Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui BeLucci
Kariguld fi blanda[flo], suntem acuma la ora de chimie/fizica etc.Stai ca ajungem si acolo! Eventual du-ne tu pe drumul bun ca ne-am cam ratacit pe ici sa.
align="right" id="quote2">de ce nu-ti activezi PM-ul? noi doua avem un punct comun....dar ti-l spun doar pe PM!KariSi iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

da, dar nu-ti apare la postare, atunci cand raspunzi. vezi la mine scrie cu rosu PM, langa reply-quote.

asa ar trebui sa fie si la tine.

e usor de activat.

 

 

Kari

 

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Pentru a accepta teoria evolutieiid="red"> este nevoie de o evolutieid="red"> in gandire!
align="right" id="quote2">
Pentru a accepta teoria creatieiid="red"> este nevoie de o ... ovulatieid="red">. [:D]
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma amuza de numa`

Ne cerem unu altuia dovezi mai ceva ca la tribunal [:D]

"Ia dovedeste tu ca am evoluat,ba nu,ia dovedeste tu ca am fost creati..."Pina la urma vad ca noi toti,fie ca ccc credem in evolutie,fie in creatie ne aflam cam in acelasi punct!

Noi credem in creatie,nu l-am vazut pe Dumnezeu(Allah,btw,Xeno,da Allah/Dumnezeu,e cel care ne plamadeste in vintre[:D]) ,nu l-am asistat cind ne-a creat,cind a creat Universul sau altceva.

Toti avem putin din cunoasterea Lui,ne-a daruit-o,iar noi acum ne jucam de-a micii dumnezei.Credem ca daca am descoperit aminoacizii,moleculele,legea termodinamicii,viteza luminii,ca pamintul e rotund...o sa descoperim si cum am fost creati!

Poate vom descoperi!!Dar deocamdata sa crezi in stiinta zicind ca stiinta a dovedit nu`sh ce ,e la fel cu a crede in Dumnezeu si in faptul ca EL ne-a creat!

Stiinta n-a dovedit pina acum ca exista Dumnezeu sau nu,nici ca am evoluat!!doar banuieste,emite teorii(dupa cum vedem,teorii care citeodata se contrazic)!

PT. mine,stiinta ne arata cit de mici suntem inca!Ca noi inca invatam sa mergem in patru labe ca niste bebelusi.

Si orice descopera stiinta pt. mine nu este o dovada a inexistentei lui Dumnezeu !Dimpotriva!Stiinta ne arata ,cred,ca sunt anumite lucruri care pur si simplu nu ar fi avut loc,nu s-ar fi intimplat ,fara o interventie a unui Creator care a stiut ce face![:D]

 

Pt. mine stiinta nu contrazice credinta in Dumnezeu/existenta Lui/creatia.Probabil ca va veni o zi cind si stiinta va admite acest lucru(pt. ca eu cred in sinea mea ca nu vom ajunge atit de departe incit sa aflam "secretul" creatiei,ca nu vom ajunge sa "fabricam" din nimic,nici macar un tzintzar)

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

Pozici

Noutati

Amira scolarita

la joaca si undokai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen
Pt. mine stiinta nu contrazice credinta in Dumnezeu/existenta Lui/creatia.Probabil ca va veni o zi cind si stiinta va admite acest lucru(pt. ca eu cred in sinea mea ca nu vom ajunge atit de departe incit sa aflam "secretul" creatiei,ca nu vom ajunge sa "fabricam" din nimic,nici macar un tzintzar).
align="right" id="quote2">
Asa este. Stiinta nu contrazice credinta in Dumnezeu sau existenta lui. Stiinta se ocupa cu lucruri mai serioase precum explicatia fenomenelor trecute din lumea reala si predictia fenomenelor viitoare. Gasind explicatii mai logice decat biblicul c-asa a hotarat Domnul.
Nota: secretul creatiei este deconspirat de vreo 50 de ani. Dar ce sa-i faci daca Biblia sau Coranul nu sufla o vorba despre el, ba chiar pedepseste drastic pacatul curiozitatii prin alungarea impricinatilor din raiul ignorantei.id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui hannen Pt. mine stiinta nu contrazice credinta in Dumnezeu/existenta Lui/creatia.Probabil ca va veni o zi cind si stiinta va admite acest lucru(pt. ca eu cred in sinea mea ca nu vom ajunge atit de departe incit sa aflam "secretul" creatiei,ca nu vom ajunge sa "fabricam" din nimic,nici macar un tzintzar).
Asa este. Stiinta nu contrazice credinta in Dumnezeu sau existenta lui. Stiinta se ocupa cu lucruri mai serioase precum explicatia fenomenelor trecute din lumea reala si predictia fenomenelor viitoare. Gasind explicatii mai logice decat biblicul c-asa a hotarat Domnul. Nota: secretul creatiei este deconspirat de vreo 50 de ani. Dar ce sa-i faci daca Biblia sau Coranul nu sufla o vorba despre el, ba chiar pedepseste drastic pacatul curiozitatii prin alungarea impricinatilor din raiul ignorantei.
No,acum nu ne mai tine in suspans!Care-i secretul creatiei ca ma intreb ce naiba mai vor aia de la CERN care-au plecat in cautarea "particulei lui dumnezeu"[:D] Cit despre Coran,sau Islam,nu condamna deloc stiinta si cunoasterea dimpotriva,oamenii de stiinta sunt dati exemplu de genul "si intrebati oamenii de stiinta daca voi nu stiti(daca ceea ce afirm eu este adevarat sau nu) si oamenii de stiinta si ingerii ...marturisesc ca Dumnezeu este in toate si ca...) Ignoranta nu este o calitate apreciata in islam! Eu am impresia ca tu nu esti "naturally" inclinat spre credinta,nicidecum ca stiinta ti-a dovedit ceva,ca a demonstrat ceva.Privesti acest lucru foarte superficial si poate "indoctrinat" cu idei de genul "religiile condamna stiinta,Biblia zice asa..." Dar tu personal ai incercat sa dai la o parte "miturile" si sa gasesti esenta. Oare e posibil ca atitia oameni care cred sa fie niste ignoranti?Chiar nu sunt oameni de stiinta cu puternica credinta(desigur ma refer la crestini)???Si aia sunt tot prosti? Tu ti-ai pus vreodata intrebari existentiale[:D] ai stat de vorba cu sufletul tau(cine sunt,de unde vin,unde ma duc)? Ma intreb si eu asa cu "glas tare",nu-i nevoie sa-mi raspunzi![flo] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] la joaca si undokai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...