Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Citat:
citat din mesajul lui sorana Xeno m-am razgandit. Da-i te rog si sursa ta de cromozomi lui Belluci.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chromosome
Come to The Dark Side ... we have cookies!
Tot degeaba Xeno, toate astea nu apar in biblie deci sunt de necrezut![alcool] Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "You know your god is man-made when he hates all the same people you do."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

May,nu pot sa nu ma intreb.... daca dam la o parte istoria Adam si Eva care au facut prunci si pruncii au comis incest..si iata umanitatea, ne indreptam spre teoria evolutiei. Cum nu cunosc foarte multe despre genetica,ma intreb,cum a aparut primul cuplu(barbat -femeie) capabili ca se impreuneze. Ar fi trebuit sa apara deodata...daca a aparut intai femeia,nu avea cu cine face copii,barbatul..idem. Cine stie la ce ma refer[:D] sa ma lamureasca si pe mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Citat:
citat din mesajul lui sorana Xeno m-am razgandit. Da-i te rog si sursa ta de cromozomi lui Belluci.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chromosome
Come to The Dark Side ... we have cookies!
Tot degeaba Xeno, toate astea nu apar in biblie deci sunt de necrezut![alcool] Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "You know your god is man-made when he hates all the same people you do."
Ba nu e de necrezut,din contra,eu as zice asa,ce folos ca cititi atita stiinta si aflati cit de complexe sunt toate cele care ne inconjoara,inclusiv noi ,fiintele umane ,daca tot la concluzia ca totul e doar "mina hazardului"(ca totul a aparut pur si simplu accidental,ca am evoluat ...)ati ajuns. Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] la joaca si undokai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un strain in Bucuresti nu stia cum sa ajunga la hotel. Vede 2 politisti si merge la ei "Do you speak English?" Politistii clatina din cap. Strainul "Parlez vous Francais?" Politistii clatina din cap. Strainul "Parlare Italiano?" Politistii clatina din cap. Strainul "Sprchen sie Deutsch?" Politistii clatina din cap. Strainul pleaca. Un politist ii zice ceiluilalt "Ma, ar trebui sa invatam si noi o limba straina, ai vazut asta cate stia?". Al doilea politist ii raspunde "Da, si la ce i-a folosit?" Cam asa zici si tu Hannen "Pai si la ce iti foloseste?" Ai dreptate, la nimic ..... Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Ba nu e de necrezut,din contra,eu as zice asa,ce folos ca cititi atita stiinta si aflati cit de complexe sunt toate cele care ne inconjoara,inclusiv noi ,fiintele umane ,daca tot la concluzia ca totul e doar "mina hazardului"(ca totul a aparut pur si simplu accidental,ca am evoluat ...)ati ajuns.
Apropos Hannen de ce ai spus tu. Iti suna cunoscut..."totul e desertaciune si goana dupa vant"?[flo] Sorana[flo][:D] Lady
Citat:
Cum nu cunosc foarte multe despre genetica,ma intreb,cum a aparut primul cuplu(barbat -femeie) capabili ca se impreuneze. Ar fi trebuit sa apara deodata...daca a aparut intai femeia,nu avea cu cine face copii,barbatul..idem.
Vad ca nu ti-a raspuns nimeni dpdvd stiintific. Daca te intereseaza dpdvd crestin. Adam a fost creat primul. Dumnezeu la creat, din tarana. Apoi a trimis un somn adanc peste el, si Dumnezeu a luat o coasta din Adam si a facut-o pe Eva. Nu scrie in Biblie ce perioada de timp a fost intre creerea lui Adam si a Evei. Oricum dupa izgonirea din gradina Eden au avut copii. Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe Adam l-a facut Dumnezeu din pamant, iar pe Eva din coasta lui. La inceput erau curati. Dupa pacat au devenit muritori, pentru ca pacatul care intrase in ei sa nu fie vesnic. Si au inceput sa se inmulteasca. Dar , fata de noi astazi, Adam si Eva aveau putine pacate, pt ca nu apucasera sa faca. Noi avem gramada, ale noastre si ale parintilor nostri pe cateva generatii. ceea ce duce la probleme ereditare. Si pentru ca pacatele afecteaza codul genetic al individului(vezi Arsenie Boca), cei care provenim din aceiasi parinti (frati, veri) mostenim si pacate comune, asa ca daca ne-am impreuna intre noi am da nastere la copii cu probleme (aceleasi pacate la inaintasi). Casatorindu-ne in afara familiei, faptul ca celalalt are pacate diferite la activ (ale stramosilor) salveaza urmasii. Copiii lui Adam si ai Evei nu sufereau inca de modificari ale codului genetic datorate pacatelor. Si impreunandu-se nu au dat nastere la urmasi cu probleme ereditare. Mie problema imi e clara. Sper ca am si reusit sa explic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miguelle
Pe Adam l-a facut Dumnezeu din pamant, iar pe Eva din coasta lui. La inceput erau curati. Dupa pacat au devenit muritori, pentru ca pacatul care intrase in ei sa nu fie vesnic. Si au inceput sa se inmulteasca. Dar , fata de noi astazi, Adam si Eva aveau putine pacate, pt ca nu apucasera sa faca. Noi avem gramada, ale noastre si ale parintilor nostri pe cateva generatii. ceea ce duce la probleme ereditare. Si pentru ca pacatele afecteaza codul genetic al individului(vezi Arsenie Boca), cei care provenim din aceiasi parinti (frati, veri) mostenim si pacate comune, asa ca daca ne-am impreuna intre noi am da nastere la copii cu probleme (aceleasi pacate la inaintasi). Casatorindu-ne in afara familiei, faptul ca celalalt are pacate diferite la activ (ale stramosilor) salveaza urmasii. Copiii lui Adam si ai Evei nu sufereau inca de modificari ale codului genetic datorate pacatelor. Si impreunandu-se nu au dat nastere la urmasi cu probleme ereditare. Mie problema imi e clara. Sper ca am si reusit sa explic.
Adica bolile ereditare le avem pentru ca parintii nostri si bunicii si stra stra stra bunicii nostri au pacatuit?Plus pacatele noastre personale..deci suntem plini de pacate in comnsecinta plini de boli ereditare si ne-ereditare,dar viitoare pentru copiii nostri? Daaar...cu toate astea, daca ne impreunam cum se cuvine pacatele dispar´´salveaza urmasii´´?Deci neamul meu cu neamul sotului= pacatele mele mostenite + pacatele sotului mostenite= anulare reciproca de pacate ´´ereditare´´pt copiii nostri? Asa ceva inca nu am mai auzit,recunosc. pai daca era asa, omul de azi(defapt ce de azi, de..cateva mii de ani in urma cand incestul era in floare) trebuia sa fie atat de bolnav incat nici nu se mai putea naste...iti dai seama? Iar contemporanul, datorita casatoriilor inafara familiei trebuia sa fie sanatos tun.Adica cel putin fara boli ereditare. Asta cu ´´pacatele afecteaza codul genetic´´ pentru mine e premiera. Cred totusi ca-s cam obosita si nu am inteles bine. [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui J G
Mai deci recunoasteti... asa ceva... cica "vezi Arsenie Boca" - asta era referinta stiintifica sau...? deci eu ma tavalesc de ras! Adevarat! problema e clara![:-)))][:-)))] J si Carla (05.02.2006)
Io-te unde sedea geneticianul [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Nu e el individul de care cu fervoare pomenea cineva la un moment dat ca atunci cand s-a dus la el o mama cu copilul bolnav i-a zis ca e suferind pentru ca a fost conceput in post? Mare om, mare caracter, mare genetician!!! Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...