Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Drum bun Cristina si fara peripetii. Te asteptam cu comunicatele zilnice de pe teritoriu francez! [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana nazdravana[/url] [url="http://family.webshots.com/album/563658653vvGQLr"]Poze BB2[/url] [url="http://bd.lilypie.com/VScAp2.png"]17+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va pup fetelor, bine v-am regasit!!

Abia acum am intrat dupa atata timp, vad ca e si lume noua sau poate veche si nu stiu eu,in sfarsit,Miha sa-ti traiasca bbelina, sa fie sanatoasa si mancacioasa...nu stiu amanunte ca nu citii decat pagina in desfasurare :)

La noi, toate sunt noi...am reusit cat de cat sa ne acomodam din toate punctele de vedere, de la fusul orar, la toate cele...Avem deja o luna si jumatate si sincer, incepe sa-mi cam fie dor de tara si de oamenii de acolo..doar asa,putin...

Va pup!!

Citesc din urma si revin.

 

Gabriela si [zana] Denisa (01.06.2004)

Mihaela Voinea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihagab multumesc! Acomodare usoara si sa va mearga din plin! [pup]

 

Fetele sunt super ocupata cu astia mici...Cristi e deja in vacanta si stau si cu el toata ziua...peste o saptamana mergem la TGV, unde stam pana in spetembrie...O sa avem si botezul pe 12 iulie...Abia astept!

 

Va pup!

 

Mihaela&Cristian 25.03.2006id="blue">&Maria Eliana 19.05.2008id="red">

Cu toata dragostea!id="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

Va ofer ceaiuri si tot ce mai doriti voi!

Vad ca ati avut ceva activitate de cand nu am mai scris eu ...

Eu cum zice romanul: coada pe spinare, mai luai doua avioane si ma mutai la Lyon unde cand am aterizat si am pasit afara pe 'aerul' francez am zis ca fac criza ca mi s-au lipit narile de cald si nu erau dupa spusele lor decat 31 grade.

In fine am trecut de moment si am ajuns si la apartamnetul meu care este o frumusete!

Ieri fuse si prima zi de servici si deja m-a luat cu durere de cap...

Azi ploua ca a fost cald destul ieri. Am zis ca inebunesc de caldura. Acum zic astia ca iar am venit cu ploaia de la Belfast.

Cam astea sunt noutatile!

Va pup si sa aveti o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ceiut, cafelute si alte bunatati ... Eh, vad ca sunt singura pe aici - miroase a vacanta - dar eu scriu pana vine si vacanta mea ca poate atunci ma schimba cineva sa nu ajungem pe ultima pagina. La mine s-a facut iar frumos afara. Nu asa cald ca acum doua zile dar foarte frumos. Nu mai ploua, nu bate vantul. Parca nu-mi vine sa cred ca am mers azi in rochie si nu am avut frica, ca o sa fiu cu poalele in cap din cauza vantului. Si maine este weekend si va fi weekend cu adevarat ca nu am de gand sa lucrez - cel putin asa mi-am propus eu. Aseara am avut intalnire d eproiect cu colegii carese afla la Lyon si a fost super placut sa-i revad si sa stam de vorba. Prea multe noutati nu am ca la mine daca sunt singura ceva palpitatnt in afara laboratorului nu are loc. Va las acum! Sa aveti o zi placuta si usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia sa-ti traiasca si tie bb2, sarcina usoara!! Ma bucur pentru voi toate,vad ca ne inmultim :)

Multumesc pentru [flo], va [pup] pe toate!

Acomodarea este destul de usoara, iar dorul de tara si de oamenii de acolo cred ca e firesc..e vorba si de obisnuinta si stiti ca aici totul e...altfel. Sper ca doar primul an sa ne fie mai greu, apoi banuiesc ca intervine rutina de zi cu zi..voi,cele care sunteti plecate mai de mult ce parere aveti?

Mie imi este putin mai greu acum pentru ca nu am foarte multe de facut, stau acasa cu Denisa, doar sotul lucreaza.Din septembrie va incepe gradinita si sper sa-mi gasesc ceva de lucru, desi va fi un program tare aiurea, de la 8,45 la 14,45.Poate exista in cadrul scolii si program afterschool, sa-mi dea posibilitatea de full time,trebuie sa ne interesam..deocamdata e vacanta pentru copii.

Dar, scumpa gradinita pe aici, nu stiu cum pot sa creasca de la 3 copii in sus, isi permit ca mamele sa stea acasa cu ei..

Sa aveti noapte buna,va [pup]!

 

Gabriela si [zana] Denisa (01.06.2004)

Mihaela Voinea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Bufetul e gata!

Vad ca mai da pe aici cate cineva un semn raslet de viata. Gabi acomodare usoara in State - daca am vazut bine - nu iti face griji ca te vei obisnui cu stilul west ...

Eu m-am invatat, Otilia s- invatat si ea si multi altii. Mai ru ca acasa nu poate fi - daca lucreaza cineva daca nu ... greu, f greu ...

Eu visez la vacanta ca toata lumea vb pe aici de asa ceva ...

Of, of mai, mai ... Si daca nu am niste probleme mai fetelor ... Fac ce nici n-am visat si nici nu cred ca o sa sfarsec ce incepui, vorba olteanului ...

Otilia deci m-ai lasat cu ochii in soare (asa cum am zis si la ingineri!) - a se traduce singura pe campul muncii - si te distrezi ... Ha lasa ca vin si eu pe 1 si cand toti n-o sa mai aveti vacanta eu sac ca o sa am![:D]

Scuze fetelor dar sunt in toana invidioasa si rautaciasa pe toti care se bucura de placerile vacantei inaintea mea.

Cam astea sunt noutatile ...Nimic mai mult...

Of, of mai,mai la treaba cu mine ...

Va pup!

Concediu placut fetelor si vb serios!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ceai, cafea, etc, etc ... Azim-am trezit mai bine fetelor dar as fi avut un chef de leneveala in pat ... Mama-mama! Dar nu se poate si nici in concediu nu o sa pot sa lenevesc ca sunt cu Roxy si copiii au nevoie de joaca, activitate ... In fine, macar am parte de vreme buna aici ceea ce ma destinde si sper ca pana la sfarsitul lunii asteia sa ajung sa si inteleg ce si cu cum se mananca ce imi propun astia de aici. Pana acum nu prea m-am lamurit dar sper ca o voi face. Va pup si sper sa aveti o zi minunata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!Vad ca trageti chiulul masiv! Dar sa scriu ca sa nu cautati topicul prea departe de a doua pagina![:D] Sa va invit si la cafea sau ceai? Hai sa fac tot eu cinste! La mine munca, munca, saptamana viitoare 5 zile la Barcelona - cred ca vor fi relaxante dar nu imi place ca iar avion, iar bagaj. Aici vremea este super: nici prea cald, nici prea frig ... Numa bine pentru unul care vine din Irlanda! Cam astea sunt noutatile! Sper sa aveti o zi minunata! Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...