in pana rau de idei. Mai nou, o las pe internet[alcool], sa coloreze. S-a prins cum sa isi puna imaginile care le vrea, cum sa faca scroll, cum sa coloreze, si da chiar si Back a pagina, cand vrea sa schimbe imaginea [pk]. A invatat si sa scrie 2, 3 cuvinte. La culculator, evident[alcool] Scrie Mama, tata, ruru ( o prietena), si Daria doar ajutata (adica, ii dictez eu ordinea literelor). Mai vine din cand in cand la mine si imi zice: "Acum vreau sa scriu"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirona [pup], ti-am raspuns pe Pm. Aveam mai multe mesaje, dar daca nu ma trage nimeni de urechi...[:D] Deea, eu am o prietena foarte buna, umbla imbracata cu bluze vaporoase si blugi, ei ii plac tare mult genul asta de accesorii, asa ca as vrea sa-i fac un cadou. E foarte nonconformista, nu-i plac bijuteriile din aur. Argint ce mai poarta...rar. Noi avem un joc pe Minimax, la comp, sa coloreze o camera cu Max si catelusul lui. Majoritar alege negru pentru pereti, iar restul in nuante de rosu pana la portocaliu. Si apoi sta si admira...[:D] Azi-dimineatza i-am spus ca merge la gradinita si m-a intrebat: dar ce sa fac acolo? Pai sa se joace, sa interactioneze cu alti copii, ce fras ar trebui sa faca? [bang] S-a dus iar cu soacra-mea... Eu am de pus la spalat si de calcat o gramada. Mai tarziu o sa incerc iar sa ma inregistrez. Daniela, nu mai spui deloc de copii? A fost cantecul tau de lebada sau ce? [pup] Jani, cum se simte Carla? Moni, merge greu netul la lucru, da macar sa mai zici de Diana, azi cum a fost? Fug la treaba. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele. Diana e ok,a plecat cu placere,n-a plans deloc,dar se tot asigura ca e acolo doamna cea dragutza.E tot cu nasul infundat si parca era cam caldutza (n-am gasit termometrul de frunte ca eram grabita),i-am dat nurofen,sper sa fie ok. Io am de lucru,sunt pe fuga,ca de intrat pot sa intru cat de cat si cu netul asta.
MONI SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1#date/2008"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."
[url="http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html"][cit] [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4"][disco] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, desigur am avut distractie azi-noapte - s-a trezit de cateva ori insa per total a dormit binisor, SN s-au mai inmuiat, ceva febra de dimineata (mica) a trecut de la sine. Sper sa fie mai bine de azi incolo. Sunt foarte stresata... Si fix acum am la treaba de mor si sunt preocupata si obosita si cred ca si eu sunt pe cale sa racesc. Si stau si astept un mail de la un bou! Ca ma duceam in treaba mea sa termin mai devreme... Deea am vazut situl sa stii ca arata destul de ok ca platforma, si pandantivele foarte dragute si cam ieftine daca ma intrebi pe mine - nu-mi faci si mie unul cu model marin? Moni sper sa nu raceasca Diana mai rau. Ingrid astept sa-mi zici cum s-a simtit azi Diana la gradi. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ce cantec de lebada? Nici gand! Inca n-am spus ultimul cuvant! Am la treaba de nu-mi vad capul. Suntem la curatenia de toamna, adica spalat covoare, aranjat sifoniere, sters geamuri etc. Cred ca-mi ia o luna la ritmul pe care il am. Ca in acelasi timp trebuie sa ma ocup si de copii, schimbat, jucat, culcat, mancat asa ca...[alcool] Ingrid, imi pare tare rau ca nu se adapteaza Diana la gradinita. Poate n-ar trebui sa o mai duci. Nu-i plac programele impuse si gata! Si daca nu esti nici tu prin preajma devine sinistru de-a dreptul. In schimb spun si eu ce spunea Moni, mergi cu ea mai des in spatii de joaca unde sunt multi copii sa interactioneze si unde sa fii si tu cu ea. Moni, vad ca tu ai mult de munca si mai ales de alergat prin oras. Diana ta observ ca s-a adaptat cat de cat la gradinita. N-am vazut filmuletele dar tare as vrea, poate diseara cand stau la calc cu copii si punem muzica o sa le pun si filmuletele cu Diana. Poate ii mai trag si eu un film Ioanei, sa vad daca sta. Mira, tu astepti sa incepi noul job. POate n-o fi chiar atat de rau. A fost frumos la expozitie? Le-a placut copiilor? Anda, foarte frumos vorbeste Mark in franceza. Tare mult mi-ar place sa invete si Ioana ceva limba straina, am inceput cu engleza si cu cateva cuvinte simple dar daca nu le repetam toata ziua le incurca, asa ca...poate o invata la gradi ceva. Este tare dragut cum isi saluta el animalutele cand soseste acasa. Deea foarte frumos magazinul. Astept cu interes si alte produse. Si Ioana ca si Daria prefera compania copiilor mai mari si asta datorita faptului ca si-a petrecut foarte mult timp cu fetele din vecini care-s clasa a 5-a respectiv a 6-a care-i fac toate voile si de la care invata o gramada de lucruri si jocuri dar nu refuza si o topaiala sau o alergatura cu unii de seama ei. Ana, bine macar ca nu mai vomita Clara la gradinita. Poate isi face ceva prieteni acolo si atunci nu cred ca vor mai fi probleme. Jani, frumoasa calatorie. Imi pare rau de socrul tau. Nasol ca s-a imbonlavit Carliontata. Sanatate multa si tie spor la munca. Noi suntem sanatosi deocamdata. Ioana este alrgica la ceva si n-am descoperit inca la ce asa ca a mai luat niste Zirtek. Rares se cam kk-reste dar este de la laptele praf, sper sa se adapteze mai repede. Ioana a mers toata saptamana asta la gradinita. Eu o duc pe la 9 si o iau pe la 12, n-o mai las toata ziua ca nu vrea sa mai stea. Plange de cate ori nu-i convine ceva. Stiu si motivul schimbarii. Educatoarea!!! Este o persoana rece cu o voce stridenta si autoritara! Ioana nu recunoaste nici un fel de autoritate ori constrangere. Din pacate pana la 1 octombrie o sa fie tot cu asta care de fapt este pentru grupa mare apoi vine altcineva pentru prichindei. Sper sa se schimbe ceva, daca nu...vad eu. Oricum fac doar ce vrea Ioana. Eu nu o duc niciodata cu forta acolo, vrea ea sa mearga dar ma anunta sa vin repede dupa ea. Asa fac. Acum chiar trebuie sa plec dupa ea. De fapt acolo educatoarea cand lucreaza cu cei mari ii baga pe prichindei intr-o alta camera si Ioana nu suporta usile inchise asa ca ea pleaca mereu de unde o pun aia si se plimba peste tot, este foarte curioasa si nu-i convine ca se intampla ceva in camera aia la care sa nu ia si ea parte. Rares a inceput si el sa vorbeasca, spune mama, tata, baba, apa, papa...etc. Stie foarte bine sa ceara ce vrea, daca nu reuseste prin cuvinte atunci se enerveaza si plange si ma ia de mana si ma taraie la locul cu pricina. Intr-o seara fara sa-mi dau seama ca-i langa mine am bagat in gura o lingura de orez cu lapte. El probabil astepta frumusel sa vina si randul lui la lingura dar intre timp a venit matusa si l-a luat in brate. Sa vezi chiote si jale pe el. Nu stiam ce are, credeam ca vrea la mine, l-am luat eu in brate, nimic, atunci l-am pus pe jos. Sa vezi atunci viteza pe el spre bucatarie si cum se chinuia sa se catzere pe aragaz sa-mi arate ca vrea si el de acolo sa pape[bibe] Omu mic! Si Ioana stie sa numere, pana acum credeam ca stie doar ca pe o poezie dar in vara am avut ceva musafiri si s-au inmultit gelurile de dus la baie. Obiecte de care ea este indragostita. Atunci am vazut cum le-a aliniat si s-a pus pe numarat punand degetul pe fiecare in parte. Plec sa-mi iau fata! Mesajul asta l-am scris acum 2 ore, n-am reusit sa-l trimit atunci asa ca mai incerc data... daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am hranit copii si l-am dat pe Rares sa-l culce mamaia si eu ma bag sa o culc pe Ioana. O urasc pe educatoarea Ioanei!!! N-o Suport si pace. Este o baba comunista care are impresia ca le stie pe toate! Este ca un peste de rece, nu o vad zambind mai deloc si atunci cand o face este de fapt un ranjet. Vorbeste foarte tare si raspicat. N-o inghit deloc!!! Nu este genul de educatoare care mi-l doream pentru Ioana. Astept 1 octombrie cu nerabdare sa vad daca vine totusi altcineva pentru grupa mica. Este evident ca nici doamna cu pricina nu ma place nici ea. Am cam pus intrebari multe la sedinta de deschidere. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai duc fata la gradinita!!! [bang] [bang] Sunt asa de stresata de subiectul asta de-mi vine sa moooor! Ea nu comenteaza daca o duc dar nu o face nici daca nu o duc! Nu stiu ce sa cred, poate ca nu-i pasa ca stie ca ma duc repede dupa ea? Nu cred ca se distreaza deloc acolo si nici nu invata ceva ca asa micuta cum este ea trebuie luata intr-un anumit fel, nu autoritar si taios de parca ar fi la facultate! Eu cred ca la gradinita personalul ar trebui sa fie dragut si sa discute intr-un mod prietenos si calduros atunci cand par a avea o problema. Oricum, m-am decis sa o tin acasa, si asa am impresia ca o indepartez prea de timpuriu de sub aripa mea. Mai bine o mai las sa mai creasca sa ajunga sa poata discerne, sa i se contureze personalitatea aici, langa mine si sub stricta mea supraveghere. Si asa stau acasa, mai bine deseneaza, canta si danseaza cu mine. O invat si eu poezii si ne prostim la greu alergandu-ne prin casa si ascunzandu-ne sub paturi. POvesti? II zic eu 1000 in fiecare zi kit ca o sa innebunesc. Plus ca de la mine are intelegere, iubire, caldura...tot de-i trebuie si tot ce vrea. Gasim si copii la nevoie! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...