Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui sorana
Citat:
citat din mesajul lui BeLucci
Hai sa te ajut un pic sorana ca nu ai prea citit Biblia. 1. Apocalipsa nu imparte nimica nimanui, si pe nimeni nu imparte. Apocalipsa este o serie de evenimente care sau intamplat, se intampla si se vor intampla. Nu doar un eveniment(de ex. uragan devastator, sau bolile periculoase) tragic inseamna apocalipsa. Ci o serie de mai multe evenimente descrise in Biblie. In functie de ce alegi tu in viata asta, te vei incadra intr-o categorie care va merge in rai/iad. Dumnezeu va decide unde vom merge fiecare ...nu...apocalipsa[bang]. Apropos nu mai fa nici tu glume pe seama altora ca si tu esti "pe langa" cand iti dai cu parerea despre ce habar n-ai. Cum era vorba aia...rade ciob de oala sparta![flo]
Ok, ai dreptate, am avut o exprimare defectuoasa. Nu apocalipsa imparte oamenii cu Dumnezeu. Nu am citit Biblia (si aici ai dreptate) dar nu-mi dau cu parerea ... faceam o sinteza "inginereasca" a ceea ce am gasit la subiectul asta ... Cu alte cuvinte in mesajul anterior nu exprimam parerea mea personala ci incercam sa fac o sinteza a informatiilor primite pe acest subiect sa vad daca am inteles corect sau nu. Se pare ca nu. Parerea mea personala (acum chiar imi dau cu parerea): Nu exista Dumnezeu si in concluzie nu imparte nimic. Ca nu exista. Apocalipsa e o poveste scrisa de unu' Ioan. Poveste adica basm. Este similara cu Harry Potter, doar ca ala e scris mai mishto. Asta e parerea mea personala. Mie imi place sa fac glume. Atat pe seama mea cat si pe seama altora. Imi cer scuze daca am facut glume proaste. Nu am avut intentia sa ranesc sentimentele cuiva. Scuze inca o data daca gluma a fost aiurea. In alta ordine de idei eu cred (si asta este parerea mea) in toleranta religioasa si in nediscriminarea pe criterii religioase. Incerc sa combat idei nu persoane. Cu alte cuvinte tratez la fel (si ii consider egali) ateii, crestinii, musulmanii, etc. Sigura ca unele idei ale mele sunt diferite de ale altora. Normal, nu? Dar niciodata nu am afirmat si nici nu am crezut ca eu sunt inteligenta si restul prosti. Genul asta de delimitare "oamenii inteligenti gandesc ca mine", cu alte cuvinte "cei care ganditi altfel sunteti prosti" pentru ca avem idei diferite asupra unui lucru m-a facut sa reactionez. Poate am reactionat aiurea, cu o gluma proasta, dar asta a fost reactia mea cand cineva ma face proasta. Tu ce ai fi facut? Reciteste postarile din pagina 9 .... Sorana si Monica (6 ani)
Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui sorana 3 ... Mai adaugati voi ... Am si eu o intrebare pur tehnica: Cum se masoara nivelul vibrational? Ce vibreaza exact? Nu de alta dar eu nu stiu ce nivel vibrational am deci nu pot lua partea nici uneia dintre parti [:D]
3. apocalipsa nu va impartii omenirea, in drepti/nedrepti; credinciosi/necredinciosi! la intrebarea asta pur-tehnica se poate da un raspuns numai pur-sufletesc. pentruca nivelul vibrational numai cu sufletul se masoara! Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Imi pare rau dar vibratiile se masoara cu aparate. Da o cautare pe google dupa "aparate de masurat vibratii" si vei gasi o gramada firme care vind asa ceva. Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din DEX "VIBRATIE, vibratii, s.f. 1. Miscare oscilatorie periodica a unui corp sau a particulelor unui mediu, efectuata în jurul unei pozi#355;ii de echilibru, cu frecventa relativ înalta; oscilatie. 2. Vibrare (2). 3. Fig. Emo#355;ie puternica, infiorare, freamat." Emotia nu stiu daca se masoara sau nu. Imi pare rau Kari dar raspunsul tau nu ma multumeste [flo] Sufletul este un instrument de masura? Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui J G
Deci, cu alte cuvinte, B.nica vrea ca eu sa dispar si sa fiu inlocuita. Multumesc - si cand v-am zis ca am motive sa ma tem pentru integritatea mea ati zis ca exagerez. Cat despre vibratii, imagineaza-ti cum arata la mine, eu care sunt gurmand in plus, gatesc niste chestii memorabile cand am chef, gatitul fiind hobby-ul meu principal. Acest hobby se adreseaza, nu, burtii deci vorbim de scarbavnice pofte trupesti, o chestie complet lipsita de spiritualitate. Asta din punctul unora de vedere, pentru mine sa dau altora sa pape chestii bune inseamna sa le ofer un momentel de fericire. Savarina lui Xeno e un exemplu bun. Vreau sa mi se explice si mie chestia asta cu spiritualitatea. Ce e aia? NU vreau explicatia dex. Vreau sa stiu daca treaba asta are legatura numai si numai cu god&compania, sau preocuparile mele despre de pilda psihologia abuzului se incadreaza? In fine recunosc ca dupa primul moment de ras in hohote incepe sa ma plictiseasca sublinierea inteligentei anumitor personaje de pe aici. Hello... J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
JG se pare ca "spiritul" si respectiv "spiritualitatea" se adreseaza doar celor care divinizeaza un zeu. Nu orice zeu, ci un anume zeu. In aceasta ordine de idei "psihologia abuzului" nu se incadreaza. Nicio stiinta exacta nu se incadreaza (matematica, fizica, chimie, etc). Istoria, geografia, biologia - NU. Filozofia - doar acea parte care zice ca zeul respectiv exista, restul NU. Imi pare rau de vestile proaste pe care ti le dau [flo] Cat despre savarine - mie nu-mi plac. Ne batem? Ne balacarim? [blabla][duel] Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana Cat despre savarine - mie nu-mi plac. Ne batem? Ne balacarim? [blabla][duel] Sorana si Monica (6 ani)
Mda! Era imposibil sa nu apara ereticii din Biserica Eclerului de Ziua a Saptea. Va mai bateti voi mult joc de Preacurata Glazura si Fiul ei Martzipan? Da lasä ca vine ea Cocalipsa si vedem noi cine caramelizeaza la urmä!!!
Come to The Dark Side ... we have cookies!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi vreti sa ma smintiti! Deci hotarati-va odata: fac [url="http://www.dkimages.com/discover/previews/822/439824.JPG"]sacher torte[/url] sau [url="http://cookingdonelight.com/blog/wp-content/uploads/2007/10/parfait.jpg"]parfait[/url]? B.nica, daca simti nevoie sa treci la urmatorul nivel "arza-v-ar focul" sau "muriti in spasme" o sa inteleg ca esti la dieta si ai frustrari. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana
Din DEX "VIBRATIE, vibratii, s.f. 1. Miscare oscilatorie periodica a unui corp sau a particulelor unui mediu, efectuata în jurul unei pozi#355;ii de echilibru, cu frecventa relativ înalta; oscilatie. 2. Vibrare (2). 3. Fig. Emo#355;ie puternica, infiorare, freamat." Emotia nu stiu daca se masoara sau nu. Imi pare rau Kari dar raspunsul tau nu ma multumeste [flo] Sufletul este un instrument de masura?
draga mea, multumesc pentru [flo], stiu ca vibratiile se masoara cu un aparat. eu ma refeream la acele vibratii despre care spunea b.nica!! intelegi?? " "sufletul este un instrument de masura" -in unele cazuri, DA! Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xenocid Mda! Era imposibil sa nu apara ereticii din Biserica Eclerului de Ziua a Saptea. Va mai bateti voi mult joc de Preacurata Glazura si Fiul ei Martzipan? Da lasä ca vine ea Cocalipsa si vedem noi cine caramelizeaza la urmä!!!
ma duc sa pun caramelul la incalzit! cum va place caldut, sau in clocot? Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui J G
Voi vreti sa ma smintiti! Deci hotarati-va odata: fac [url="http://www.dkimages.com/discover/previews/822/439824.JPG"]sacher torte[/url] sau [url="http://cookingdonelight.com/blog/wp-content/uploads/2007/10/parfait.jpg"]parfait[/url]? B.nica, daca simti nevoie sa treci la urmatorul nivel "arza-v-ar focul" sau "muriti in spasme" o sa inteleg ca esti la dieta si ai frustrari. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Parfait. Unde stai? Ca vin. Cu tot neamu' [:D] Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...