Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Ca sa fiu on-topic,tare m-as bucura daca Apocalipsa s-ar manifesta astfel incat sa se cearna intre rau si bun! Toate fiintele cu vibratii joase, cu impulsuri distructive,cu instincte fizice primare in detrimentul celor spirituale, sa fie inlocuite cu opusul lor! Tare m-as bucura ca sa se faca selectia la nivel vibrational!
vai mie....[alcool][alcool] bine ca nu implineste cel de sus astfel de dorinte! mai pe limba noastra, mieluseii la dreapta, caprele la stanga??!!! Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Daca nu-ti prieste forumul Despre Copii de ce nu lansezi propriul tau forum Despre B.Nica? Vei putea cerne, ca moderator, intre rau si bun, sau vei selecta vibrational postarile si userii.
tebuie sa recunosc ca ma amuz copios....da-le si tu mai dulci, Dl capcaun, ca sa nu ma ingras! Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica ... multe persoane inteligente(unele prea inteligente!)au ajuns sa gandeasca asa cum gandesc eu.
adika tu faci parte dintr-o specie "aleasa"?? Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Ca sa fiu on-topic,tare m-as bucura daca Apocalipsa s-ar manifesta astfel incat sa se cearna intre rau si bun! Toate fiintele cu vibratii joase, cu impulsuri distructive,cu instincte fizice primare in detrimentul celor spirituale, sa fie inlocuite cu opusul lor! Tare m-as bucura ca sa se faca selectia la nivel vibrational!
vai mie....[alcool][alcool] bine ca nu implineste cel de sus astfel de dorinte! mai pe limba noastra, mieluseii la dreapta, caprele la stanga??!!! Kari
Sa inteleg ca te consideri "a priori" de partea caprelor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Ca sa fiu on-topic,tare m-as bucura daca Apocalipsa s-ar manifesta astfel incat sa se cearna intre rau si bun! Toate fiintele cu vibratii joase, cu impulsuri distructive,cu instincte fizice primare in detrimentul celor spirituale, sa fie inlocuite cu opusul lor! Tare m-as bucura ca sa se faca selectia la nivel vibrational!
vai mie....[alcool][alcool] bine ca nu implineste cel de sus astfel de dorinte! mai pe limba noastra, mieluseii la dreapta, caprele la stanga??!!! Kari
Sa inteleg ca te consideri "a priori" de partea caprelor?
sa stii ca te-am raportat la moderator! daca nu stii de gluma si nici sa porti o discutie cu ORICINE, fie ca e la nivelul tau sau nu....ma abtin sa mai comentez! Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Ca sa fiu on-topic,tare m-as bucura daca Apocalipsa s-ar manifesta astfel incat sa se cearna intre rau si bun! Toate fiintele cu vibratii joase, cu impulsuri distructive,cu instincte fizice primare in detrimentul celor spirituale, sa fie inlocuite cu opusul lor! Tare m-as bucura ca sa se faca selectia la nivel vibrational!
vai mie....[alcool][alcool] bine ca nu implineste cel de sus astfel de dorinte! mai pe limba noastra, mieluseii la dreapta, caprele la stanga??!!! Kari
Sa inteleg ca te consideri "a priori" de partea caprelor?
Asta cre-ca este la nivelu' tau de ne-intzelegere: Cine zice/Ala este/Magareatza/Din poveste! Revenind la link, care, kiar daca parea o gluma, nu este, cititi si minunati-va cum se explica cu Biblia-n mana, viatza si frustrarile secsoase![:D] Parol ca vine Apoca-lipsa!!! Lipsa mare, nene![alcool] PS- b.nica (al tau nik vine de la bunica sau de la bai-nimica?- ca sa ne analizam originea nik-urilor, ca vaz ca-ti place?!?), reiau, b.ni'ca, ce te-a deranjat la linkul ala? Eu l-am pus cu un scop, legat de titlul topicului si mi s-o parut ca se incadreaza perfect in genu' de exemple date de voi pentru sustinerea ideii: "Ni, unde-o s-o ajuns, sigur vine Sfarsitu' Lumii!"[pk] "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apocalipsa aia care va veni sau nu, va imparti oamenii in 2 dupa unul dintre urmatoarele criterii: 1. Cei care sunt crestini practicanti si cei care nu 2. Cei cu nivel vibrational scaut si cei cu nivel vibrational crescut 3 ... Mai adaugati voi ... Am si eu o intrebare pur tehnica: Cum se masoara nivelul vibrational? Ce vibreaza exact? Nu de alta dar eu nu stiu ce nivel vibrational am deci nu pot lua partea nici uneia dintre parti [:D] Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa te ajut un pic sorana ca nu ai prea citit Biblia. 1. Apocalipsa nu imparte nimica nimanui, si pe nimeni nu imparte. Apocalipsa este o serie de evenimente care sau intamplat, se intampla si se vor intampla. Nu doar un eveniment(de ex. uragan devastator, sau bolile periculoase) tragic inseamna apocalipsa. Ci o serie de mai multe evenimente descrise in Biblie. In functie de ce alegi tu in viata asta, te vei incadra intr-o categorie care va merge in rai/iad. Dumnezeu va decide unde vom merge fiecare ...nu...apocalipsa[bang]. Apropos nu mai fa nici tu glume pe seama altora ca si tu esti "pe langa" cand iti dai cu parerea despre ce habar n-ai. Cum era vorba aia...rade ciob de oala sparta![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cu alte cuvinte, B.nica vrea ca eu sa dispar si sa fiu inlocuita. Multumesc - si cand v-am zis ca am motive sa ma tem pentru integritatea mea ati zis ca exagerez. Cat despre vibratii, imagineaza-ti cum arata la mine, eu care sunt gurmand in plus, gatesc niste chestii memorabile cand am chef, gatitul fiind hobby-ul meu principal. Acest hobby se adreseaza, nu, burtii deci vorbim de scarbavnice pofte trupesti, o chestie complet lipsita de spiritualitate. Asta din punctul unora de vedere, pentru mine sa dau altora sa pape chestii bune inseamna sa le ofer un momentel de fericire. Savarina lui Xeno e un exemplu bun. Vreau sa mi se explice si mie chestia asta cu spiritualitatea. Ce e aia? NU vreau explicatia dex. Vreau sa stiu daca treaba asta are legatura numai si numai cu god&compania, sau preocuparile mele despre de pilda psihologia abuzului se incadreaza? In fine recunosc ca dupa primul moment de ras in hohote incepe sa ma plictiseasca sublinierea inteligentei anumitor personaje de pe aici. Hello... J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana 3 ... Mai adaugati voi ... Am si eu o intrebare pur tehnica: Cum se masoara nivelul vibrational? Ce vibreaza exact? Nu de alta dar eu nu stiu ce nivel vibrational am deci nu pot lua partea nici uneia dintre parti [:D]
3. apocalipsa nu va impartii omenirea, in drepti/nedrepti; credinciosi/necredinciosi! la intrebarea asta pur-tehnica se poate da un raspuns numai pur-sufletesc. pentruca nivelul vibrational numai cu sufletul se masoara! Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...