Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

xenocid te referi la sarcina cand zici "9 luni"?(scz dar am sarit peste unele chestii din paginile anterioare:D)

Daca la sarcina te referi tocmai recunosti ca exista Dumnezeu! Legile fizicii nu pot explica dezvoltarea unui fat! Nu pot explica nici cresterea unui fir de iarba. Dar o lasam pe sorana sa mai caute.[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ia sa vedem daca asta va aduce aminte de ceva:

 

"- Exista o singura sursa de informatii corecta - Biblia, însasi; se accepta si alte surse daca acestea confirma ceea ce spune Biblia.

- Argumenteaza ca Biblia are dreptate 100% fiindca stii tu câteva cazuri în care are dreptate. Asta în ciuda faptului ca, chiar daca ar avea 90% dreptate asta tot n-ar spune nimic despre restul 10%. Ce te faci când are dreptate doar în privinata unor banalitata, dar si abereaza în privinta altor banalitati, chestii pe care un zeu omniscient ar fi trebuit sa le stie?

- Daca ti se aduc critici rationamentelor, ignora-le. Pariul lui Pascal a fost demontat? Afirma ca n-a fost demontat si reitereaza-l. Diverse relatari din Biblie au fost contrazise de seturi de date stiintifice? Repeta ca Biblia este cuvântul lui Dumnezeu. Acuza-l pe partenerul la discutie ca el nu poate infirma ceea ce spune Biblia."

 

Va suna cumva cunoscut?

 

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui BeLucci
xenocid te referi la sarcina cand zici "9 luni"?(scz dar am sarit peste unele chestii din paginile anterioare:D)Daca la sarcina te referi tocmai recunosti ca exista Dumnezeu! Legile fizicii nu pot explica dezvoltarea unui fat! Nu pot explica nici cresterea unui fir de iarba. Dar o lasam pe sorana sa mai caute.[:)]
align="right" id="quote2">Pai de când e treaba fizicii sa explice lucrurile astea? Daca ar putea explica totul atunci Pamantul ar fi plin de fizicieni. Dar asa cum stim mai exista si chimisti si matematicieni si biologi toti scufundati intr'o mare de botanisti.
Come to The Dark Side ... we have cookies!
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Elena daca formele simple, aparent amorfe, nu se pot organiza, nu pot creste in complexitate fara a incalca toate legile cunoscute ale fizicii , tu cum ai reusit sa faci asta in doar 9 luni !?Da' sa nu zici ca tot Allah a facut'o!
align="right" id="quote2">Mi-a luat-o Belucci inainte... cu un raspuns foarte bun.Nu stiu sa-ti raspund cum se intampla dar din cate am auzit celulele fetale nu sunt nici prea simple si nici amorfe. Si da, ar trebui sa explici tu cum te-ai dezvoltat prin "chimie".Si de asemenea cum explici printr-o lege stiintifica (fizica, chimica) faptul ca esti constient de tine insusti, de existenta ta? Ce e si cum a luat nastere constiinta dpdv al stiintei? (Constiinta de sine fiind un atribut exclusiv al umanitatii, animalele se pare ca au o constinnta de grup, de turma)Kariguld daca n-ai ce face culca-te. Nu te mai juca cu tastatura ca apar niste mesaje off topic si fara sens.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Elena daca formele simple, aparent amorfe, nu se pot organiza, nu pot creste in complexitate fara a incalca toate legile cunoscute ale fizicii , tu cum ai reusit sa faci asta in doar 9 luni !?Da' sa nu zici ca tot Allah a facut'o!
align="right" id="quote2">Mi-a luat-o Belucci inainte... cu un raspuns foarte bun.Nu stiu sa-ti raspund cum se intampla dar din cate am auzit celulele fetale nu sunt nici prea simple si nici amorfe. Si da, ar trebui sa explici tu cum te-ai dezvoltat prin "chimie".Si de asemenea cum explici printr-o lege stiintifica (fizica, chimica) faptul ca esti constient de tine insusti, de existenta ta? Ce e si cum a luat nastere constiinta dpdv al stiintei? (Constiinta de sine fiind un atribut exclusiv al umanitatii, animalele se pare ca au o constinnta de grup, de turma)Kariguld daca n-ai ce face culca-te. Nu te mai juca cu tastatura ca apar niste mesaje off topic si fara sens.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
align="right" id="quote2">pai daca ma duc la culcare cine va mai citeste?[:D]eu chiar te citesc cu atentie si tu ma tratezi ca pe un copil? rusine...[alcool][:-@]KariSi iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Pai de când e treaba fizicii sa explice lucrurile astea? Daca ar putea explica totul atunci Pamantul ar fi plin de fizicieni. Dar asa cum stim mai exista si chimisti si matematicieni si biologi toti scufundati intr'o mare de botanisti.
align="right" id="quote2">
Pai hai sa-ti scurtez suferinta...[:D]
Nu doar fizicienii nu pot sa explice aparitia pamantului si a tot ce exista, dupa nici o formula ...teorie..etc.
Nici chimistii, biologii...bla bla bla. Ii sti tu pe restu. Si nici tu...[:D]
Teoria lui Darwin contrazice legea entropiei. Hmmm[:)][asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Elena daca formele simple, aparent amorfe, nu se pot organiza, nu pot creste in complexitate fara a incalca toate legile cunoscute ale fizicii , tu cum ai reusit sa faci asta in doar 9 luni !?Da' sa nu zici ca tot Allah a facut'o!
align="right" id="quote2">Mi-a luat-o Belucci inainte... cu un raspuns foarte bun.Nu stiu sa-ti raspund cum se intampla dar din cate am auzit celulele fetale nu sunt nici prea simple si nici amorfe. Si da, ar trebui sa explici tu cum te-ai dezvoltat prin "chimie".Si de asemenea cum explici printr-o lege stiintifica (fizica, chimica) faptul ca esti constient de tine insusti, de existenta ta? Ce e si cum a luat nastere constiinta dpdv al stiintei? (Constiinta de sine fiind un atribut exclusiv al umanitatii, animalele se pare ca au o constinnta de grup, de turma)Kariguld daca n-ai ce face culca-te. Nu te mai juca cu tastatura ca apar niste mesaje off topic si fara sens.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
align="right" id="quote2">si parca despre apocalipsa era vb pe aici? nu mai spuneti nimik? sau a trecut?[alcool][alcool]KariSi iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Si da, ar trebui sa explici tu cum te-ai dezvoltat prin "chimie".
align="right" id="quote2">

Pe scurt: exista ceva intr'un embrion cu coada si arcuri branhiale care sa'ti spuna ca se va transforma intr'un om. La fel si intr'o omida.
Pentru detalii poti consulta un manual de embriologie.EDIT: o sa afli ca cel mai important eveniment din viata noastra nu este nici nasterea nici botezul nici casatoria si nici chiar moartea. Este blastulatia.

Constiinta de sine nu e un atribut exclusiv al omului si nici macar al primatelor. Cetaceele, unele pasari si paradoxal cateva cefalopode chiar au o parere despre ele.


Come to The Dark Side ... we have cookies!
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...