Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Nu-l stiti pe priceputul in ale reproducerii si geneticii?[:D] E ie-po-cal: http://nucredetzi.ablog.ro/2008-09-17/p-rintele-arsenie-despre-orgasm.html "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Aceasta îi face înd#259;r#259;tnici #351;i foarte greu educabili (sunt certa#355;i cu disciplina, unii genetic prezint#259; cromozomul criminalit#259;#355;ii..." Ia uite, daca nu s-a trezit si taica Arsenie mai acu cativa ani, ca-l scoteau avocatii pe Dahmer si pe Bundy nevinovati pe motiv de extra-cromozomi! Si cand te gandesti ca fraierii astia de geneticieni tot cauta pardalnicul asta de cromozom al criminalitatii si nu-l gasesc! de ce nu-l intreaba pe taica Arsenie, ca l-il arata el mintenas[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ham
Nu-l stiti pe priceputul in ale reproducerii si geneticii?[:D] E ie-po-cal: http://nucredetzi.ablog.ro/2008-09-17/p-rintele-arsenie-despre-orgasm.html "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Super. Deci sarcina + alaptare - tre' sa stea oamenii pe bara vreo 2-3 ani [:D] Cu alte cuvinte ori o iau razna parintii, ori copilu', oricum cineva o ia razna [:D] Acum stiu de ce unii copii au note mici, nu ca nu invata - nici vorba, e din cauza parintilor ca au pacatuit in timpul sarcinii. Ok, e clar - nu ma astept la fi-mea la nicio performanta scolara [:D] Sorana si Monica (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miguelle
Radeti, fratilor, radeti... greseala mea ca am deschis gura. Iar link-ul pus de ham este ceva intr-adevar demn de toata increderea.
Dar am si eu o intrebare pt tine. De ce nu imperecheaza crescatorii de cai, animalele nascute din aceeasi parinti? Oare si ele au pacate? Si nu doar la cai, era un ex., caci peste tot vedem in natura ca progeniturile dispar dupa intarcare tocmai pt a evita imperecherea intre ele. Sigur au atatea pacate animalele...stiu ele bine de tot ce trebuie sa faca pentru mantuire. [alcool] Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo http://www.dropshots.com/Ingrid28photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
citat din mesajul lui Miguelle
Radeti, fratilor, radeti... greseala mea ca am deschis gura. Iar link-ul pus de ham este ceva intr-adevar demn de toata increderea.
Dar am si eu o intrebare pt tine. De ce nu imperecheaza crescatorii de cai, animalele nascute din aceeasi parinti? Oare si ele au pacate? Si nu doar la cai, era un ex., caci peste tot vedem in natura ca progeniturile dispar dupa intarcare tocmai pt a evita imperecherea intre ele. Sigur au atatea pacate animalele...stiu ele bine de tot ce trebuie sa faca pentru mantuire. [alcool]
Tocmai ca prin consangvinizari stranse au fost scoase toate rasele de animale domestice; daca iei pedigreeul oricarui campion la rasa respectiva vei gasi consangvinizari la majoritatea... E prea mult de scris dar ideea e ca doar out-cross nu poti face selectie. Pe de alta parte specia umana este de departe campioana la consangvinizari! [:D] "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consangvinizarea se face dar nu pe timp indelungat, deoarece se poate ajunge la scaderea calitatii si randamentului animalelor. Indiferent de care. Se poate ca in loc de caini campioni (un exemplu), calitatile lor sa se piarda si sa iasa exemplare nereusite. Dar, in natura, se observa ca animalele instinctiv se feresc de consangvinizare, daca imi aduc bine aminte, chiar Darwin mentiona acest lucru. Cat despre rasa umana, sa ne uitam la casele domnitoare si vom vedea destule exemple de consangvinizari si rezultatul lor. De la boli fizice pana la psihice. Asa ca pe mine enormitatea spusa de Miguelle, nu m-a convins deloc. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo http://www.dropshots.com/Ingrid28photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In selectia practicata la animalele de rasa treaba e simpla- exemplarele cu probleme sunt excluse de la reproducere (treaba care n-ar fi rea nici la oameni, daca n-ar suna atata de nazi/antiuman!). "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevar si Credinta! Oare cati suprapun in sufletul lor cele doua notiuni neconditionat? Cand spun Adevar ma refer la ceeace anumite persoane recunosc ca fiind evident, iar cand spun Credinta ma refer la ceeace acestora nu li se pare evident, dar il accepta ca fiind credinta lor. Cui trebuie sa-i dam intaietate:Adevarului sau Credintei? Evidentei sau Sufletului? Ati uitat? Vorbim despre Apocalipsa! Oare suntem pregatiti sa aflam Adevarul? Putem intelege ceva care poate ne depaseste intelegerea? Un exemplu:cati dintre cei care folosesc intens Internetul stiu cum functioneaza acesta defapt? Apocalipsa ar pute fi o schimbare radicala care sa fie deasupra legilor dupa care ne conducem acum si totodata deasupra capacitatii noastre de intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e bnica. Ar putea fi o transformare radicala. Daca s-a mai spus pe acest topic, scuze: Apocalipsa inseamna de fapt REVELATIE! si provine de grecul Apokalypsis - "ridicare a valului". Nu stiu cum s-a ajuns sa se dea sensul de "sfarsit al lumii", probabil datorita grozaviilor relatate in Apocalipsa lui Ioan. Daca e sa ne referim la vreun sfarsit al lumii atunci el va doar cel al lumii prostiei, inselatoriei, raului si al necunoasterii. Apocalipsa insemna dezvaluirea si cunoasterea Adevarului despre noi insine, despre Cel ce ne-a creat, despre univers. Este sfarsitul minciunii.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...