Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apocalipsa (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

am vazut c-ai mai scris despre rapire...eu raman la parerea mea ca aceasta" rapire" nu va avea loc decat dupa ce vor fi traite toate aceste grele vremuri, vremuri in care Dumnezeu va fi cu tine pana la capat...si te va ajuta, sa nu mori de foame, de sete, te va intari pentru ACEL moment! Eu cred ca aceasta perioada de 3 ani (cum spunea parintele Paisie Aghiratul) va face trierea! Dumnezeu te va ajuta atunci asa cum si-a ajutat popurul iubit! Dar temerea mea este alta....Dumnezeu spune sa nu-ti fie frica...dar cum sa nu-ti fie frica cand toata viata ai pacatuit si cu gandul si cu vorba si cu trupul , pacate pe care tu le consideri minore....dar pt El sunt capitale....Eu stiu ca Dumnezeu ma iubeste si asta o simt in fiecare zi...dar....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Denisa ce sa spun, de polemici am tot avut parte.:)) Eu credca rapirea va fi inainte de chinul cel mare, doar pt motivul ca D-zeu nu ii va lasa pe copii Lui sa indure la fel cu pacatosii. Dar asta e parerea mea, si daca nu va fi cum zic eu si va fi cum zici tu...noi tot trebuie sa fim gata. Sa nu fie nimic murdar , urat si spurcat in noi. Trebuie sa fim curati pt ca daca avem pacate nu mergem in Rai. Odata ce iti predai viata lui Dumnezeu, si iti ceri iertare si-i ceri sa te curateasca si sa te sfinteasca, El cand iarta pacatele le uita , nici nu-si mai aminteste de ele vreodata si nici nu ne aminteste noua vreodata de ele. Ca noi avem remuscari dupaia pt viata nostra fara Dumnezeu... asta e altceva. Dumnezeu nu este ca noi.."heisti ca atunci te-am iertat...mai sti ce ai facut???!!" Nu Dumnezeu nu e asa. Numa noi oameni ne mai aducem aminte de raul care ni l-au facut altii...si nu e bine... Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui BeLucci Sunt oameni care au deja implantat acel microcip.
Sunt oameni care deja cred orice scrie pe net.
Nu mai sunt povesti ci cruda realitate. In SUA sunt o gramada pe care i-au pacalit sa-si bage cipul http://www.youtube.com/watch?v=69IXEqnNvoA clipul are traducere in romana. Buletinul sau pasaportul cu cip care contine amprentele si alte date biometrice e faza intermediara. Oamenii trebuie sa reziste si sa respinga aceste documente. Codificarea interna de pe cipuri este similara cu cea de pe codurile de bara de pe produse care contin deja 666 http://astral.idilis.ro/coddebare666.htm
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denisamov
ok elena...dar buletinele de azi sunt cele despre care se tot vorbeste sau urmeza sa se emita altele in baza extinderii spatiului schengen?
Buletinele de acum nu au din cate stiu. Am inteles de la cineva ca la americani si englezi au inceput sau o sa inceapa in curand sa distribuie buletinele noi cu cip. Iar la noi cica vor sa bage in pasapoarte de la 1 ian 2009.
“Nu e nimic intr-o omida care sa-ti spuna ca se va transforma intr-un fluture.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui BeLucci Sunt oameni care au deja implantat acel microcip.
Sunt oameni care deja cred orice scrie pe net.
Nu mai sunt povesti ci cruda realitate.
Numai o minte coapta poate digera cruda realitate. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui BeLucci Sunt oameni care au deja implantat acel microcip.
Sunt oameni care deja cred orice scrie pe net.
Nu mai sunt povesti ci cruda realitate.
Numai o minte coapta poate digera cruda realitate. [flo]
Mai da ce atent esti tu la detalii...repede dai replica. Crud/copt...hmmm[:-)))][:-)))] [:)] Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BeLucci iti spun eu: ne facem case ecologice, eventual din si in pamant, ca bordeele stramosilor si asteptam sa treaca Apocalipsa! Nu ne facem pasaport ca sa nu ne lasam prinsi si cipati. Dar ce ne facem ca sunt unii care striga in gura mare ca ne-au cumparat pamantul strainii de nu mai ai unde sa pui un rand de porumb? Daca vin peste noi si ne pun sa ne identificam? Eu cred ca trebuie sa fim atenti la vot[alcool]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
BeLucci iti spun eu: ne facem case ecologice, eventual din si in pamant, ca bordeele stramosilor si asteptam sa treaca Apocalipsa! Nu ne facem pasaport ca sa nu ne lasam prinsi si cipati. Dar ce ne facem ca sunt unii care striga in gura mare ca ne-au cumparat pamantul strainii de nu mai ai unde sa pui un rand de porumb? Daca vin peste noi si ne pun sa ne identificam? Eu cred ca trebuie sa fim atenti la vot!
Hai sa ma risc si sa-ti raspund.... Eu raman la oras...Tu du-te unde vrei... Microcipul chiar daca a aparut si este implantat in unii, nu inseamna ca acuma este obligatoriu. Va fi obligatoriu dupa rapire...nu acuma. Dupa ce vezi (daca nu vei fi rapita!) ca dispar oamenii sa-ti pui semne de intrebare... Nu stiu de ce a ales Dumnezeu sa spuna rapire, si nu intr-un mod induiosetor si de ne speriat pt unii mai sensibili. Eu zic cum e scris... Du-te in pace si voteaza...ca nu-ti face nimeni nika. Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...