Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Ah....b.nica...intentionezi sa ma intimidezi sau sa ma incanti?...[:-/] Indiferent de intentiile tale, iti sunt recunoscatoare [:D]. Te-ai alaturat marinimiei lui kariguld si a irinei.c., pastrand nealterata aura de vrajitoare fara scrupule ce ma invaluie :)). Iti dai tu seama?... Daca distinsele doamne torturate de pm-urile mele veninoase [ups] nu ar fi aratat atata dragoste fata de mine [:D], nedivulgandu-le, daca nu ar fi fost mesajul tau de mai sus, nu as mai fi iesit cu nimic in evidenta. Ar fi trebuit sa ma multumesc [] cu statutul de sfanta [bebic] . O sfanta printre atatea sfinte de pe SC [fum]. Mai vin [url="http://www.clker.com/cliparts/a/b/a/b/1206577135979362936johnny_automatic_witch_on_a_broom_stick.svg.thumb.png"]io[/url]...
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Denizel, eu nu am facut publice nici unul din mesajele pe care mi le-ai trimis, n-am povestit nici cum e la tine in casa, sau cum te cheama pe tine sau pe cei din familia ta, nici ce am vorbit noi pe messenger, si nici ce scrii pe alte forumuri.Daca ai ceva cu mine e problema ta, eu nu am nimic cu tine, doar ca eu am avut incredere in tine si te-am considerat un om deosebit, desi nu avem aceleasi convingeri religioase,dar din pacate sentimentele nu au fost reciproce. Asa ca din punctul meu de vedere nu are rost sa intretin legatura cu o persoana care ma considera mincinoasa, prefacuta, nedemna de respect si cine stie mai cum.Sper ca esti de acord cu mine ca asa e cel mai benefic pentru amandoua. Imi cer scuze pentru mesajul de mai sus, de fapt trebuia sa il adresez lui Kari, nu tie, asa ca o sa editez. Eu nu ma consider a fi sfanta, nici nu incerc sa-mi cladesc vreo imagine ca as fi, si nici nu incerc sa construiesc ceva pe acest forum, ci din cand in cand mai particip la discutii cand ma intereseaza.Daca unii considera mesajele mele de folos, bine, daca nu, asta e. Sunt un simplu om care se straduie sa traiasca ce crede, cat reusesc sau nu o sa-i dau socoteala Domnului. Acestea fiind zise te rog nu mai consuma energie sa-mi scrii, fiindca nu o sa-ti raspund, nu sunt interesata de polemici nesfarsite pe forum, cu tine sau cu altcineva. Domnul sa te binecuvanteze! Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vedeti? Ce ziceam eu?! :)) Niciodata nu am fost mai departe de sfintenie ca acum sau in ultima perioada [:D]. edit Irina.c., demult voiam sa o fac, dar nu am vrut nici sa-ti scriu vreun pm [ups], nici sa readuc vorba despre ceva atat de neplacut. Iti datorez scuze. Te rog sa ma ierti pt. ca am facut public detaliul in legatura cu postul de radio pe care il asculti acasa! [flo] Restul inventiilor, acuzatiilor si presupunerilor tale nu mai sunt problema mea :-).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Kariguld,nu stiu daca este o "Carte a bunelor maniere" aici pe DC;poate ar trebui sa ne facem timp si sa redactam una dupa principii de bun-simt. Faptul ca Denizel(toata lumea de pe aici stie ce sabii am incrucisat cu ea) ti-a trimis un PM,indiferent de continutul acestuia probabil ca il dorea un mesaj personal,tu cu apostrofarea publica pe care ai facut-o te-ai compromis ca persoana respectabila. Irina era indreptatita sa intervina pt. ca si Denizel a facut cam aceeasi grosolanie in ceeace o priveste,dar tu,Kariguld, nu ai justificare.
grosolanie? te-ai facut cumva avocata lui denizel? simti ca are nevoie de ajutor? ea doarea sa continue "ceva", ce la generale nu mai avea cum... nu stii despre ce e vb, asa ca nu interveni, caci gresesti! i-am spus sa nu-mi mai dea PM! ce apostrofare vezi tu acolo? lasati "avocateala" asta virtuala, ca pe mine nu ma impresioneaza! niciodata nu am jignit pe nimeni, dar atata timp cat mi se arunca in fata ...vb nepotrivite, sunt indreptatita sa intervin! precizez, eu nu am facut public ce mi-a scris denizel in PM! si nu ma intereseaza "disputele" astea cu nimeni! Kari Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste! Old Union Reminder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BeLucci, iti multumesc! [:)] Am citit tot ce-ai scris aici si pot sa spun ca-mi dai speranta cand vad increderea ta in Dumnezeu! Speranta ca poate tu, eu si multi altii vom prelungi acel moment....si ca poate, datorita unora ca tine....vor mai fi si altii care vor fi curiosi....SA VADA si sa simta semnele timpului!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of...crede-ma ca imi pasa de toti de-aici. Cat timp pot sa spun spun. Nu sunt egoista, daca stiu de un loc bun, unde este speranta...unde este Dumnezeu, spun. Isus a venit sa ne dea o speranta ca este ceva dincolo de care o sa avem parte. Prin viata asta trecem prin multe, dureri fizice, sufletesti, emotii, dragoste, prin greutati de orice fel, unele vor fi mai amplificate dincolo; bucuria dragostea, frumusetea fizica si sufleteasca, bunatatea...etc, si unele nu vor mai fi. Nu va mai fi plans, si tot ce este rau si provoaca durere...acolo nu va mai fi. Dar uite ca Dumnezeu ne-a dat drept de alegere. Tocmai pt ca ne iubeste, nu vrea sa ne forteze sa-l alegem pe El. Toti avem ochii sa vedem (daca vrem), putem sa citim, ne putem informa. Ne putem ruga fara sa fim prigoniti si putem sa mergem in biserica sa ne inchinam Lui fara sa fim amenintati de comunisti sau cine stie cine. In alte tari oamenii sunt omorati pt credinta in Dumnezeu...si noi ii intoarcem spatele. Suntem o tara binecuvantata si putem fi si mai binecuvantata, dar privirea noastra nu mai este de mult inspre Dumnezeu..... Crede-ma ca NU imi pasa ca cineva de aici chiar daca nu scrie ma face nebuna. Nu imi pasa, am trecut peste faza asta. Sunt vremurile de pe urma si nu trebuie sa ne fie rusine ca-l avem pe Dumnezeu ca Domn si Mantuitor. De ce sa ne fie rusine? Nu facem nimica rau, doar devenim mai buni din caza milei Lui pt noi... Daca renuntam la vicii si la lucruri care nu ne fac onoare noua(si lui Dumnezeu)...eu nu cred ca gresim undeva. Daca pur si simplu ii dam o sansa lui Dumnezeu sa se manifeste in viata noastra, putem schimba multe, am vazut asta in viata mea. Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa spun despre buletinele de acum. Nr 666 va fi de fapt un microcip care va fi implantat pe frunte sau mana dreapta. Scrie in Biblie asta ca va fi pus pe mana dreapta sau pe frunte. Si cei care au facut microcipul (cat un bob de orez), au facut cercetari care e cel mai bun loc din corpul uman unde "sta cel mai bine", si au descoperit ca pe mana dreapta sau pe frunte. Nu este o prorocie implinita asta? Mai zicea cineva ca e fictiune Apocalipsa...uite "fictiunile se implinesc"....[q] Deja sunt tari care au votat pro microcip. Sunt oameni care au deja implantat acel microcip. Cine accepta acest "semn" merge in iad....nu este cale de intoarcere. Dupa rapire acest semn va fi obligatoriu. Cine nbu va avea acest microcip nu va putea cumpara sau vinde. Si cine nu-l va accepta va fi...omorat. Stiu ca pt unii suna a poveste...dar nu este. Citeste si cap 14 din Apocalipsa. Deci nu acele buletine sunt semnul fiarei, ci microcipul, care la prima vedere pare un lucru bun, dar dpdvd spiritual nu este. Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...