Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (22)


Recommended Posts

Criss am 5 luni jumatate(25 sapt). Greturile au inceput cu sapt 5 sau 6 acum. Dar stii foarte bine ca fiecare sarcina este unica. Si vreau sa-ti spun sa nu-ti mai faci atatea griji, ca nu ai de ce. Andrada este destul de mare si intzelege cat de cat ce se intampla, iar de tradare....nici nu poate fi vorba. Incearca sa le iei pe toate asa cum vin. La prima sarcina aveam senzatia ca sunt protejata de un glob de sticla roz. Acum nu mai simt asa, dar am alte senzatii. Parca roieste in jurul meu o ceata de ingerasi(parca se tot invart in jurul meu niste globuletze alb-galbui) Sunt niste senzatii si sentimente unice cu care nu ne mai intalnim nicodata. Si trebuie sa profitam de ele[:D][flo][pup] Azi am stat aproape toata ziua la aer. Am fost pe la ai mei(venisera verisoarele mele din suceava) dimineatza. Dupa amiaza am fost pe la M-rea Horaitza si ne-am intors prin Almas. Bineintzeles ca aici ne-am intalnit cu o matusa de-a mea si cu verisorii mei(sunt mai mici ca mine cu vreo 14 ani)Am mai stat si cu ei un pic. Am ajuns acasa la 8 seara. A fost superb. Uite si cateva poze http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/diverse/ Dana voi ce ati facut?Ati sfintzit masina? Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neata LA MULTI ANI! Elenelor si Constantinilor! Ana da,am sfintit masina,a venit preotul acasa pe la 15 si a plecat pe la 19 [:D],s-a simtit super bine(a venit cu sotia si cu unul din copii).Imi pare bine ca am scapat,trebuia sa o facem si pe asta [;)] Vad ca voi ati fost iar plimbareti,f fain,tare as vrea sa ajungem si noi pe la o manastire [;)] Criss eu zic ca iti faci prea multe probleme,nici o sarcina nu e la fel,cu timpul ai sa te inveti cu noua situatie,sunt sigura [;)] Ianusca o sa treaca si perioada asta cu dintii,rabdare multa iti doresc! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La multi ani tuturor ce poarta numele sfintilor Constantin si Elena! Criss, cred ca incerci fel de fel de sentimente. Important e sa-ti gasesti mereu ceva de lucur, sa nu te lasi coplesita de ganduri. Cu timpul o sa uiti. In cazul tau, Andrada e mare, va avea aproape 6 ani - altfel intelege un copil de scoala aparitia unui fratior/surioara decat unul de 2-3 ani. Cred ca iti va fi de mare ajutor asa o fetita mare. Unde anume ati fost in Tarcau, ca si noi am trecut pe acolo in drum spre Durau. E doar un sat, nu? Pe unde ati fost? Noi am fost dezamagiti de Durau. Drumul e relativ lung si in statiune nu e era mai nimic. Pustiu, totul inchis - nu ne-a placut deloc. Zona e frumoasa, intr-adevar, poate e frumos sa urci pe munte la cabana, insa sa mergi pana acolo ca sa stai doar la un suc la un hotel e aiurea. Data viitoare trebuie sa ne gasim alta destinatie. Si noi ne gandeam la manastiri. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! LA MULTI ANI, Elenelor si Constantinilor!!! Ellinia, La multi ani pentru Costin! Si numele lui tot de la Constantin vine, nu? Mai e vreun sarbatorit? Ca eu nu stiu... Criss, ce frumos a reactionat Andrada! Bravo! [pup] Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Va multumesc de urarile de la multi ani ca pe mine ma cheama si Elena. [:D] Oare e posibil sa imi iasa testul pozitiv, sa imi intarzie 7 zile, sa ma doara sanii de mor si mai ales sfarcurile si totusi sa nu fiu insarcinata? Intreb asta ca m-a mancat limba si am spus la servici si acum ma intreb daca nu sunt? Ar trebui sa ma duc la dr... Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ -Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss La multi ani,multa sanatate si cat mai multe bucurii!Pai de unde Dzeu sa stim ca esti si Elena [:D][:D]???De ex voi stiti ca eu sunt si Dumitrina [:D]?? Eu zic ca e f f normal sa te doara sanii,ai rabdare ca sigur vor veni si greturile,sau poate nu(mie la Paul nu mi-a fost rau deloc,insa la Ana ,da)nu te mai framanta,eu zic ca daca ai vazut dublu la test sigur esti gravi,mai ales ca ai si intarziere.La dr nu are rost sa mergi pt ca nu se vede nimic si te duci efectiv degeaba.Si numai cu eco se poate vedea asa ca ai putintica rabdare [:D]!Daca ai apucat sa le zici asta e! Andreutza ce faci?Cum e alunita? Ana ce bucataresti azi bun[:D]? Haideti mey,care mai e Elena...iesiti la iveala [:p] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss, La multi ani! [:)] Cum sa nu fii insarcinata?? Pai la mine durerea de sani a fost primul semn, asa mi-am dat seama ca-s insarcinata...la 2 saptamani de la conceptie...[:)] Greturi n-am avut, ameteli ioc, asa ca de-ar fi sa ma iau dupa asta, ins. ca n-am fost niciodata insarcinata...[:D]! Mai Dana, da' chiar asa te cheama? Sau vrei doar sa primesti cadou de sf. Dumitru? Vezi, ca tre' sa dai de baut! Adriana, dar ce faceti? Nu v-ati trezit inca? Iustina ieri a strigat tot parcul dupa Lara...si era tare dezamagita ca n-o gaseste... Laura, voi ce ati mai facut? Ana, frumoase poze! [pup] Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss Elena, la multi ani si-i zi cat mai frumoasa! Lora, suntem pe aici, am scris mai devreme un mesa (pe la 8:20)j, eu il vad, voi nu??? De la 5 suntem treze, ca Lara a adormit ieri in masina, pe drumul de intoarcere de la Durau si nici 7 nu era ceasul, asa ca am banuit ca da desteptarea devreme. Am fost si afara in parc fara pampers si a facut in pantaloni, asa ca ne-am intors repede. E tare cald, nu cred ca mai iesim dim. asta, dupa-amiaza. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana incerca sa o lasi in casa fara pampers,chiar daca se mai uda,o schimbi iar si iar,eu asa am invatat-o pe Ana,si pot spune ca a fost chiar ok...dar am avut de spalat la chilotei si pantalonasi[bang]Lasa si olita prin preajma [:)] Se vede mesajul ta,cum sa nu!La Durau cred ca e fain mai incolo in plina vara,atunci uraca si f multi pe munte,e misto sa mergi sa stai cateva zile ca e destul de lung drumul! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...