Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a dat cineva risatarun copilasului sau?(2)


Recommended Posts

Buna Lil, imi pare rau ca ai asa probleme...o sa ma interesez la "sursa" mea daca poate sa ia si pt.tine Risatarun din Germania,dar sa-mi spui cum sa facem cu banii si intrarea in posesia medicamentului,pentru ca e oarecare distanta.Gandeste-te tu la variante. Oricum mai dureaza catva pana-l primesti. Dar stii ca fiind neurotrofic,poate sa-l agite putin pe copil,iar el fiind mai agitat.?!! Nu stiu cat de bine merge pe deficitul de atentie,eu stiu ca Cerebro are efect mai bun pe atentie. "Vorbim" in legatura cu procurarea Risat. Numai bine.Pa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

carmen,da am auzit de doctora soescu,de fapt are cabinetul la o statie de tramvai de mine,insa gandeste-te ca eu am preferat sa vin luna de luna la bucuresti la naghiu.... nu stiu daca ai auzit si de doctorul cadar,tot in bucuresti,la biomedica.. si va dau si eu o veste,am aparut in jurnalul national [url="http://www.jurnalul.ro/articole/137344/povestea-lui--mihaita-toata-lumea-astepta-tortul-el---lumanarea-sa-o-manance"]aici[/url] MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003) [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]Blogul lui Mihaita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Mihaela, merci, am citit si articolul (povestea lui Mihaita, povestea Emei, povestea lui Andrei, sincer sunt impresionata si ma gandesc la voi, cata suferinta, cata munca si cat curaj trebuie sa aveti, sa va luptati cu tot sistemul asta si nu pot decat sa va urez BAFTA [flo]! Spune-mi, daca ai informatii concrete de copii dignosticati cu ADHD si ameliorati/recuperati cu tratamentul dr.RN. As putea discuta cu o mamica? Lil, poti sa ne zici ceva de evolutia copilului sub Concerta? Sau e inca prematur... Dar in timp ai incercat si alte terapii, homeopatia de exemplu? Merci, Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lil,zi-mi daca te mai intereseaza Risatarun; am vorbit cu persoana care-mi procura mie si a zis ca trebuie sa stie repede,ca va pleca in cateva zile. Scrie un nr.de telefon pe forum sau trimite-mi un mail, daca mai esti interesata si ca sa-ti spun cum sa trimiti banii.Costa 100 de Euro pentru 3 luni.Si mai am nevoie de o reteta, parafata de medicul neuro-psihiatru. Dar trebuie sa stiu in scurt timp daca-ti mai trebuie sau ai gasit alta solutie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Va urmaresc de vreo 2 luni,atunci cand fetita mea (2,3 ani)a fost diagnosticata cu retard al limbajului expresiv.De atunci luam tratament cu Tonotil 10 zile -o fiola,Vit B.complex_10 zile si RISATARUN -10 zile,fara pauza.Am observat doar imbunatatiri la ea.Adica incepe sa spuna mai multe cuvinte,desi nu inteleg prea multe.am fost la Cj fiindca nu ne prea intelegeam cu ea.Nu intelegea ce comenzi ii dadeam,dar am cam exagerat si cu privitul la Tv si nu am muncit cu ea,acum mai putin Tv si mai mult ne jucam. .Am facut rost de Riasat. prin cei care mergeau in Germania dupa masini,dar a trebuit reteta in original.E f. incapatanata ,iar dupa ce am inceput Tonotilul era prea agitata ,dar am continuat.Sper sa fie bn. Ne mai auzim!PA!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La d-na Doctor Pantis Elena,medic spec.phsi.pediatrica.Am ajuns din intamplare fiindca medicul nostru pediatru nu ne-a facut trimitere,zicea ca nu e nevoie,ca pana la 4 ani copilul se dezvolta fiecare diferit.Insa acum imi dau seama ca asa a vrut D-zeu,ce se intampla daca stateam pana la 4 ani vorbind doar pasareste si urland unul la altul?!Dupa doar 2 luni fetita mea intelege multe,spune mai multe ,desi nu f clar,e mai interesata de tot ce o inconjoara si vreau sa spun ca a cuma doarme noaptea,pana atunci se trezea in fiecare noapte,cu mici exceptii.Sper sa fie bn.urmam tratamentul pe care l-am scris mai sus 3 luni,apoi continuam pana la 6 luni cu Risatarun.Nu stiu de ce e asa fata mea,S-a nascut normal,la termen cu scor apgar 9/10???Ma intreb oare de ce?Am avut 2 luni de cosmar cu multe intrebari si fara nici un raspuns,acum incep sa imi revin,Cred in D-zeu!!!Sper sa ajute pe toti copiii care pana la urma sunt nevinovati.Pa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, sper din suflet ca sunteti toate bine, la fel si puii vostri. Noi... facem progrese. 48 de cuvinte in vocabular! pronuntia lasa de dorit, dar asta-i ultima mea grija. are o perioada mai... nervoasa, dar e spre bine. i-au revenit anumite stereotipii, dr. RN spune ca este ceva obisnuit, si eu cred. si CRED tare si-n tratamentul pe care-l facem. la cresa am dat o pauza, facem ABA, mai bine decat antibiotice si antiinflamatoare [bang].... inca nu sunt hotarata cand il voi duce din nou. in fiecare zi spun: gata, de luni, il duc. dar.... inca nu simt sa-l duc. azi a cazut, s-a lovit rau, a curs sange... undeva in zona sprancenii... dar trece, nu? va pupam si sa auzim de bine. Cristina, mami de [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006) [Sindrom Asperger] www.dropshots.com/asteryaro www.dropshots.com/asteryaro1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tonicutu, ai perfecta dreptate.Daca stai dupa medici poti sa mori. Si noua toata lumea ne spunea, a e bilingv vb. mai tarziu, sau baietii vb. mai tarziu. Eu atunci mi-am spus rup doua perechi de papuci umbland [:D]dar ma asigur ca copilul nu are nimic. Din fericire David nu are (sau ma rog)nu a avut multe probleme, iar din mai a facut niste progrese in limbaj spectaculoase.Noi am renuntat la limba paterna si mergem doar pe romana (deocamdata)iar rez. nu au intarziat sa apara. Noi am fost tot la Cluj la sefa cl. neuropsih. Iftene si acum suntem in grija dr. care a asistam impreuna cu doamna Iftene la consultatie.Totul e ok si mergem la controale mai mult de placere (avem rude in Cj). Tuturor va urez putere si sa nu renuntati atat timp cat exista o sansa ca copii vostrii sa fie mai bine decat sunt. Nu le stiu pe toate, dar mai invat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...