Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu
Sorana, ce punct nevralgic ai atins aici... Pai sigur ca rasul e interzis, e clar ca daca razi de ceva nu te (mai) temi de lucrul respectiv, nu? Il cobori de pe piedestal[:D]
Stii cum sfatuia un diplomat cu vechime pe un debutant in meserie? "De cate ori vezi pe cineva cu morga, care vrea sa te impresioneze, imagineazati-l stand pe WC..."

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
align="right" id="quote2">

[:-)))][:-)))][:-)))]

Eram mic, bunicu', popa ortodox, imi povestea de Iisus, nu prea intelegeam io cum Maria, maritata cu Iosif, a facut copil cu Duhu' lui Dumnezeu, dupa aia mosu' mi-o explicat ca-i asa o chestie sfanta, din care a iesit Fiu' Domnului; tot n-am priceput si nu-ntelegeam cum un om poate fi fiul a altceva decat tot om; m-o pus aghiuta si-am intrebat, pentru a ma lamuri ce era Iisus:

"Bunu', Iisus facea kk?"

L-am vazut pe bunu' cum se inverzeste la fata, cre-ca voia sa-mi traga o chelfaneala, chit ca nu ridica mana la mine, da' brusc l-am vazut pufnind in ras; mi-a raspuns, printre hohote:

"Mai putza, manca si bea, deci probabil ca merea si la buda!"

Asa am aflat eu ca Iisus o fo' OM![:D]

"Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
BeLucci, ai inceput bine "eu cred ca exista Dumnezeu" - deci asta e o parere personala, nu ceva ce poti ridica la rangul de axioma. Daca ai fi continuat la fel, era ok - opinia ta.
Dar ai inceput cu axiomele "vreau sa te anunta ca e singura poveste care va fi traita cu adevarat de oameni" - da-mi voie sa-ti spun ca asta CREZI tu. Nu exista nici cea mai mica dovada ca ar fi asa - dacat aia cum ca e pomenita intr-o carte care a trecut prin n-spe modificari si despre care unii CRED ca e inspirata de ceva numit Duhul Sfant - parte a Dumnezeului in care ei CRED. Ai prins ideea?
Eu una NU CRED ca exista Dumnezeu, NU CRED ca biblia e o carte sfanta etc. - asta ma face agnostica, deci.
Vezi tu, pe mine nu ma deranjeaza daca tu glumesti pe seama convingerilor mele - asta e opinia ta si ai tot dreptul sa ti-o exprimi, asa ca "go for it". Dar nici mie nu-mi interzice sa glumesc pe seama a ceva - indiferent ca se cheama apocalipsa, Dumnezeu, Mahomed sau mai stiu io cum.
In concluzie, cum poti lua Duhul Sfant "peste picior"? Pai e duh sau are membre?

align="right" id="quote2">
Pai pentru ca eu CRED in Dumnezeu, am dovada in Biblie ca e asa cum scrie acolo. Tu pentru ca nu crezi bineanteles ca nu ai nici o dovada. Dar nu poti nici sa spui ca daca tu nu crezi e asa. Sincer nu-mi bat joc de ce spui tu, si nu-mi sta in fire sa iau in ras ce zic altii(bine cu limita!). Daca te-am contrazis cu ceva am avut argumente, dar nu mi-am batut joc si atata..
Este Tatal,Fiul si Duhul Sfant. Toti fac una. Nu pot sa-ti explic cum si de ce. Dar pot sa-ti spun ca nu se ia in ras Numele Domnului, sau ceva legat de El. In Biblie scrie ca hula impotriva Duhului Sfant nu se iarta nici in veacul acesta nici in veacul viitor.
Stiu sa rad, rad chiar f mult si des....dar pe anumite teme nu pot sa rad.
Dar tu daca vrei sa razi pe tema asta e alegerea ta, dar vorba aia nici o fapta nu ramane...ghici tu mai departe![flo][pup]


Citat:
Nu tu ai zis fraza aia cu "inteligentii". Deci nu era o replica pentru tine.
Inca o data scuze pentru glumele proaste.
Si poti "sa ma corectezi". Nu e nicio suparare.
Cat despre pedeapsa divina pentru bancuri (proaste sau bune) - de ce zici ca nu e vorba doar de mine? Eu am facut gluma, pe mine ma pedepseste, nu?Si aia ca nu va fi iertat in veacul vecilor - in primul rand nu cred in Dumnezeu si automat nici in pedepsele lui ..... Ateismul se iarta dar bancurile nu?

align="right" id="quote2">

Sorana nu doar tu ai facut glume pe tema asta. Dar si cei care participa la aceasi gluma cu tine, primesc la fel inapoi. Nu stiu ce sa zic de faptul ca tu nu crezi...Eu nu pot sa fac nimica pt tine. Noi suntem salvatorii propriilor suflete. Cu vrerea nostra Dumnezeu ne va lua in rai, sau ne va trimite de la El. Ce vrei pt tine acuma...asta vei primii. Eu nu-ti pot da un cadou fortat. Daca tu nu vrei sa primesti ceva de la mine , eu nu pot sa alerg toata ziua dupa tine. Asa e si Dumnezeu, e ingaduitor dar intr-o zi nu va mai putea nimeni sa faca nimic.
Nu stiu daca se iarta sau nu ateismul. Dar cum ar fi sa te renege copii tai? Tu sa-i iubesti si sa le vrei tot binele din lume si ei sa -ti intoarca spatele?


Citat:
BeLucci daca vrei sa fim chit iti dau un pont.
Sunt inginer.
Astept bancurile
align="right" id="quote2">
Eu sunt designer si sotul meu este inginer. si nu stiu bancuri cu ingineri[:D][flo]Spune-mi tu bancuri cu designeri[pup][:D]

Citat:
Sorana, ce punct nevralgic ai atins aici... Pai sigur ca rasul e interzis, e clar ca daca razi de ceva nu te (mai) temi de lucrul respectiv, nu? Il cobori de pe piedestal
Stii cum sfatuia un diplomat cu vechime pe un debutant in meserie? "De cate ori vezi pe cineva cu morga, care vrea sa te impresioneze, imagineazati-l stand pe WC..."

align="right" id="quote2">
Stanescu nu ai inteles...nu-mi plac glumele pe seama lui Dumnezeu. Asta nu inseamna ca eu nu rad pe alte teme.
Citat:
Raspunsul la intrebare il voi afla cand oi da coltul, daca m-am inselat o sa o incasez rau
align="right" id="quote2">
Este vorba de vesnicia sufletului tau. NU se va sfarsii niciodata nici raiul nici iadul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu adevarat foarte interesant.

 

M-au uluit in special urmatoarele dezvaluiri:

-Sionistii pregatesc pe cineva de Mesia

-Rabinii stiu ca a venit Mesia si ca L-au rastignit. Am aflat de la o persoana ca, atunci cand un evreu trage sa moara, merge rabinul si-i spune la ureche: "Mesia a venit".

-nasturii ce se cos la haine se vand prinsi pe niste hartii care au numarul 666.

-Unele televizoare trimise in ultimul timp in Grecia au si un aparat care urmaresc pe cei ce privesc la televizor.

 

elenac81, ma bucur ca ne-ai dat de stire.

 


see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Cu adevarat foarte interesant.M-au uluit in special urmatoarele dezvaluiri:1-Sionistii pregatesc pe cineva de Mesia2-Rabinii stiu ca a venit Mesia si ca L-au rastignit. Am aflat de la o persoana ca, atunci cand un evreu trage sa moara, merge rabinul si-i spune la ureche: "Mesia a venit".3-nasturii ce se cos la haine se vand prinsi pe niste hartii care au numarul 666. 4-Unele televizoare trimise in ultimul timp in Grecia au si un aparat care urmaresc pe cei ce privesc la televizor.elenac81, ma bucur ca ne-ai dat de stire. see detailsid="teal">
align="right" id="quote2">1- adica cum "pregatesc"; il antreneaza sau ce?2- exprimarea "am aflat de la o persoana" este folosita DOAR cand vrei sa scrii/spui o minciuna; probata si ras-probata![:D]3-asta cu nasturii e o dovada irefutabila![alcool]4- aia cu TV-u' dovedeste ca aberantii sunt cetiti; ideea e luata din 1984; intrebarea mea e "De ce grecii si nu palestinienii?"elenac81, multumim ca ne-ai luminat!Lumineaza-ne si despre Conspiratia Satanei si da-ne un link catre un interviu cu sir. Gaby, care sa ne informeze ca:-Organizatia Moses este cea care conduce lumea prin masonerie si este activa in mass media si politica.-Exista dovezi despre alianta dintre Hitler si sionisti si nu nazistii ci sionistii au ucis evreii in Al Doilea Razboi Mondial.-Prin ecumenism se doreste globalizarea religiilor, k papa sa ne conduca pe toti.-In 2012 va fi Judecata de Apoi.""Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ham
Citat:
citat din mesajul lui iileana
Cu adevarat foarte interesant.M-au uluit in special urmatoarele dezvaluiri:1-Sionistii pregatesc pe cineva de Mesia2-Rabinii stiu ca a venit Mesia si ca L-au rastignit. Am aflat de la o persoana ca, atunci cand un evreu trage sa moara, merge rabinul si-i spune la ureche: "Mesia a venit".3-nasturii ce se cos la haine se vand prinsi pe niste hartii care au numarul 666. 4-Unele televizoare trimise in ultimul timp in Grecia au si un aparat care urmaresc pe cei ce privesc la televizor.elenac81, ma bucur ca ne-ai dat de stire. see detailsid="teal">
align="right" id="quote2">1- adica cum "pregatesc"; il antreneaza sau ce?2- exprimarea "am aflat de la o persoana" este folosita DOAR cand vrei sa scrii/spui o minciuna; probata si ras-probata![:D]3-asta cu nasturii e o dovada irefutabila![alcool]4- aia cu TV-u' dovedeste ca aberantii sunt cetiti; ideea e luata din 1984; intrebarea mea e "De ce grecii si nu palestinienii?"elenac81, multumim ca ne-ai luminat!Lumineaza-ne si despre Conspiratia Satanei si da-ne un link catre un interviu cu sir. Gaby, care sa ne informeze ca:-Organizatia Moses este cea care conduce lumea prin masonerie si este activa in mass media si politica.-Exista dovezi despre alianta dintre Hitler si sionisti si nu nazistii ci sionistii au ucis evreii in Al Doilea Razboi Mondial.-Prin ecumenism se doreste globalizarea religiilor, k papa sa ne conduca pe toti.-In 2012 va fi Judecata de Apoi.""Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
align="right" id="quote2">Ham, imi pare mie sau asa este? Te-a enervat atat de tare postarea Elenei ca raspunsul tau aproape confirma anumite dubii ale ei in ceeace te priveste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi tare nasol daca m-as simti aprobat de cei k tine; bunu', Dumnezeu sa-l odihneasca avea o vorba despre asta:

 

"Bai putza, lauda venita de la unu' najpa e jignire!"[:D]

 

PS- postarile voastre sunt, cel mult, distractive; ar fi nasol daca m-ar deranja.[pk]

 

"Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Cu adevarat foarte interesant.M-au uluit in special urmatoarele dezvaluiri:-Sionistii pregatesc pe cineva de Mesia-Rabinii stiu ca a venit Mesia si ca L-au rastignit. Am aflat de la o persoana ca, atunci cand un evreu trage sa moara, merge rabinul si-i spune la ureche: "Mesia a venit".-nasturii ce se cos la haine se vand prinsi pe niste hartii care au numarul 666. -Unele televizoare trimise in ultimul timp in Grecia au si un aparat care urmaresc pe cei ce privesc la televizor.elenac81, ma bucur ca ne-ai dat de stire. see detailsid="teal">
align="right" id="quote2">Fugiti,ca a intrat MISA pe DC[:D]IIleana,ma bucur ca ai expus aici,eu nu am tarie sa ma uit la link-urile postate de Elena[:D]Auzi Elenutza,tu esti cumva antisemita? Ca prea ai verva asa si scuipi venin in sionisti,prea te temi de conspiratii si prea ´´auzi de la cineva´´ ce sopteste un muribund...Mie cel mai tare mi-a placut aia cu nasturii[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui ham
Citat:
citat din mesajul lui iileana
Cu adevarat foarte interesant.M-au uluit in special urmatoarele dezvaluiri:1-Sionistii pregatesc pe cineva de Mesia2-Rabinii stiu ca a venit Mesia si ca L-au rastignit. Am aflat de la o persoana ca, atunci cand un evreu trage sa moara, merge rabinul si-i spune la ureche: "Mesia a venit".3-nasturii ce se cos la haine se vand prinsi pe niste hartii care au numarul 666. 4-Unele televizoare trimise in ultimul timp in Grecia au si un aparat care urmaresc pe cei ce privesc la televizor.elenac81, ma bucur ca ne-ai dat de stire. see detailsid="teal">
align="right" id="quote2">1- adica cum "pregatesc"; il antreneaza sau ce?2- exprimarea "am aflat de la o persoana" este folosita DOAR cand vrei sa scrii/spui o minciuna; probata si ras-probata![:D]3-asta cu nasturii e o dovada irefutabila![alcool]4- aia cu TV-u' dovedeste ca aberantii sunt cetiti; ideea e luata din 1984; intrebarea mea e "De ce grecii si nu palestinienii?"elenac81, multumim ca ne-ai luminat!Lumineaza-ne si despre Conspiratia Satanei si da-ne un link catre un interviu cu sir. Gaby, care sa ne informeze ca:-Organizatia Moses este cea care conduce lumea prin masonerie si este activa in mass media si politica.-Exista dovezi despre alianta dintre Hitler si sionisti si nu nazistii ci sionistii au ucis evreii in Al Doilea Razboi Mondial.-Prin ecumenism se doreste globalizarea religiilor, k papa sa ne conduca pe toti.-In 2012 va fi Judecata de Apoi.""Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
align="right" id="quote2">Ham, imi pare mie sau asa este? Te-a enervat atat de tare postarea Elenei ca raspunsul tau aproape confirma anumite dubii ale ei in ceeace te priveste.
align="right" id="quote2">B.nica, da ce dubii are Elenutza cu privire la Ham?[:D]Ai grija cu MISA ca nici nu stii cand te invaluie.Si...nu folosesc pahare de unica folosinta,asa am auzit[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...